Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree9Likes

tema: POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

  1. #1
    Novi član
    Član od
    7.4.2013.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

    Pozdrav ljudi,


    Zamolio bih nekog od vas da mi pomogne da saznam nesto vise o ovom satu.

    Kratka prica vezana za njega. Moj deda mi ga je ostavio u nasledje. Sat je kupio od nekog coveka kome su pare hitno bile potrebne jos 1952. Covek mu je rekao da se nece pokajati ako ga uzme, da je sat svajcarske proizvodnje i jako je dobar. E sad koliko je tacno bio star u to vreme kad ga je deda odkupio nemam pojma. Ne znam nista o tom modelu. Na samom satu pise samo Jaeger-LeCoultre i nista vise. Na poledjini, na poklopcu, stoji jako sitno oznaka b 456979. Pokusavao sam na sve nacine da ga nadjem na netu ali sat je verovatno jako star i nije tako interesantan. Inace moji baba i deda su ga posle korisrili eto punih 60 godina i znam da je sat bio neverovatno precizan. Sve dok mu na kraju nije pukao feder za navijanje, baba je volela da to navije kako treba, znaci do kraja.
    To nisam rekao, sat je mehanicki na navijanje. Nista mu ne fali sem tog federa i sto se od upotrebe vide tragovi na kucistu. Narukvica je kozna ali nije njegova, originalna se davno poderala od upotrebe.
    Ja nemam nameru da prodajem taj sat ali bih zamolio nekog od vas, ako zna, da mi kaze nesto vise o ovom modelu kao i to gde bi bilo najbolje odneti ga na servis??? Da li postoji neki ovlasceni servis kod nas za ove satove?? Da li moze neko da napravi pribliznu procenu sata?? Cisto me informativno zanima, sat za mene ima mnogo vecu vrednost od materijalne jer mi ga je pokonio pokojni deda.

    Hvala u napred..
    Priložene slike Priložene slike POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...-p1010430.jpg   POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...-p1010431.jpg   POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...-p1010433.jpg   POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...-p1010434.jpg   POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...-p1010441.jpg  
    KLL, VLADAN P, bt321 and 1 others like this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom re: POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

    Ta marka ti je druze moj jedan od najacih svetskih brendova u oblasti casovnicarstva O ovom modelu ne mogu nista vise da ti kazem

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom re: POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

    Predlažem da sat odneseš kod Srbe Mihajlovića na Terazijama, a telefon i adresu imaš ovde:

    Terazije 5, 11000 Beograd, Srbija
    Tel. +381 11 322 8231
    Sat je otprilike iz tridesetih godina, premda ovo govorim napamet, a danas je ova kompanija jedan od najozbiljnijih igrača svetske časovničarske industrije, što je Serb već rekao, a počeci joj datiraju iz 1833. godine.

    Evo i linka za sajt proizvođača: Jaeger-LeCoultre - Haute Horlogerie Manufacture
    Serb likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

    Evo ja cu reci na osnovu iskustva i osecaja, jer sam nekada davno imao jedan stari JLC sa malom sekundarom i slicnim brojevima na ciferu. Godina proizvodnje bi mogla da bude kraj tridesetih proslog veka, (generalno model se proizvodio 30-tih i 40-tih godina). Sat je verovatno malog promera iako na ovim tvojim slikama izigleda veci. Ali ako je kalibar 31mm onda je to model o kome pricam. Posebno iteresantno u ovom satu je mehanizam, koji je u stvari pravougaonog oblika, iako je smesten u okruglom kucistu. Naravno mehanizam je njihov i uvek interesantan kolekcionarima. Sto se vrednosti tice, to je tesko reci, i zavisi od mnogo stvari, a najvise od onoga ko kupuje taj sat. Orjentaciona vrednost napolju je od 1000e do 1500e. Nadam se da sam bar malo pomogao, i da nisam promasio model.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    7.4.2013.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

    Hvala vam na pomoci. Uspeo sam da pronadjem jos neke detalje vezane za ovaj model. Izgleda da se radi o nekom vojnom satu iz Drugog svetskog rata, 1940. Deda je inace bio vojno lice i sat je kupio od svog kolege
    Moram jos da kopam u vezi sa tim

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom re: POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

    Možeš li da kažeš ima li nekih natpisa na poklopcu kućišta?

    Bilo bi korisno i da postaviš slike mehanizma. Ukoliko nisi otvarao sat, najbolje je da poneseš fotoaparat i zamoliš bilo kog lokalnog časovničara da ga otvori za fotografisanje. Fotografije treba uraditi u makro modu.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    7.4.2013.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Možeš li da kažeš ima li nekih natpisa na poklopcu kućišta?

    Bilo bi korisno i da postaviš slike mehanizma. Ukoliko nisi otvarao sat, najbolje je da poneseš fotoaparat i zamoliš bilo kog lokalnog časovničara da ga otvori za fotografisanje. Fotografije treba uraditi u makro modu.
    U prvoj poruci sam napisao sta pise na poklopcu....stoji neka mala oznaka b i ispod slova b
    broj 456979...Sat nikad nije otvaran i meni je iskreno frka da ga nosim kod nekih casovnicara koji nisu provereni, a do sad nisam bas imao iskustva sa njima...

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

    Jel mozes da izmeris velicinu sata?

  9. #9
    Novi član
    Član od
    7.4.2013.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Jel mozes da izmeris velicinu sata?
    Precnik kucista bez krunice je 30 mm, sa krunicom je oko 31 mm... Sta mi to govori?

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika sector77
    Član od
    10.4.2010.
    Lokacija
    zagreb
    Poruke
    1.112
    Lajkovi
    13183
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom re: POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

    Mozda je unutra ovo, vidio sam isti zuti sa ovakvim mehanizmom ,nemoj da te zbuni sto u naslovu ne pise jeager


    http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-...Coultre_450_4C

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •