Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree2Likes
  • 1 Post By Haifisch23
  • 1 Post By Baron

tema: Fortis b42 black karbon dial ili Longines hydroconqest-pomoc oko izbora

  1. #1
    Novi član
    Član od
    9.5.2018.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Fortis b42 black karbon dial ili Longines hydroconqest-pomoc oko izbora

    Pozdrav svima.
    Potrebna mi je pomoc oko izbora pravo sata.
    Dvoumim se izmedju Longinesa hydroconqest 41mm ref br L3.742.4.56.6 ( ovo je sada stariji model jer su skoro izasli novi) i Fortisa B42 black 42mm ref br 647.28.71K .
    Vec imam jednog Fortisa i prezadovoljan sam njime. Ovaj crni Fortis sto sam gledao ima taj PVD premaz kao drugi modeli poput black Marsa 500...Razmisljao sam o Longinesu ali sam skoro ponovo video neke Fortisove satove pa sada ne znam koji bih kupio. Longines je nekako vise elegantniji sat dok mi Fortis deluje mnogo lepse i sportski. Kakva su Vasa iskustva? Hvala unapred na pomoci.

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Fortis b42 black karbon dial ili Longines hydroconqest-pomoc oko izbora

    Postavio si dva veoma različita sata i teško je dati pravi savet. Kada sam pročitao tvoje pitanje, dobio sam osećaj, da si odlučio i da samo želiš potvrdu. Ako ti se više sviđa Fortis, zašto da ne.
    Inače, referenca Longinesa, koju si postavio je verzija, koja se još uvek redovno proizvodi, iako je stariji model u odnosu na noviji sa keramičkim bezelom. Mehanizam je isti i radi se o odličnom kalibru za svoj cenovni razred sa 64 sati rezerve snage. U tom cenovnom rangu, ne vidim bolji mehanizam.
    Fortis pokreće klasična ETA 2836-2. Takođe, bez ikakvih primedbi. Klasika, a klasika je uvek dobra.

    Titanijum, pdv premaz na satu, koji se ne proizvodi više od 5 godina. Ako kupuješ polovan, dobro proveri stanje. U tom cenovnom razredu ne možemo kvalitet tog materijala uzimati zdravo za gotovo kako kod Hublota. Moguće su ogrebotine, koje mogu biti veoma ružnei trajne.

    U slučaju razmatranja kupovine oba nova sata - lično mi se više sviđa 5-godišnja garancija Longinesa, nego 2-godišnja Fortisa.
    don Alberto likes this.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    9.5.2018.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Fortis b42 black karbon dial ili Longines hydroconqest-pomoc oko izbora

    Haifisch23 hvala puno na detaljnom objasnjenju i pomoci. Uvek volim da pitam za misljenje strucnije ljude.
    Kupio bih nov sat.
    Taj Fortis sa tim pvd premazom mi je sasvim ok ali me samo brinu te ogrebotine koje ce nastati vremenom zbog koriscenja i koje su uocljivije nego na obicnom celiku. Kupicu sigurno jedan od ta dva sata ali cu jos malo da razmislim i da ih probam uzivo.
    Saljem slike kada sat bude kod mene.
    Hvala jos jednom.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Fortis b42 black karbon dial ili Longines hydroconqest-pomoc oko izbora

    Ne bih nikad kupio sat sa crnim premazom, posebno sportski. Longines ima tehniku 23-karatne pozlate koja se nanosi preko titanijumskog sloja, i to je zaista kvalitetna pozlata, ja sam uspio da ogrebem safirno staklo ali ne i tu pozlatu. Ali to je i dalje dres sat, sportski bih isključivo na čeliku.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    dusan51 likes this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    606
    Lajkovi
    4364
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Fortis b42 black karbon dial ili Longines hydroconqest-pomoc oko izbora

    ?

    @vaspitac

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •