Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 13
Like Tree3Likes

tema: Pomoć kod identifikacije džepnih satova

  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika Volkec
    Član od
    18.12.2011.
    Lokacija
    Slovenija
    Poruke
    32
    Lajkovi
    294
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Pomoć kod identifikacije džepnih satova

    Pozdrav svima!
    Nasledio sam dva džepna satova i trebam pomoć kod identifikacije.
    Za mali srebrni mislim, da je švajcarski Roskopf a za veliki američki New Era nemam puno podataka. Slike:
    Pomoć kod identifikacije džepnih satova-sam_0837s.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-sam_0835s.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-sam_0836s.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-sam_0826s.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-sam_0828s.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-sam_0829s.jpg

    Satovi su mehanički ok ali na žalost vizuelno u malo lošem stanju.Hvala svima za ikakve informacije.Pozdrav svima!
    Priložene slike Priložene slike Pomoć kod identifikacije džepnih satova-sam_0836s.jpg  
    Poslednja ispravka: Volkec (7.3.2012. u 17:20)
    fotopetar likes this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć kod identifikacije džepnih satova

    Prvo pozdrav i dobrodošlica!
    Satovi super izgledaju za svoje godine samo fale ti fotografije mehanizama!Za New Era sat sumnjam da je američki samo moram vidjet mehanizam sata!Inače da li idu satovi i navijaš li ih ili stoje spremljeni?Dobro bi bilo provjerit dal rade i tad ih pospremit il odnijet na servis jer šteta je habat nepodmazan sat radom!
    Lp!

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika Volkec
    Član od
    18.12.2011.
    Lokacija
    Slovenija
    Poruke
    32
    Lajkovi
    294
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoć kod identifikacije džepnih satova

    Hvala fotopetar!

    Slike mehanizma:

    Pomoć kod identifikacije džepnih satova-sam_0840s.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-sam_0841s.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-sam_0845s.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-sam_0846s.jpg


    Pozdrav svima!
    fotopetar likes this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć kod identifikacije džepnih satova

    Kako god sam sumnjao tako i jest!Ovaj manji sat je prekrasna cilinderica švicarska u vrlo dobrom stanju cifer je koliko vidim super očuvan,i nemoj krunicu za navijanje na tom satu pokušat vadit vani da namjestiš vrijeme jer je budeš strgao!S strane taj dugmic se pritisne noktom zato takve satove zovu noctu satovi i kad je on pritisnut dovoljno možeš vrtit krunicu i namjestit vrijeme na satu!Kućište sata je koliko mogu prepoznat srebrno,moja ocijena za ovaj sat je vrlo visoka!
    Drugi sat je kao što sam i sumnjao američki model kao što piše na mehanizmu.Lijep je najviše zbog prednjih vrata al mana mu je napuklina na ciferu kod broja 7.Nešto više o marki sata i ne znam al vjerujem da bi se podaci dali pribavit preko neta vrlo lagano!
    Lp!

  5. #5
    Mlađi član Avatar korisnika Volkec
    Član od
    18.12.2011.
    Lokacija
    Slovenija
    Poruke
    32
    Lajkovi
    294
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoć kod identifikacije džepnih satova

    Hvala za odgovor.

    Satovi rade ali su stali nekoliko godina. Bili su podmazivani i na servisu. Za mali srebrni sat znam kako se podešava vreme. Žao mi je što ima New Era napuklinu na ciferu. U takvom stanju sam ga dobio. Na slikama izgledaju odlično a u "živo" malo manje odlično. Još ne znam koliko su zapravo stari ? Možeš mi pomoći oko starosti satova ?

    Pozdrav !

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć kod identifikacije džepnih satova

    Za cilinder sat mogu reći da je stariji od 100 godina dok za starost New Ere bi trebalo utipkat broj mehanizma na njihovu stranicu(ako je imaju)I tad će ti otprilike reć godinu proizvodnje sata!
    Lp!


  7. #7
    Novi član
    Član od
    12.8.2019.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć kod identifikacije džepnih satova

    Izvinjavam se, nov sam na forumu, pa sam hteo da zamolim fotopetra za mišljenje o satu koji imam i koji je porodično nasledje dugi niz godina. Znam da je uradjen u Švajcarskoj u Lausannu. Na njemu stoji ime E.Meylan. Džepni zlatni sat, 14 karatni sa tri poklopca. Na slikama se vide svi potrebni pečati. Na satu ništa nije menjano, niti popravljano. Sat ima sve delove i radi besprekorno i tačno. Potrebno je čišćenje. Prednji poklopac odlemljen kod šarke. Neznam ništa bliže o satu ali znam da je vrlo vredan.Sat je kvalitetan, redak, veoma lep, očuvan, ispravan i cenjeni kolekcionarski primerak. Svi ostali detalji se mogu videti na slikama. Molim vas za bližu ocenu sata i ocenu vrednosti sata ako je moguće. Unapred se zahvaljujem i pozdravljam vas.
    Dragan Veličković
    +381612892308

    Pomoć kod identifikacije džepnih satova-20190811_085836.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-20190811_085809.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-20190811_085908.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-20190811_085951.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-20190811_090758.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-20190811_090920.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-20190811_091016.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-20190811_090816.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-20190811_090905.jpgPomoć kod identifikacije džepnih satova-20190811_091005.jpg

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć kod identifikacije džepnih satova

    Pozdrav
    Prekrasan sat za koji preporučam čuvati ga i dalje ali i ne ulagati mnogo u njega, nek ostane takav kakav jest jer popravci i servisi koštaju a ako sat ide čemu mučiti sat i trošit novce. Nema slika mehanizma pa ne mogu reći kojoj klasi sat pripada al sve u svemu veoma lijep i vrijedan sat.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    12.8.2019.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć kod identifikacije džepnih satova

    Puno vam se zahvaljujem na odgovoru i pozdravljam vas.
    fotopetar likes this.

  10. #10
    Novi član
    Član od
    17.10.2019.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć kod identifikacije džepnih satova

    Koliko vredi
    Pomoć kod identifikacije džepnih satova-img_20191017_033732.jpg

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Potrebna pomoć oko identifikacije sata
    By istok in forum Stari (vintage) ručni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 25.11.2016., 4:17
  2. Dedin džepni sat - pomoć oko identifikacije
    By perpetuum mobile in forum Džepni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20.10.2012., 22:46
  3. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.3.2012., 19:51
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Babin sat - pomoć oko identifikacije
    By sima hrabri in forum Džepni satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 14:08

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •