Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 18
Like Tree17Likes

tema: Željezničarski satovi

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Željezničarski satovi

    Evo malo da predstavim željezničarske satove.
    Bazirat ću se najviše na satovima iz naših krajeva ali ću pokazat i satove turskih i kanadskih željeznica.
    Domaći željezničarski satovi jedni su mi od najdražih napose zbog gravura na pozadini satova.

    Zato ću prvo da predstavim željezničarske satove iz početka prošlog stoljeća.Redom to su Longines,Zenith,Omega,Eterna i zna se naći još pokoja švicarska marka.A sada slike tih satova koji i dan danas zadivljuju svojom točnošću.

    Željezničarski satovi-omega-2.jpgŽeljezničarski satovi-zenith-0.jpgŽeljezničarski satovi-zenith-1.jpgŽeljezničarski satovi-zenith-2.jpgŽeljezničarski satovi-zenith-2a.jpgŽeljezničarski satovi-zenith-railway-pocket-watch-yu-01.jpgŽeljezničarski satovi-zenith-railway-pocket-watch-yu-02.jpgŽeljezničarski satovi-zenith-railway-pocket-watch-yu-03.jpgŽeljezničarski satovi-zenith-railway-pocket-watch-yu-04.jpgŽeljezničarski satovi-zenith-railway-pocket-watch-yu-05.jpgŽeljezničarski satovi-zenith-railway-pocket-watch-yu.jpgŽeljezničarski satovi-zenith.jpgŽeljezničarski satovi-omega-3.jpgŽeljezničarski satovi-omega-4.jpgŽeljezničarski satovi-omega.jpgŽeljezničarski satovi-dzepni-satovi-omega-omega-geneve-slika-6699452.jpgŽeljezničarski satovi-eterna-eljezni-arska-srbija.jpgŽeljezničarski satovi-eterna-eljezni-arska.jpgŽeljezničarski satovi-longines-cca-1910god-01.jpgŽeljezničarski satovi-longines-cca-1910god-02.jpgŽeljezničarski satovi-longines-cca-1910god-03.jpgŽeljezničarski satovi-longines-cca-1910god-04.jpgŽeljezničarski satovi-longines-cca-1910god-05.jpgŽeljezničarski satovi-longines-cca-1910god-06.jpgŽeljezničarski satovi-longines-cca-1910god.jpgŽeljezničarski satovi-omega-0.jpgŽeljezničarski satovi-omega-1.jpgŽeljezničarski satovi-omega-2.jpgKliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Omega 3.jpg
Viđeno:	208
Veličina:	154,9 KB
ID:	29171Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Omega 4.jpg
Viđeno:	197
Veličina:	157,5 KB
ID:	29172Željezničarski satovi-omega.jpgŽeljezničarski satovi-tellus-d-epni-sat.jpgŽeljezničarski satovi-tissot-ju-eljeznice-2.jpgŽeljezničarski satovi-tissot-ju-eljeznice-1400-kn.jpg

    Zatim ću predstaviti Zenith koji pripada dobu Kraljevine Jugoslavije između dva rata te nekoliko satova turskih željeznica.Pokazat ću i ruske satove koji su isto bili glavni satovi običnih željezničara.

    Željezničarski satovi-eljezni-arski-zenith.jpgŽeljezničarski satovi-eljezni-arski-zenith.jpgŽeljezničarski satovi-omikron-4.jpgŽeljezničarski satovi-omikron.jpgŽeljezničarski satovi-corsar-300-kn.jpgŽeljezničarski satovi-molnija-2.jpgŽeljezničarski satovi-molnija-250-kn-2.jpgŽeljezničarski satovi-molnija-250-kn-3.jpgKliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Molnija 2.jpg
Viđeno:	182
Veličina:	133,8 KB
ID:	29226Željezničarski satovi-q1large.jpgŽeljezničarski satovi-q2large.jpgŽeljezničarski satovi-q3large.jpgŽeljezničarski satovi-q4large.jpgŽeljezničarski satovi-corsar-300-kn-2.jpgŽeljezničarski satovi-omikron-5.jpgŽeljezničarski satovi-omikron-3.jpgŽeljezničarski satovi-300-kn-areta-2.jpgŽeljezničarski satovi-300-kn-areta-3.jpgŽeljezničarski satovi-300-kn-areta.jpgŽeljezničarski satovi-300-kn-tanis-2.jpgŽeljezničarski satovi-300-kn-tanis-3.jpgŽeljezničarski satovi-300-kn-tanis-4.jpgŽeljezničarski satovi-300-kn-tanis.jpgŽeljezničarski satovi-20101206235510.jpgŽeljezničarski satovi-omikron-0.jpgŽeljezničarski satovi-omikron-1.jpgŽeljezničarski satovi-omikron-2.jpgŽeljezničarski satovi-eljezni-arski-zenith-1.jpg


    Još samo da predstavim za mene najljepše željezničarske satove za mene a to su oni kanadskih željeznica marke Hamilton.Imam čak dva u kolekciji i predstavljam vam na slikama svoja dva ljepotana.

    Željezničarski satovi-hamilton-railway.jpgŽeljezničarski satovi-hamilton1.jpgŽeljezničarski satovi-hamilton2.jpgŽeljezničarski satovi-hamilton4.jpgŽeljezničarski satovi-hamilton5.jpgŽeljezničarski satovi-hamilton.jpg

    Zasad sam se preokupirao na vojne satove,al želja mi je uz ova dva Hamiltona Elinvara u kolekciji imat i Longines,Zenith i Omegu po mogućnosti što starije modele u što očuvanijem izdanju.
    Možda netko primjeti svoj sat ovdje na slikama,nek slobodno to i reče,al i isprike na korištenju slika tuđih satova.Slike sam većinom skidao s aukcijskih portala.
    Poslednja ispravka: fotopetar (19.7.2012. u 14:43)
    Shmizla, vladas, VLADAN P and 6 others like this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.010
    Lajkovi
    58443
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Željezničarski satovi

    Bas mi je drago da si postavio ovu temu.Hteo sam te i zamoliti da napises nesto zeleznickim satovima ali ti to vec uradio.BRAVO PRIJATELJU.

    Nasao sam jednu sliku u vezi ove teme mozda ce ti koristiti.

    Željezničarski satovi-jdz.jpg
    Steta sto danas ne dele satove ovih proizvodjaca,jer ja sam na zeleznici. Mozda jednog dana
    Varga and fotopetar like this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Željezničarski satovi

    Drago mi je da ti se sviđa tema.Inače to je vjerojatno Zenith Jugoslavenskih državnih željeznica.Isti takav samo lijepo ispoliran sam predstavio i gore na fotografijama.Satovi su to koji zavređuju našu pažnju zbog toga obožavam i skupljam đepne satove i volim o njima pričat jer oni ko da imaju dušu,neku priču skrivenu u sebi.
    VLADAN P and Varga like this.

  4. #4
    Mlađi član Avatar korisnika Varga
    Član od
    28.8.2011.
    Lokacija
    Indjija
    Poruke
    60
    Lajkovi
    161
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Željezničarski satovi

    Naziv: Partizan3.gif, pregleda: 1160, veličina: 2,4 KBdaje se na znanje, daje se na znanje!!!

    Ovim proglašavam "fotopetra" u zvaničnog "čarobnjaka petra"!!!!!

    Hvala za prelepe fotke fenomenalnih satova
    fotopetar likes this.

  5. #5
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Željezničarski satovi

    Svaka cast za trud,uzivao sam gledajuci fotke ovih prelepih dzepnih satova
    fotopetar likes this.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Željezničarski satovi

    Samo se strpite bit će toga još.
    Samo ne znam što ću kad ptedstavim sve đepne satove,ali i vojne?
    Možda uživat čitajuć vaše super komentare.
    Morat ću dati prijedlog da ova predstavljanja satova stavimo na posebno istaknuto mjesto tako da svima koji požele saznat više mogu u trenu saznat sve o đepnim i vojnim satovima.A ako netko treba kakav savjet slobodno nek se javi kad poželi uvijek sam rado na raspolaganju.
    Inače slike satova dio su moje privatne zbirke slika satova skupljane već nekoliko godina.Sada znate koliko cijenim portal i ljude na njemu kad nesebično pokazujem prikupljene slike.Al ima toga još dosta tako da se ne brinete a ako koju dobru temu i ponovimo uz super slike vjerujem da se nitko neće ljutit na to.
    I samo da znate da budem polako na svoj način predstavio i vojne satove poput prikaza u Knirimovoj knjizi samo što ću ja koristit svoje fotografije da me nitko ne optuži za krađu.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.010
    Lajkovi
    58443
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Željezničarski satovi

    Željezničarski satovi-hamilton-watches-railroad-pr.jpgŽeljezničarski satovi-hamilton_watch_pouch2.jpgŽeljezničarski satovi-hamilton1.jpgŽeljezničarski satovi-29110415_6fa5a37ab6_o.jpgŽeljezničarski satovi-24323086_c12a7f146b_o.jpgŽeljezničarski satovi-1337-time.jpg

    Moj skromni doprinos ovoj temi.
    Fotopetar hvala jos jednom za temu.
    Priložene slike Priložene slike Željezničarski satovi-180720121174.jpg  
    Poslednja ispravka: Zagor (19.7.2012. u 20:27)
    fotopetar likes this.

  8. #8
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Željezničarski satovi

    Vojne,vojne sa nestrpljenjem cekamo VOJNE
    fotopetar likes this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Željezničarski satovi

    Citat sindjel5 kaže: Pregled poruke
    Vojne,vojne sa nestrpljenjem cekamo VOJNE
    Bit će kolega,samo strpljenja.O vojnima još prikupljam razne materijale al kad počnem s njima bit ćeš i prezadovoljan.

  10. #10
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Željezničarski satovi

    Siguran sam da ces ih odlicno predstaviti. Ja bih voleo nabaviti dzepni sat i stoper ali njih uzivo stvarno nisam video,a gledao sam po netu i to Heuerove i odusevljen sam njima

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Časovničarski alati za amatere i profesionalce
    By watchmag01 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 24.7.2020., 12:41
  2. Cortebert željezničarski sat
    By Vrana in forum Džepni satovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 9:27
  3. Neki avijatičarski sat?
    By Oliver M in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 6.6.2011., 0:10

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •