Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    6.2.2009.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Perseo - ručni sat

    Postovani,

    Da li mi mozete reci u koju kategoriju spada sat Perseo sa oznakom 740.oo1
    To je rucni sat koji ima celicno kuciste, porculanski (beli brojcanik). Crne celicne kazaljke i Cortebertov mehanizam kalibra 740.
    Sat nije u rangu sa ostalim Cortebert satovima i ja ovakav mehanizam nikad ranije nisam video. Sat je iako sa porculanskim brojcanikom ...novije proizvodnje.Ima starinski izgled sa klasicnim brojkama i plexiglas. Na poledjini sata pise IMPERIABLE FS INCABLOC SWISS MADE. Na brojcaniku je ispisan naziv firme PERSEO pisanim slovima kao kod IWC_a Mehanizam je dakle CORT.740
    Znam da je fabrika Cortebert je sada u Italiji i sada je to Perseo.
    Na sajtu www.perseo-watches.com ranije je na prvoj stranici bio prikazan takav sat ali vise ne.Ima dosta novijih satova sa Eta mehanizmima ali ne i sa kalibrom Cort.740.
    Iako sam im pisao...slao e-mail nisu mi odgovorili.

    1. Moje pitanje je da li je taj sat radjen za neki jubilej
    2. Da li je izradjen u maloj seriji?
    3. Koja mu je bila vrednost bila?
    4. Da li se takvi modeli jos uvek prodaju i koliko kostaju?
    Da li spada u rang luksuznih satova ili ne ?

    Dodacu jos da ima malu sekundaru i poklopac na 'gvint' sa dihtungom.
    Molim Vas da mi pomognete u pronalasku ovih odgovora

    Unapred zahvalan,
    MIlan milanbalog71@gmail.com

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:perseo - rucni sat

    Milane, mogu ti reći da sam se poprilično namučio da nađem bilo šta o tom satu. Sajt im trenutno ne radi (jako neozbiljno) a na Internetu nažalost ima jako malo informacija.
    Što se tiče mehanizma nisam našao skoro ništa osim da je izveden iz mehanizma 739 (kao i 741), a što se tiče sata mislim da nije komad iz ograničene serije jer bi na poleđini bio ispisan serijski broj, a i sat bi najverovatnije bio izrađen od zlata ili nekog drugog plemenitog materijala kao na primer model 740.501 na strani 104 njihovog kataloga:



    Reci mi da li je tvoj sat sličan ovome?

    http://www.svetsatova.com/attachment...Perseo_740.jpg

    Pretpostavljam da jeste pošto je oznaka ovog modela 740.002 pa je verovatno razlika mala (kaiš ili nešto sl.). Nažalost prodavac nije posigao neku cenu za ovaj sat

    I na kraju mog posta nešto malo o istoriji kompanija Cortebert i Perseo.

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    6.2.2009.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:perseo - rucni sat

    Hvala Vladane za informacije, upravo sat koji me zanima se nalazi na strani o istoriji Perseo firme koju si mi poslao na kraju posta.
    Slazem se sa tobom da je razlika izmedju 740.001 i 740.002 jedino u kucistu i tabli koja je kod mog modela stvarno lepa. Moj sat je naime od celika dok je kod 740.002 niklovana kutija.
    Resili smo (si) i tu misteriju.Odusevio si i mene i mog prijatelja koji je upravo nabavio zlatnog Chopard_a automatic i svratio da mi se pohvali.
    Malo se razocarao jer njegov model nije sa mikrorotorom (L.U.C.) vec je iz 1996 kad je Chopard ugradjivao Frederic Piguet...imas pozdrav i od njega.Nagovaram ga da kupi computer i prikljuci nam se. Jos jednom pozdrav i HVALA za informacije

    Milan

  4. #4
    Član Avatar korisnika WlayCo
    Član od
    19.2.2010.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    81
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: perseo - rucni sat

    Evo malo da ozivim temu. Pre neki dan mi deda od moje supruge da sat da ga sredim. U pitanju je Cortebert sa oznakom 720.504. Malo informacija o njemu mogu da nadjem sem da je ovaj prvi broj oznaka kalibra (valjda).
    Postavicu slike kasnije veceras ili sutra. Da, on ga je dobio za 20g radnog staza a to je bilo pre vise od 30g mozda i vise...Na njemu jos pise sa zadnje strane:"60 1ers PRIX OBSERVATOIRES" i swiss made itd. Videcete sve na slikama. Odnecu ga kod casovnicara ovih dana...
    Who's your daddy?

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: perseo - rucni sat

    Bilo bi zaista interesantno videti sat, samo bih te zamolio da kada budeš napravio slike postaviš tekst i slike u novu temu koja bi imala recimo naziv "Cortebert sat" kako bismo olakšali traženje informacija na forumu.

    Pozdrav.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    13.9.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: perseo - rucni sat

    Poštovanje! Zanima me sat PERSEO KOMANDER 48 ETA 2824/2 e sad neznam ništa o satu ubih se gledajući ali slabo dali neko zna kakav je sat kolika mu je realna vrednost ovde se ceni 260eura pa da mi nešto napiše hvala unapred.

Slične teme

  1. Ratatan ručni sat?
    By donn in forum Stari (vintage) ručni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.3.2015., 15:29
  2. Ručni sat za dame i vojnike
    By Shmizla in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 4.6.2010., 16:12
  3. Ruski političari i ručni satovi
    By Shmizla in forum Vesti, objave
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 21.4.2010., 4:32
  4. Perseo + poklon
    By milanbalog71 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 6.3.2009., 15:41
  5. Ručni sat grofa Carlo Felice Trossi-a
    By Shmizla in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.9.2008., 21:35

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •