Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Parmigiani Fleurier satovi

    Kako i sam naslov kaze,video sam jedan zanimilj sat ovog brenda pa me zanima nesto i samom proizvodjacu...i sve ostalo sto se moze reci za jedan sat ovakve vrste

    Bvala

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Parmigiani Fleurier

    Milane, Parmigiani Fleurier pripada grupi mlađih prestižnih brendova iz luksuzne klase satova. Proizvode sopstvene mehanizme, a sarađuju sa mnogim renomiranim proizvođačima iz drugih industrija (Pershing - Proizvođač luksuznih jahti, Bugatti - poznati proizvođač automobila). Satovi koje proizvode se nalaze u cenovnom rangu od 5000€ pa do 200,000€. Jedan od njihovih najnovijih i najskupljih satova je siurno sledeći:

    Pershing Tourbillon Skelett
    Parmigiani Fleurier satovi-pershing_tourbillon1.jpg

    Sledi kratak istorijat kompanije koji će ti pomoći da shvatiš kako su dospeli tu gde su sada:

    1976 - Michel Parmigiani započinje svoju karijeru na poslu restauracije časovnika
    1978 - Razvija specijalne serije satova za poznate prestižne brendove
    1995 - Parmigiani osvaja prestižnu GAIA nagradu
    1996 - Sandoz Family Foundation kupuje većinski udeo u kompaniji Parmigiani Mesure et Art Du Temps. Predstavljanje prve kolekcije Parmigiani Fleurier satova koju su činili ručni, džepni i stoni satovi
    1998 - Samostalni razvoj i kompletna proizvodnja prvog mehanizma sa ručnim navijanjem (kalibar 110) i sa rezervom snage od čak 8 dana
    1999 - Proizvodnja od skoro 1000 satova godišnje
    2000-2001 - Akvizicija nekoliko proizvodnih kompanija: Bruno Affolter SA (proizvođač kućišta), Atokalpa SA i Elwin SA (kompanije specijalizovane za proizvodnju komponenata i mehanički inženjering) čime su učvrstili samostalnost kompanije
    2001 - Samostalni razvoj i kompletna proizvodnja automatskog mehanizma (kalibar 331)
    2001 - Partnerstvo sa kompanijom Bugatti Automobile S.A.S.
    2002 - Samostalni razvoj i kompletna proizvodnja automatskog mehanizma (kalibar 333), sa retrograde prikazom i večitim kalendarom
    2002 - Proizvodnja od skoro 2000 satova godišnje
    2004 - Predstavljanje kalibar 500 tourbillon mehanizma sa rezervom snage od 7 dana
    2004 - Proizvodnja od skoro 3000 satova godišnje
    2005 - Predstavljanje svetskoj štampi tehnologiju proizvodnje AK215 oscilatora, kompletno razvijenog i proizvedenog od strane Vaucher Manufacture Fleurier proizvodnog sektora
    2006 - Predstavljanje prve kolekcije satova za dame. Proizvodnja od skoro 4000 satova godišnje. Michel Parmigiani slavi 30 godina rada u časovničarskoj industriji
    2007 - Kalpagraf, prva sportska kolekcija je predstavljena zajedno sa prvim mehanizmom sa hronografom oznake PF 334.
    2008 - Parmigiani predstavlja Pershing kolekciju kao deo novoostvarenog partnerstva sa istoimenim italijanskim proizvođačem jahti. Kompanija proizvodi oko 5000 satova godišnje.






    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Parmigiani Fleurier

    Hvala,Vladane hteo bi nesto vise da saznam o modelu iz 2004 ja mislim da je to ta godina ali nikako da uspem.
    postoji li neki katalog gde se vide svi satovi iz te pomenute godine zbog cene mislim...a sat je ovakav samo sto nema brojeve unutra.....
    http://www.chrono24.com/hr/search/in...&numresults=29

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •