Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1
    Novi član
    Član od
    17.3.2010.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Molim za misljenje o DAVOSA Automatic Chronograph ref. 161.484.16, Valjoux 7750 i nacinu kupovine

    Molim za misljenje...

    Trazim Automatic Chronograph sa pristojnim mehanizmom.
    Ideja je da zaobidjem zastupnike u Srbiji i da direktno od proizvodjaca dobijem rabat - popust sto priblizniji rabatu koji daju svojim zvanicnim zastupnicima. Ovo, naravno, ima smisla samo kod onih proizvodjaca koji nemaju zastupnike u Srbiji.
    Da budem iskren, ovo se nisam sam setio, nego su mi proizvodjaci satova "Le Marquand" www.lemarquand.ch/ sami ponudili 50% rabata sledecim recima:

    ..."Should you be interested to acquire one of our watch models and
    since we have no Representations in Serbia, kindly also note that
    we are in a position to retrocede you their margin, resulting in very
    favourable discounts up to 50 % as a direct sale.

    Best regards

    Master Timekeeper MTK SA
    P.-H. Python"

    Onda sam zaredjao i prvu, najkonkretniju ponudu dobio od DAVOSA http://www.davosa.ch/ sa sve instrukcijama za uplatu. Ponuda se odnosi na model: Pares Classic Automatic Chronograph ref. 161.484.16

    All stainless steel, sapphire crystal, 5 ATM, screw-in glass back [44mm, Valjoux 7750, 14.0 mm].

    Price List za ovaj site je: 1.198
    Euro.

    Nisu se nesto pretrgli sa popustom -5%.
    Ponudu sam sa transportnim troskovima od strane UPS i osiguranjem dobio na: 955,70 Euro.
    Kad mi sat stigne ostaje sarina i PDV. Ocekujem da ce to biti cca. 1.240,-Euro.

    Interesuje me sta mislite o:
    1. satu DAVOSA Automatic Chronograph ref. 161.484.16, Valjoux 7750,
    2. ceni koju sam dobio u poredjenju sa cenom koju imaju slicni modeli 44mm, Automatic Chronograph, sa mehanizmom Valjoux 7750 kod nas,
    3. ovakvim nacinom kupovine.

    Ocekujem konacne ponude za neke modele slicnih k.ka i od: Mido, Maurice La Croiix, Zeno Watch, Paul Picot, Oris i JeanRichard.

    Hvala u napred! :-)

    Pozdrav!

    P.S. Sliku ne uspevam da postavim... trebace mi malo vremena da se sanadjem. :-)

    Priložene slike Priložene slike Molim za misljenje o DAVOSA Automatic Chronograph ref. 161.484.16, Valjoux 7750 i nacinu kupovine-161.484.16..jpg  

  2. #2
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Molim za misljenje o DAVOSA Automatic Chronograph ref. 161.484.16, Valjoux 7750 i nacinu kupovine

    Informaciju koju deliš sa nama dobio sam je i ja pre nekih četiri sata. Svet je stvarno mali, nema šta!

    Što se tiče Zeno Watch Basel satova kao i što sam znaš imaju dosta modela sa ETA-Valjoux 7750 mehanizmima, retko gde sam video da koriste safirna stakla tako da su ovi modeli sa mineralnim dok većina drugih proizvođača koji ugrađuju ove mehanizme koriste i safirna stakla, ali eto, ne znam koliko je to tebi bitno.

    Izdvajam ti neke meni drage modele:


    Slide Rule - Chronograph
    with Flight Calculator Bezel




    Slide Rule Oversized Chrono 775O silver
    XL Chronograph Date (silver calculator bezel)


    Functions
    indication: hours, minutes, subsidiary seconds, date, calculator, Tachymeter, stopwatch (60sec, 30min, 12hour)
    Case
    diameter 47.5mm - thickness 17mm
    316L stainless steel, satin-finish (matt), bi-directional rotating computation bezel, screw-in exposition back (skeleton), 2 large double protected pilot crown (Swiss cross logo), 2 push buttons
    shock resistant, antimagnetic, water resistant to 3 ATM (tested for DIN 8308, DIN 8310, DIN 8309)

    Movement
    Valjoux 7750 - high quality Swiss Made self winding
    Chronograph with quick-set date
    fine timing device and stop-second, 25 jewels, Swiss lever escapement, 28ґ800 vibrations per hour, Incabloc anti-shock system, antimagnetic, Nivaflex 1 spring, heavy metal ball bearing rotor, -42hours power reserve, tight tolerance of adjustment, initial production since 1977

    Glass
    hardened mineral crystal (curved)
    Dial
    matt-pilot black with luminous Arabic numerals (b1)
    Superluminova advanced lllumination hands and numbers
    Band
    black padded genuine leather strap, engraved stainless steel buckle, strap width 22mm

    - different leather straps available - sapphire crystal

    - stainless steel bracelets: 85M3, 85M5, 85M7




    Slide Rule Oversized Chrono 775O black



    XL Chronograph Date (black calculator bezel)


    Functions
    indication: hours, minutes, subsidiary seconds, date, calculator, Tachymeter, stopwatch (60sec, 30min, 12hour)
    Case
    diameter 47.5mm - thickness 17mm
    316L stainless steel, satin-finish (matt), bi-directional rotating computation bezel, screw-in exposition back (skeleton), 2 large double protected pilot crown (Swiss cross logo), 2 push buttons
    shock resistant, antimagnetic, water resistant to 3 ATM (tested for DIN 8308, DIN 8310, DIN 8309)

    Movement
    Valjoux 7750 - high quality Swiss Made self winding
    Chronograph with quick-set date,
    fine timing device and stop-second, 25 jewels, Swiss lever escapement, 28ґ800 vibrations per hour, Incabloc anti-shock system, antimagnetic, Nivaflex 1 spring, heavy metal ball bearing rotor, -42hours power reserve, tight tolerance of adjustment, initial production since 1977, 147 parts
    Glass
    hardened mineral crystal (curved)
    Dial
    matt-pilot black with luminous Arabic numerals (a1)
    Superluminova advanced lllumination hands and numbers
    Band
    black padded genuine leather strap, engraved stainless steel buckle, strap width 22mm

    - different leather straps available - sapphire crystal
    - stainless steel bracelets: 85M3, 85M5, 85M7



    Pilot Oversized Chrono Sahara with SS Bracele



    XL Dessert Chronograph Day-Date (Band: 85M7)


    Functions
    indication: hours, minutes, subsidiary seconds, day, date
    stopwatch (60sec, 30min, 12hour), accumulated elapsed time

    Case
    diameter 47.5mm - thickness 17mm
    316L stainless steel, satin-finish (matt), fluted (Godron) bezel ring, screw-in exposition back (skeleton), large double protected pilot crown (Swiss cross logo), 2 large push buttons
    shock resistant, antimagnetic, water resistant to 3 ATM (tested for DIN 8308, DIN 8310, DIN 8309)

    Movement
    Valjoux 7750 - high quality Swiss Made self winding
    Chronograph with quick-set day and date
    fine timing device and stop-second, 25 jewels, Swiss lever escapement, 28ґ800 vibrations per hour, Incabloc anti-shock system, antimagnetic, Nivaflex 1 spring, heavy metal ball bearing rotor, -42hours power reserve, tight tolerance of adjustment

    Glass
    hardened mineral crystal (curved)

    Dials
    sand (matt yellow) with luminous Arabic numerals (a9)
    Superluminova advanced lllumination hands and numbers
    Band
    85M7 stainless-steel bracelet with progressive width and strong deployment flip-lock buckle, double lock security clasp and 2 lateral pushers

    - different leather straps available - sapphire crystal
    - stainless steel bracelets: 85M3, 85M5, 85M7



    ZENO WATCH BASEL.


    Pozdrav...

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika rasa
    Član od
    7.3.2009.
    Poruke
    92
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Molim za misljenje o DAVOSA Automatic Chronograph ref. 161.484.16, Valjoux 7750 i nacinu kupovine

    http://www.steinhartwatches.de/index...d=67&Sel_ID=27

    Ovo se meni svidja a cene su skroz OK!

Slične teme

  1. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.1.2011., 15:29
  2. [PRODATO] - Jacques Lemans Automatic Chronograph
    By Larosa in forum Prodaja satova
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 13.1.2011., 16:39
  3. Casio-vase misljenje o ovom satu
    By Barbarez in forum Japanski satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 4.1.2010., 15:49
  4. Kupujem sat sa automatic 7750 valjoux mehanizmom
    By mladja in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.11.2009., 0:24
  5. Kućište za Valjoux 7733 mehanizam?
    By Peki in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 25.2.2009., 17:01

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •