Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 19
Like Tree18Likes

tema: Franck Muller Custom Oppa Gangnam Style Watch For PSY

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Franck Muller Custom Oppa Gangnam Style Watch For PSY

    Luksuzni proizvodjac satova Franck Muller kao i obicno uvijek nas iznenadi nekim neobicnim i ekstravagantnim modelom. Ovoga puta je to model izradjen u cast Youtube senzacije PSY-a. Sat je karakteristicnog oblika za brend Franck Muller, a na ciferu se nalazi slika poznatog Korejskog pjevaca dok izvodi ples koji je zaludio cijelu planetu- cuveno ''jahanje konja''. Kuciste se izradjuje u varijanti od bijelog zlata ili platine i cijelo je prekriveno dijamantima. Veliki crni dijamanti su upotrebljeni za izradu velikih rimskih brojeva i slike PSY-a.

    Franck Muller Custom Oppa Gangnam Style Watch For PSY-franck-muller-psy-watch-e1366540547195.jpg

    PSY-ov video je na Youtube-u pogledalo preko 1.5 milijardi ljudi sto ga cini najgledanijim klipom na Youtube-u. Sat jos nije zvanicno predstavljen ali slika je dospjela u javnost od strane osobe iz same Franck Muller radionice, tako da cijena sata jos uvijek nije poznata, a vjerovatno nece ni biti dostupan nama obicnim smrtnicima.

    Izvor - franckmuller.com
    Poslednja ispravka: Neša (21.4.2013. u 16:59) Razlog: Ispravka tehničke prirode
    Shmizla likes this.

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Franck Muller Custom Oppa Gangnam Style Watch For PSY

    Izvini Darko, pokusao sam da lajkujem, ali mi se neda.
    Katastrofa, prosto ne mogu da zamislim da neko pri cistoj svesti i zdravoj pameti kupi ovo.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Franck Muller Custom Oppa Gangnam Style Watch For PSY

    Ne zamjeram ti nimalo ne bih ni ja na tvom mjestu, sto znam ukusi su razliciti, ali onaj ko izdvoji bogami sigurno povecu svotu novca za ovaj sat ima velikih problema sa culom ukusa.
    Ovako nesto se i moze ocekivati uz lik PSY-a

  4. #4
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Franck Muller Custom Oppa Gangnam Style Watch For PSY

    da ne budem patetican ali stvarno se zacudim na izboru za koga ce i pod cijim imenom veliki proizvodjaci satova da rade limitirane serije, sto ne znaci nuzno da prezirem PSY i ostale, mislim i na ovaj pokusaj FM i takodje izmedju ostalog i na Hublot, a onda kad razmislimo malo bolje shvatimo da je u osnovi svega profit motiv, jer da je sat radjen u cast Nikole Tesle ili Dekarta sigurno se ne bi bolje prodavao, a sa druge strane oni sa podugom tradicijom poput Pateka, VC i tako dalje nece sebi slicno nesto da dopuste...cestitke Darko na predstavljanju sata
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (21.4.2013. u 17:38)

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Franck Muller Custom Oppa Gangnam Style Watch For PSY

    Cudim se i ja na tom izboru vec duze vrijeme, ali sta ces oni prave ono sto ce se najbolje prodavati pa makar to bio sat u tvoju ili moju cast sto bi reko kolega Rus

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Franck Muller Custom Oppa Gangnam Style Watch For PSY

    Bez namere da uvredim Darka, koji se potrudio da prenese tekst i podelio ovaj podatak sa nama, mislim da je ovakav sat bruka za proizvođača koji ima sat sa 36 komplikacija, 99 rubina i 1483 dela (vidi link: Franck Muller l Aeternitas Mega 4)

    Ovo bih nazvao mentalnim nasiljem nad vrednim predmetom, otprilike kao kada bi neko prevozio koze i ovce u rols rojsu ili bentliju.

    Dizajn mu nije dostojan ni buvljaka u Tunguziji.
    jagoda-nbg and SanelMNE like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Franck Muller Custom Oppa Gangnam Style Watch For PSY

    Da se kladimo da ce ubrzo da se pojavi ono-sto-ne-pominjemo-na-forumu ovog dizajnerskog remek dela?
    jagoda-nbg likes this.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Franck Muller Custom Oppa Gangnam Style Watch For PSY

    Mislim da je zreo za onu temu o najruznijim satovima. FM ima cudan dizajn ali vecina njihovih satova su stvarno remek djela. Mislim da ce se i ovaj dobro prodavati cak i vise nego neki njihovi modeli kojima ovaj nije ni do koljena. Dosta je ljudi koji ne znaju sta sa novcem da rade. Izgleda da je sve vise brendova pocelo da radi sve samo da se sto vise zaradi

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Franck Muller Custom Oppa Gangnam Style Watch For PSY

    Razumem da hoće da zarade, ali izradu ovakvog modela mogu samo da nazovem horološkom prostitucijom. Evidentno je da će skup proizvod kupovati i oni koje bismo nazvali praziluk-mušterije, pa bih voleo da znam koliko se ukus takvih mušterija može vaspitati. Na primer, skup model audija, mercedesa ili BMW-a mogu voziti nemački direktor, slavna ličnost poput pokojnog Pavarotija, ali i običan kriminalac sa dva razreda osnovne. Može se diskutovati o tome za kog proizvođača će se odlučiti ili za koji model, ali ne verujem ni da će ovaj poslednji uzeti mercedes sa roze tufnama ili BMW sa srebrnastim šljokicama. Jeste da se takav auto sasvim lepo može unakaziti tjuningom, ali bar kada izađe iz fabrike, tj. iz serijske proizvodnje, izgleda sasvim dopadljivo. Firma koja ima onakve modele, koja je tehnički i horološki nesumnjivo jaka, mogla bi donekle i uticati na ukus svojih kupaca. Podvlačim ovo 'donekle', jer je praziluk koji raste iz dela tela na kome sedimo veoma rasprostranjena biljka koja se teško čupa iz korena.

    Franck Muller, nažalost, nije jedini proizvođač koji je podlegao ovom trendu.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #10
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Franck Muller Custom Oppa Gangnam Style Watch For PSY

    Ovaj "proizvod" ne zaslužuje ni komentarisanje.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •