Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
  1. #1
    Novi član
    Član od
    23.8.2008.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom ZODIAC satovi

    Pozdrav svima

    Video sam Zodiac ZO7610 sat (http://www.zodiacwatches.com/pdp/?sku=ZO7610) i prilicno mi se dopao.

    Zanima me sta mislite o ovom brand-u (vidim da nema zaseban forum), da li vredi 21000 din koliko kosta i kako se uopste ZODIAC brand kotira u odnosu na neke druge brandove (po kvalitetu, prestizu itditditd)..

    Takodje, sat je ZNATNO skuplji kod nas nego u inostranstvu. Vidim da proizvodjac daje international garanciju, te me zanima da li je ista upotrebljiva u srbiji, tj da li mi se isplati da sat narucim preko interneta ili da mi neko donese iz inostranstva ?

    Pozdrav svima

    Ps. Ako tema ne pripada ovom forumu, slobodno premestite gde odgovara...

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:ZODIAC satovi

    Zdravo Nikola i dobrodosao.

    Zodiac je nekada bio zaista respektabilan brend. Nesto o njegovoj istoriji mozes procitati i na ovom sajtu:

    http://www.svetsatova.com/index.php?...3&Itemid=2

    Ono sto je manje poznato je da je Zodiac bio u vlasnistvu Willy Monnier-a (prethodno zaposlen u Tag Heuer-u) od 1990 do 1997 godine kada je kompanija objavila bankrot.
    Nakon toga je kompanija Genender International otkupila Zodiac imovinu i naziv brenda i nastavila proizvodnju pojedinih modela iz prethodnih kolekcija (Seawolf, Marine Life).
    U oktobru 2001 godine je Fossil dao kompaniji Genender ponudu koju nisu mogli da odbiju i od tada Zodiac postaje deo Fossil grupacije. Nakon toga, Zodiac iako zadrzava donekle dizajn iz prethodnog perioda pocinje da lici na sve ostale modne satove.

    Mehanizmi koje ugradjuju zaista variraju od modela do modela i krecu se od poznatijih ETA i Selita do skoro anonimnih Claro Semang svajcarskih mehanizama. Ovi satovi jesu 'Swiss made' i kao takvi i dalje pruzaju neku sigurnost u kvalitet. Na njihovom sajtu je napomenuto sta znaci 'Swiss made' i to je ukratko objasnjenje, a ako zelis da saznas vise o tome procitaj sledeci tekst:

    http://www.fhs.ch/en/swissm.php

    Zodiac spada delimicno u mid-range svajcarske satove, mada u neki nizi rang zajedno sa na primer Invicta satovima, a ipak ispod proizvodjaca kao sto su: Tissot, Certina, Hamilton i sl.

    Za taj novac ja bih kupio sledeci sat ako je po tvom ukusu:

    http://www.certina.com/Collection/Ge...DS-Podium.aspx

    Ako je garancija internacionalna onda bi morala da vazi gde god oni imaju ovlasceni servis sto znaci i kod nas. Znam da je barem tako za Festinu koju imam.

    Nadam se da sam ti pomogao i da te nisam previse zbunio.

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    23.8.2008.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:ZODIAC satovi

    Hvala na iscrpnom objasnjenju.

    Prosetacu i do Merkatora da pogledam ove Certine. Koliko sam shvatio, oni su bolji od Zodiac-a, a cene su tu negde? (zapravo Zodiac izgleda ima naduvanu cenu kod nas)..

    Zodiac je dosta jeftiniji u inostranstvu. Model koji sam gore pomenuo kosta 250$ (moguce po netu naci i za 160-170$) a ovde se prodaje skoro duplo vise ?!?

    Da li neko ima iskustva sa narucivanjem satova preko neta/ donosenjem iz inostranstva i da li se isplati ulaziti u takvu pricu ili je bolje kupiti sat kod nas u radnji ?

    Zaboravih takodje da priupitam: kako se kotira Zodiac brand u odnosu na vlasnika Fossil ? (kvalitet, cena, itd)

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:ZODIAC satovi

    Po mom misljenju Certina jeste bolji izbor od Zodiac-a, a sto se tice cena Zodiac satova zaista ih nikad nisam uporedjivao sa cenama u inostranstvu tako da ne mogu to da potvrdim.

    Sto se tice narucivanja preko Interneta preporucujem ti da procitas sledecu temu od pocetka do kraja:

    http://www.svetsatova.com/index.php?...7&catid=47

    Zodiac je svakako bolji i skuplji od vecine Fossil satova, ali ponavljam kvalitet nije tako dobar kao pre 10 i vise godina.

    Pozdrav,
    V.S.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    23.8.2008.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:ZODIAC satovi

    Hvala na pomoci.

    Od Zodiac-a sam odustao, pogledah i one preporucene certine, ali mi se nesto nisu dopale.

    Na kraju je opet za slicne pare izbor pao na Tissot

    Uzeo sam ovaj model : http://shop.tissot.ch/mm5/merchant.m...ode=c_view_all , ali u kombinaciji sa crnom koznom narukvicom, pa je na kraju to ispalo otprilike ovako: http://shop.tissot.ch/mm5/merchant.m...ode=c_view_all

    Sve u svemu, moram reci da se ne kajem uopste.

    Hvala jos jednom!

  6. #6
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:ZODIAC satovi

    Nikola, sat koji si izabrao je odlican!
    Meni se izuzetno svidja (doduse vise mi se svidja model sa metalnom narukvicom) i naravno da nema razloga da se kajes. Mislim da si napravio odlican izbor.

    Neka te u zdravlju sluzi.

    Pozdrav,
    V.S.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    23.8.2008.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:ZODIAC satovi

    Pa i uzeo sam sa metalnom, ali sam dodatno kupio koznu, koju i nosim. Tako da u sustini imam mogucnost da menjam kako mi se koja nosi.

    Ovaj sa metalnom malo previse 'sljasti' za moj ukus - ne volim da se bas toliko primecuje na kilometar.

    Osim toga definitivno i sam vise volim metalne - trajnije su, prijatnije za nosenje (narocito leti) i prakticnije...


    pozdrav

  8. #8
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:ZODIAC satovi

    E pa super onda, mozes da je menjas recimo u zavisnosti od godisnjeg doba. U prolece i leto da nosis metalnu a u jesen i zimu koznu (da je ne bi menjao svaki cas).

    Pozdrav,
    V.S.

  9. #9
    Mlađi član
    Član od
    9.8.2008.
    Poruke
    45
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:ZODIAC satovi

    Stvarno je lep sat. U zdravlje da ga nosis. Jel moze da se zna koliko kosta kod nas ovaj sat? I koliko kosta samo kozna narukvica ? Pozdrav!
    Ivan

  10. #10
    Mlađi član
    Član od
    9.8.2008.
    Poruke
    45
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:ZODIAC satovi

    P. S. Ja sam video jedan prelep Hamilton automatic, kosta oko 33.000 ali ne mogu da se setim koji je model u pitanju, slican je ovom satu i ima koznu narukvicu. Ako prosirim budzet uzecu ga, ako ne zadovoljicu se za sada nekim Casiom ili Festinom. Pozz
    Ivan

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. ZODIAC ZO 8510 automatic
    By ANGEL in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11.6.2011., 10:03
  2. Zodiac
    By ANGEL in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 16:58
  3. Zodiac ZO2400
    By aktiva in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 7.12.2009., 12:32

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •