Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree1Likes

tema: Zeno Watch Basel ref.: 6564Q-i1 ili...?

  1. #1
    Novi član
    Član od
    23.2.2010.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Zeno Watch Basel ref.: 6564Q-i1 ili...?

    Poštovani, imam 33 godine i kupujem sebi prvi sat, isključivo za nošenje na odijelo. Zainteresirao me je ovaj sat i cijena mu je oko 400 eura. S obzirom da nisam tako dobar poznavatelj satova, molio bih vas da mi kažete svoje mišljenje o njemu te dali se može kupiti nešto kvalitetnije za taj novac, uvjeti su kožni remen i promjer oko 42-44 mm. Navodim kvalitetnije jer znam da je nekome ovaj sat ružnjikav, a nekome lijep. Unaprijed hvala.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Zeno Watch Basel ref.: 6564Q-i1 ili...?

    Zdravo macho_st i dobro nam dosao!

    Mislim da si odabrao nadasve interesantan i lep sat i sasvim dobru firmu. Cini mi se da je za nosenje uz odelo ponekad zahvalniji kvarcni mehanizam (kakav je i u ovom satu).

    Ja licno (kao i vecina clanova foruma) preferiramo mehanicke satove, ali je za nosenje sata uz odelo i u svecanim prilikama, gde se sat samo povremeno stavi na ruku, zahvalnije da sat bude kvarcni - uvek ce pokazivati tacan datum i vreme, ne moras da razmisljas o namestanju istih...

    Evo i slike - cisto da se vidi o kom satu pricamo:
    Zeno Watch Basel ref.: 6564Q-i1 ili...?-6564q-i1.jpg

    Kao predlog drugih satova - mogu ti preporuciti Tissot LeLocle i Hamilton Jazzmaster - obe firme ove modele imaju i sa kvarcnim i automatskim mehanizmima.
    No time to lose

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Zeno Watch Basel ref.: 6564Q-i1 ili...?

    Mehanizam u njemu je Ronda 5030 D,13 rubina.
    Dobar i provjeren mehanizam.
    Ja bih ipak izabrao Certina DS Podium Big Size Chrono(C 001.617.26.037.00 sa ETA Flatline 251.262 kvarc,27 rubina) sa cijenom ~ 430€.

    pozdrav

  4. #4
    Novi član
    Član od
    23.2.2010.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zeno Watch Basel ref.: 6564Q-i1 ili...?

    Eto, baš ste me pogodili, Hamilton Jazzmaster i Certina DS Podium Big Size Chrono su mi se također vrtili po mislima, ali problem je što je njih teže nabaviti iz moga grada tako da ih nisam nikada vidio uživo, dok mi se ovaj svidio i i u izlogu i na ruci. Certina mi je dugo bila favorit, ali mi je jedina njezina "mana" to što je tahimetar s vanjske strane pa djeluje više sportski od ostalih (iako to može biti i prednost jer otvara prostora večim kombinacijama odjevanja he-he). I da, cijenom su u prodavaonicama, gdje sam ih uspio pronaći telefonom , skuplji od ovoga Zena za otprilike 100 eura.

  5. #5
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Zeno Watch Basel ref.: 6564Q-i1 ili...?

    ali vidi Jazzmastera i neces pogresiti s njim...sve je provereno na njemu i u njemu

    next year at this time I'll be a millionaire




  6. #6
    Novi član
    Član od
    23.2.2010.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zeno Watch Basel ref.: 6564Q-i1 ili...?

    Pozdrav dragi ljudi, evo mene opet. S obzirom da ste mi ponudili neke svoje prijedloge, odlučio sam ne brzati s odlukom već pokušati svaki taj sat vidjeti uživo i odlučiti. Ovako stoje stvari: Zeno je i dalje interesantan, ali..probao sam Certinu DS Podium Big Size Titanium, malo je skuplja (600 eura) i oduševila me je, jedino što remen nije od kože kao što sam ja planirao pa me zanima što se vama čini, dali takav metalni (odnosno titaniumski he-he) remen ide na odijelo? I što bi vama bila bolja kupnja? Hamiltona nisam uspio pronači...

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Zeno Watch Basel ref.: 6564Q-i1 ili...?

    Pozdrav macho_st,
    uz odelo svakako ide bolje kozni remen, bar po mom misljenju, ali evo, pogledaj kako se onaj princ William ozenio, sve s metalnom narukvicom, tako da ce to verovatno postati "in" (kao i otkopcano dugme na sakou) .
    Drugo, uvek je bolje kupiti sat s metalnom narukvicom, jer vrlo lako mozes da nadjes koznu kakvu zelis i to vrlo povoljno. Medjutim, ako kupis sat s koznim kaisem, pa jednog dana pozelis metalnu narukvicu za njega, to ce te kostati skoro kao pola sata!
    Poslednja ispravka: sima hrabri (6.5.2011. u 12:00)
    aresMD likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Zeno Watch Basel ref.: 6564Q-i1 ili...?

    ^ Sve sto je rekao sima stoji 100%!
    Postoji jos jedan bitan razlog za metalnu narukvicu - u letnjim danima, kozna narukvica postaje vrlo neudobna a od znoja i propada mnogo brze. Metalna moze da bude sasvim dobar kompromis za letnje dane, i uz odelo!
    No time to lose

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Zeno Watch Basel ref.: 6564Q-i1 ili...?

    Jos samo da dodam, metalna narukvica ima jos jednu prednost: a to je dugotrajnost - koja je kod metalne narukvice visestruko veca, nego kod kozne. (da ne kazem 10 puta).

  10. #10
    Novi član
    Član od
    23.2.2010.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zeno Watch Basel ref.: 6564Q-i1 ili...?

    Da, hvala vam na savjetima, čovjek se lakše odluči kad pita nekoga tko ima više iskustva u svemu tome. Mislim da je odluka pala na Certinu. Vidim po netu da ljudi hvale taj sat i ono što je unutar njega, dali se vi slažete s tim?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 29.3.2010., 19:00
  2. ZENO Godat Tourbillon
    By Airborn in forum Swiss-Made high-end satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.12.2009., 5:26
  3. Zeno 9554 - SOS 55mm
    By Zoran11 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.12.2009., 4:19
  4. Evo lepotana - Basel, SIHH 2009 galerija slika satova
    By milan zmaj in forum Opšti forum
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.9.2009., 21:49

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •