Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 13
Like Tree5Likes

tema: Revue Thommen satovi

  1. #1
    Novi član
    Član od
    28.12.2010.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Revue Thommen satovi

    Dragi prijatelji, veliki sam ljubitelj satova, imam ih raznih u svojoj kolekciji, neko bi mi prosto zavideo. Ali sta mogu kad jednom godisnje mi dodje da kupim neki sat, i ponekad se jedva obuzdam. Naravno , to nisu Rolex ili neki druge jace marke nego uvek budu ova mid-range klasa. U toj klasi odavno merkam satove firme Revue Thommen , a posebno hronografe. Uglavnom nose 7750 mehanizme i koliko sam cuo kvalitetni su. Hteo sam da Vas pitam sta mislite o kupovni ovakvog sata Revue Thommen Herrenarmbanduhr Airspeed Heritage Chronograph 17081.6137: Amazon.de: Uhren
    Pozdrav od Mladena

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: Revue Thommen satovi

    Pa prvo, dobrodosao na forum i nadam se da ces dobiti korisne savete. Mozda ne toliko od mene, ali ima ovde pravih znalaca kada je u pitanju casovnicarska industrija. Medjutim ja se prvi javljam, i moracu da iznesem svoje misljenje jer sam nedavno video jedan sat ovog proizvodjaca. Iskreno nisam bio odusevljen, pre svega kuciste mi nije delovalo uopste kvalitetno, drugo staklo je bilo nekako mutno, a sada vidim da je safirno?! moga bi da se opkladim da nije (ili je to safirno staklo radila fabrika stakla u Ćupriji , trece brojcanik je lose osmisljen; prikazi za chronograph su pojeli skoro sve oznake za sate tamo gde se nalaze.. to je kod ovog tvog modela bolje izvedeno. Ali bez obzira na sve, meni se taj sat nije dopao. Ne mogu da nadjem model, ali mislim da je bio slican ovom:
    Revue Thommen Herrenarmbanduhr FL180 Chronograph 18061.6132: Amazon.de: Uhren
    Sve u svemu taj model koji sam ja video mi se nije dopao. Bilo bi dobro ako bi mogao negde uzivo da pogledas taj model koji se tebi dopada. I jos jedna konstatacija, vidim da su cene ovih satova sa 2400e pale na 650e. Zar to ne govori puno..
    Moj ti je savet da pogledas i druge proizvodjace u tom cenovnom rangu koji imaju u sebi ETA 7750 mehanizam. Mozda da pocnes od Hamiltona..
    Poslednja ispravka: tolarbo (5.1.2011. u 3:15)

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika kraki
    Član od
    26.8.2009.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    43
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Revue Thommen satovi

    Samo jedna mala ispravka: fabrika stakla je u Paraćinu. Doduše nije daleko od Ćuprije - 9 km.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Revue Thommen satovi

    U pravu si, cak sam se i ispravio ali pogresno. Naravno salu na stranu, ali stvarno cak i kod tih safirnih stakala ocigledno ima velike razlike. Plus ti antirefleksni prezamazi koji dodatno obogacuju staklo. Na kraju se sve to odrazi i na cenu sata, na nasu zalost..

  5. #5
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Revue Thommen satovi

    Ja bih sebi uzeo Revue Thommen Airspeed sat sa lemania 5100 mehanizmom iste sekunde kada bi ga nasao za neke normalne pare.Dobri su to satovi,u rangu sa Hamiltonom.A i valjoux 7750 je bukvalno neunistiv mehanizam i ima delova za njega gde hoces,tako da ako kupis ovaj sat miran si 50 godina sto se njega tice.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    30.11.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Revue Thommen satovi

    Pozdrav drugari,
    Skoro sam bio kupio Revue Thommen wallstreet sat i meni se mnogo dopada, unutra je mehanizam ETA 2824-2 i za sada sam veoma zadovoljan sa satom. Nisam neki stručnjak za satove i ima dosta satova pomenute firme koji mi se nešto naročito ne dopadaju u pogledu izgleda, međutim wall street mi se toliko dopao, da nisam mogao da mu odolim, bukvalno sam ga sanjao dok ga nisam kupio. Ono što mi se još sviđa, jeste i to što nije nešto zastupljen kod nas po radnjama, nigde ga nisam video ni po NS-u ni po BG-u, sem kod Berića, on je uvezao par modela, međutim ne dopada mi se od tih nijedan ništa naročito.
    U pitanju je ovaj sat: 20002.2132 REVUE THOMMEN Wallstreet Men Watch - 20002.2132 by: Men -
    Sem toga, prošle godine sam i ocu kupio u oktobru od istog čoveka Revue Thommen Open Heart, mislim da je limitirana serija u pitanju i sat mnogo dobro izgleda, pogotovo uživo. Ko voli klasične i jednostavne satove kao ja, teško da mu se ne svidi. Otac je takođe prezadovoljan sa istim unutra je mehanizam GT54. Takođe je otac pitao i svog časovničara sa kojim je jako dobar, koji važi za jednog od najboljih časovničara u NS-u za mišljenje i čovek mu je potvrdio da se radi o dobrom satu.
    Evo i linka: 12001.2512 REVUE THOMMEN Open Heart Retro Men Watch - 12001.2512 by:
    Ovaj sat koji ti želiš da kupiš se meni iskreno dopada. Znaš kako, ja nisam puno razmišljao dopao mi se i to je to, da sam više razmišljao možda ga i ne bi uzeo ) šalim se naravno.
    Planiram da kupim još jednu, dve čuke, dok ne dođem jednog lepog dana do nekog povoljnijeg Portofino IWC-a, a posle njega mi neće trebati nijedan drugi, tu stajem definitivno sa kupovinom ))

  7. #7
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Revue Thommen satovi

    Lepe si satove pokupovao, mislim da znam i gde.
    Oba su odlicna sata, a open heart ostavlja utisak na "prvu loptu".
    Bilo bi lepo da slikas svoje satove i postavis fotografije, zivo me interesuje koliko je taj lepi open heart fotogenican.
    Poslednja ispravka: d1d (21.7.2011. u 23:21)
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    30.11.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Revue Thommen satovi

    Satovi su pripadali Pintili, Tibor vlasnik pintile je ranije držao malo što bi se reklo egzotika satove. Inače, dosta sam čitao o navedenom brendu i cela ta priča mi se dopala, istorijat, cricket serija koju su nosili mnogi američki predsednici, a kažem pogotovo to što nisu kod nas nešto zastupljeni, mada sam čuo da ih ima u Mađarskoj.
    Sada ću da vidim kako fotke da postavim, pošto ih nisam nikada kačio na forumu, pa ćete videti i na fotkama kako izgledaju oba modela.
    Poslednja ispravka: NidzaNS (22.7.2011. u 22:57)

  9. #9
    Novi član
    Član od
    30.11.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Revue Thommen satovi







    vladas, VLADAN P and nele like this.

  10. #10
    Novi član
    Član od
    30.11.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Revue Thommen satovi

    Društvo, kao što sam obećao evo i slika Revue Thommena.
    Ja sam zaista prezadovoljan sa istim pa želim to i sa vama da podelim.
    Nadam se da će vam se svideti.

    Pozzzz!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •