Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1
    Novi član
    Član od
    5.9.2008.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom ako moze savet oko longines-a L3.628.4

    Pre 3 godine od nekog sad pokojnog rodjaka dobijem kvarcni Longines sat.
    Nije radio, u servisu je konstaovano da je otisla baterija i stavljena je nova, ne znam sta je radjeno sa diktungom ali predpostavljam da je stavljen nov jer je servis dobar. Pre godinu dana me zamolio jedan casovnicar na terazijama da pogleda sat, otvorio ga je, gledao 2min i zatvorio bez ikakvih zamena diktunga ili mazanje one zaptivne mase.
    Letos u junu pravo sam kola na Zabljaku a temperatura vode je tamo oko 4 stepena tako da su mi posle 2h u vodi prsti nabubrili a sat dobio kondenz i to poprilicno. Vrlo brzo zatim je i stao. Kad ga skinem sa ruke, kondenz se povuce, cim ga stavim opet je tu.
    Zanima me jel moguce da je takav sat otisao zbog vlage ili je mozda samo baterija vrisnula...
    sta da radim dalje ?

    p.s. Napominjem da ga te 3 god nisam skidao sa ruke, kupanje, bazen, more i sve je preziveo...
    p.p.s. Moj je kao sa slike samo crna pozadina brojcanika


    unapred hvala
    Miljan Pjesivac aka maverick

  2. #2
    Novi član
    Član od
    5.9.2008.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:ako moze savet oko longines-a L3.628.4

    evo prave slike


  3. #3
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re:ako moze savet oko longines-a L3.628.4

    Bok
    Ako je sat često u vodi poželjno je svake dvije godine promjeniti dihtung kao i kod svakog otvaranja sata jer može doći do oštećena dihtunga prilikom otvaranja.Kondezacija se javlja jer je ušla voda a zbog razlike u temperaturi između površine stakla i samog sata. Sat je mogao stati jer je vlaga kratko pijila el. blok i izvukla bateriju. Moj savjet je da što prije odeš do urara da ti ga očiti ili ako nisi u mogućnosti onda skini poklopac okreni ga staklom prema dolje i stavi na toplo ne više od 40 stupnjeva i prvom prilikom do urara.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  4. #4
    Novi član
    Član od
    5.9.2008.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:ako moze savet oko longines-a L3.628.4

    Hvala ti puno na savetu

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:ako moze savet oko longines-a L3.628.4

    Za pocetak, Miljane dobrodosao na forum.

    Sto se tice problema sa satom definitivno bih ti preporucio da ga odneses u neki bolji servis da pogledaju da li se moze spasiti (voda je jedan od vecih neprijatelja mehanizama, posebno kvarcnih). Sto se tice izbora servisa, mozes da pozoves ovlascene distributere i pitas koji servis preporucuju za Longines, ali nazalost Longines nema sertifikovani servis u Srbiji sto mozes pogledati na sledecoj stranici:

    http://www.longines.com/eng/html_lon...er_service.cfm

    ..sto ne znaci da ga u nasim servisima ne mozes popraviti, vec samo znaci da se niko od njih nije potrudio da zadovolji sve propisane kriterijume za otvaranje takvog servisa. Ako je recimo servis Identica sertifikovan za Omega satove, sumnjam da ne mogu popraviti Longines satove posto su i jedni i drugi zasnovani na ETA mehanizmima. Ono sto sam cuo je da servis O\'Clock u Cumicevom sokacetu ima majstora koji je sertifikovan za Longines, iako oni nisu sertifikovani servis.

    Sto se tice tvog mehanizma, taj Longines L.538.2 je zasnovan na ETA 251.471 mehanizmu iz NORMFLATLINE serije kvarcnih mehanizama sa pozlatom. Ova serija ne spada u termokompenzacione koji su ujedno i najvalitetniji/najtacniji, ali je svakako jedna od boljih. Generalno serije ETA kvarcnih mehanizama se mogu sortirati na sledeci nacin, od najbolje ka manje dobrim:

    THERMOLINE (termokompenzacioni)
    FLATLINE
    NORMFLATLINE
    TRENDLINE
    FASHIONLINE

    Termokompenzacioni mehanizmi kao sto naziv kaze kompenzuju temperaturne promene i smanjuju njihov uticaj na oscilovanje kvarca, a samim tim na tacnost mehanizma i oni su naravno najskuplji. Neki od proizvodjaca koji ih koriste su: Omega, Breitling.

    U prilogu mozes naci pdf sa opisima Longines kvarcnih mehanizama, a sa sledeceg linka mozes snimiti i pdf sa ETA kvarcnim mehanizmima iz NORMFLATLINE serije:

    http://www.eta.ch/d/produkte/normfla...rmflatline.pdf

    http://www.svetsatova.com/attachment.../QMovement.pdf

    Pozdrav,
    V.S.

  6. #6
    Novi član Avatar korisnika Airborn
    Član od
    23.8.2009.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    11
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: ako moze savet oko longines-a L3.628.4

    sto se tice servisa za Srbiju ima ja nisam iz srbije ali s obzirom da je omega u Beogradu glavni zastupnik za nase podnevlje i pripadaju swatch grupi oni moraju moci servisirati svaki sat koji pripadaswatch grupi.
    znam jer ovdje u sarajevu ima zastupnistvo za tissot i longines a takodje i servis ja sam tu servisirao omegu i rado. slobodno otidji u omega servis u beogradu jer pravilo swatch grupe jeste da servisire sve svoje satove.
    pozdrav

  7. #7
    Novi član
    Član od
    22.9.2010.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: ako moze savet oko longines-a L3.628.4

    Sve do jednom, taj sat je vodootporan 30 metara i to ti garantuje samo da ruke mozes prati sa njim, a ne da se kupas, plivas ili ronis, to je isto slucaj sa satom koji je vodootporan 50 metara, a mozes se kupati sa samo sa satom koji je vodootporan 100 metara, 10 bara ili vise.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: ako moze savet oko longines-a L3.628.4

    Zavisi sve mada, u svakoj specifikaciji stoji da sat WR50m može da se koristi za sve vodene sportove osim ronjenja... Ja sam kao klinac sa Casiom koji je WR50m redovno ronio celo leto, na moru na dubine i preko 5m i nista, sa Fstinom 8920 dok sam je imao isto... Ne kažem da to treba raditi ali, kupati se sigurno sme sa WR50m... Bilo je likova koji su ronili sa bocama sa Casio satovima pathfinder koji su WR100m, a ta oznaka dozvoljava samo ronjenje na dah...

Slične teme

  1. Longines sat - mehanizam?
    By Baron in forum Stari (vintage) ručni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 28.5.2014., 5:05
  2. savet oko izbora TISSOT sata
    By drendo in forum Tissot
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.10.2010., 11:09
  3. Potreban savet i mišljenje -
    By esdy_11192 in forum Stari (vintage) ručni satovi
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 15.12.2009., 16:55
  4. savet
    By Laslo51 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.2.2009., 22:07
  5. Savet oko kupovine Cerruti satova
    By Rasheta in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.12.2008., 21:15

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •