Strana 21 od 54 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 201 do 210 od ukupno 540
Like Tree664Likes

tema: Steinhart satovi

  1. #201
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Steinhart satovi

    Ma, koncentriši se na uživanje u satu. Svaki problem koji može parama da se reši nije problem, nego trošak. A pare dođu i prođu, biće para.
    RUS, vladas, HADzI DALIBOR and 2 others like this.

  2. #202
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Steinhart satovi

    Milose, uzivaj u satu i ne nerviraj se oko para. Doboro je da se radi o problemu sto rece nickname - koji se parama moze i resiti. Mislim da ces daljom prodajom samo jos vise izgubiti.
    Ja cu ti - ako resis da ga zadrzis, od sveg srca cestitati na nabavci i reci cu ti da si i dalje sasvim ok prosao!

    Iskreno - nema mesta iznenadjivanju i nerviranju! O ovome vec godinama pisemo - neki prodavci i nece da salju obicnom postom u nase krajeve (mada je nasa posta na boljem glasu od recimo Madjarske ili Italijanske!) a kada salju DHL-om i Fedexom - zna se da postoji trosak spedicije od 30-60 EUR. Ovaj trosak derikoze ne uzimaju samo u drzavama koje imaju jaku svest potrosaca tako da u USA uzimaju dosta manje (a i tamo se Ameri ljute oko tih <10$ ).
    Ja sam u slucaju poslednje akvizicije u ukupnu cenu uracunao i ove troskove. Iznenadjujuce - posiljka je stigla UPS-om (ne USPS-om - americkom regularnom postom vec kurirskom sluzbom) i lokalna kancelarija UPS-a mi nije naplatila ni dinara spedicije. Da li je ovo izuzetak ili je moguce da UPS radi drugacije (t.j. postenije) ostaje da se vidi u narednim posiljkama. Mozda se preporuce kao solidno resenje.
    I jos jedan hint - i kada se salje regularnom postom, moze se slati ekspresnim air mailom pa posiljka stize brzo (i cesto DHL-om kao posrednikom ) a moze se doplatiti za osiguranje posiljke (na cemu i sami posiljaoci najcesce insistiraju, da ne bi rizikovali). Cesto ovaj vid transporta izadje i dalje jeftiniji od kurirskih sluzbi...
    No time to lose

  3. #203
    Član Avatar korisnika vlada035
    Član od
    6.4.2011.
    Lokacija
    Jagodina
    Poruke
    366
    Lajkovi
    1185
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Steinhart satovi

    Ako je vrednost posiljke ispod 50 evra sto je limit za posiljke od pravnih lica, DHL nista dodatno ne naplacuje prilikom isporuke.
    Ni ja nisam u ovo verovao u pocetku, ali ima tema na Bench forumu o narucivanju odece sa Sports Direct-a i ako se naruci roba u vrednosti do 50 evra i plati isporuka DHL od 19,99 evra sve stize bez dodatnih troskova.
    Ja sam vec nekoliko puta narucivao bez problema, a zadnji put sam narucio u ponedeljak a kurir mi je doneo paket u cetvrtak.
    3 dana od Lidsa UK do Jagodine.

  4. #204
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Steinhart satovi

    Slazem se sa Vladasom da ipak odstanes od prodaje jer ces i tako izgubiti deo novca,ovako se smiri plati to i uzivaj u lepom satu.
    Svi smo svesni gde zivimo i da su ovakve stvari ipak moguce. Ali prode vreme zaboravis na pare a lep sat ti ostane u kolekciji...uzivaj

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #205
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Steinhart satovi

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Ja sam u slucaju poslednje akvizicije u ukupnu cenu uracunao i ove troskove. Iznenadjujuce - posiljka je stigla UPS-om (ne USPS-om - americkom regularnom postom vec kurirskom sluzbom) i lokalna kancelarija UPS-a mi nije naplatila ni dinara spedicije. Da li je ovo izuzetak ili je moguce da UPS radi drugacije (t.j. postenije) ostaje da se vidi u narednim posiljkama. Mozda se preporuce kao solidno resenje.
    Ovo je najverovatnije pravilo. Tj. UPS ne naplacuje uslugu spedicije. Nemam iskustva iz prve ruke ali cuo sam ovo na vise mesta.
    vladas likes this.

  6. #206
    Član Avatar korisnika Milossani
    Član od
    21.7.2012.
    Lokacija
    Grocka, Beograd
    Poruke
    279
    Lajkovi
    929
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Steinhart satovi

    Malo skitam po pa ne stizem da pisem, verovatno ste u pravu, kada budem video sat zaboravicu sve probleme. Ubuduce narucujem sat da stigne na neku adresu u Evropskoj Uniji (svi imamo neku strinu, tetku), i resen problem. Svaka skola se placa, ovaj put bukvalno
    Idem da gledam izloge sa satovima da se smirim malo, pozdrav svima iz Pariza
    P.S. Kad budem preuzeo sat, bice slika naravno.
    Samo jedna rec... Kontinuitet...

  7. #207
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Steinhart satovi

    ^Ako salju na adresu u EU onda nema oslobadjanja od PDV-a tako da ni to nije neko resenje.

  8. #208
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Steinhart satovi

    Citat Milossani kaže: Pregled poruke
    Kako je meni ona objasnila, ukoliko ja sam popunim tu prijavu i odem u carinu (i carina i Fedex su na aerodromu), onda ne placam tih 6000din. A plus dodatni problem je sto ja putujem sutra u Pariz, a Fedex zadrzava robu 5 radnih dana. Jedva sam ih ubedio da produze jos koji dan.
    Trebalo je u Parizu da uzmeš nešto, recimo Longine, i uzmeš povrat poreza, metneš ga na ruku i nema ni dažbina.

    Citat Milossani kaže: Pregled poruke
    To sam i ja na kraju saznao, onda kada narucujete sat zamolite im da vam posalju obicnom postom. Jedino sto mi je preostalo da nadjem speditera koji naplacuje manje svoje usluge. I jako me zanima sta to oni rade za tih 60€.
    Cena sata 300€, porez, carina i spedicija 150€. 50% od cene. Ne isplati se ovako kupovati sat.
    Za mene je online kupovina završena od kako su krenuli rigorozno da naplaćuju sve, možda se kasnije vrati na staro, do tada jok.

  9. #209
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Steinhart satovi

    Kako stoje stvari sad ako fizicko lice mi posalje sat iz inostranstva kao poklon jer sam nacuo da su krenuli bukvalno na sve da lupaju PDV bilo od fizickog lica poslato ili ne ?

    I kolko je pametno iz tog paketa povaditi fiskalni racun, ambalazu itd pre slanja za Srbiju... (misim u fazonu da bude ocigledno da je stvarno poklon, da ne bude da vide fiskalni pa da opet udare porez na to) ?

  10. #210
    Član Avatar korisnika Milossani
    Član od
    21.7.2012.
    Lokacija
    Grocka, Beograd
    Poruke
    279
    Lajkovi
    929
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Steinhart satovi

    Drugari, stigao je sat
    Nazalost, trenutno ne mogu da podelim slike sa vama jer imam neki problem sa Tapatalk-om. Sat je prelep, mnogo kvalitetnije izgleda uzivo. Bice malo vise informacija i slika u drugoj temi, sada da vam kazem koliko je kostao ukupno sat.
    Steinhart Ocean 1 Black
    320€ model sa keramickom koronom
    15€ postarina
    160€ carina, porez, i spediterske usluge
    Suma sumarum: 500€ (da zaokruzimo
    Osecaj kada prvi put vadite sat iz kutije: neprocenjiv.
    A za sve ostalo tu je master kard
    marko14, RUS, vladas and 5 others like this.
    Samo jedna rec... Kontinuitet...

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •