Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree29Likes
  • 18 Post By Shmizla
  • 1 Post By Vladan Stevanovic
  • 7 Post By Shmizla
  • 3 Post By HADzI DALIBOR

tema: Steinhart Le Mans Gt Heritage Chrono satovi

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Post Steinhart Le Mans Gt Heritage Chrono satovi

    Naziv: STEINHART-LE-MANS-GT-HERITAGE-CHRONO-satovi-watches-1.jpg, pregleda: 571, veličina: 51,6 KB

    Nemački porizvođač satova je i ove godine posvetio jedan model trci “24 Hours of Le Mans”. Prošlog vikenda su se vozači nadmetali na najstarijoj trci koja se i dalje održava, s obzirom da je prvi put vožena davne 1923. godine. Novi Steinhart model je prema podacima sa zvaničnog sajta proizvođača već rasprodat, a izrađuje se u ograničenom broju od 111 primeraka. Kao inspiracija za kreiranje ovog sata su bile trke 60-tih i 70-tih godina prošlog veka.

    Naziv: STEINHART-LE-MANS-GT-HERITAGE-CHRONO-satovi-watches-10.jpg, pregleda: 506, veličina: 236,5 KB

    Novitet ističe zanimljiv dizajn kućišta i upečatljiv broj 20 na “racing” ciferu. Kućište je kvadratnog oblika dimenzija 44x44mm i visine 15mm. Sa zadnje strane kućišta se nalazi neuobičajeni poklopac kućišta od narandžastog stakla. Ispod njega se nazire stari 7765 ručno navijani mehanizam. Navodimo stari, jer se pomenuti kalibar proizvodio od 1983. pa sve do 1998. godine. Steinhart je ovom prilikom kreirao nove-stare mehanizme (NOS Ebauches) koji su očišćeni, sklopljeni i specijalno pripremljeni za ugradnju u novi model sata.

    Naziv: STEINHART-LE-MANS-GT-HERITAGE-CHRONO-satovi-watches-11.jpg, pregleda: 514, veličina: 254,2 KB

    Kako bi vlasniku nošenje sata na ruci što bolje prijalo, pripremljen je i specijalno dizajnirani braon kožni kaiš sa plavim štepom. Kaiševe za ovaj limitirani model ručno izrađuje Gunny Straps. U specijalnoj drvenoj kutiji se pored časovnika (ref. br. L0809) nalazi krpica za brisanje, zatim dodatni zamenski kaiš, a takođe i alat za zamenu iste.

    Steinhart

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Steinhart Le Mans Gt Heritage Chrono satovi

    Zanimljiv dizajn i posebno mi se dopada mehanizam! Jos mala serija.. Nije ni cudo sto je brzo rasprodat.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Steinhart Le Mans Gt Heritage Chrono satovi

    Kompilatorski ali lepo, Steinhart me podseća na početke nekih u vreme svojih početaka dosta osporavanih ali sad velikih firmi iz drugih oblasti, mislim da je mera između cene, i onoga što tržište traži, recept za komercijalni uspeh.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Steinhart Le Mans Gt Heritage Chrono satovi

    Šta reći...Sviđa mi se vrlo
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Steinhart Le Mans Gt Heritage Chrono satovi

    Bas,bas neobican, i da svidja mi se! I kako kaze tolarbo....mmmmm mehanizam!

  6. #6
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Steinhart Le Mans Gt Heritage Chrono satovi

    Uff, neverovatno mi se svidja.
    Da nije rasprodat, bojim se da bih sada bio "lakši" za ~1500 EUR, ali zaista, bez ikakve šale.

  7. #7
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Steinhart Le Mans Gt Heritage Chrono satovi

    Tek sam sada uvidela da zaboravih da objavim sliku pozadine sata. Kako sam uspela da zaboravim da predstavim to narandžasto staklo, neznam ni sama...

    Naziv: STEINHART-LE-MANS-GT-HERITAGE-CHRONO-satovi-watches-6.jpg, pregleda: 415, veličina: 63,4 KB


    A sada nije na odmet da pokažemo kako ovaj racing watch izgleda u tami...

    Naziv: STEINHART-LE-MANS-GT-HERITAGE-CHRONO-satovi-watches-8.jpg, pregleda: 426, veličina: 26,6 KB

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Steinhart Le Mans Gt Heritage Chrono satovi

    Citat Vladan Stevanovic kaže: Pregled poruke
    Uff, neverovatno mi se svidja.
    Da nije rasprodat, bojim se da bih sada bio "lakši" za ~1500 EUR, ali zaista, bez ikakve šale.
    Sreća tvoja pa je rasprodat(oženjeni znaju razlog)!

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Steinhart Le Mans Gt Heritage Chrono satovi

    Meni sat nije loš, ali mehanizam mi se nikako ne svidja. Mehanički je ok ali estetski je bukvalno kao 7750 bez rotora, tj. kao da je časovničar zaboravio da ga vrati posle servisa... Bolje da su našli stare zalihe 7733 ili 7734 nego što su stavili ovaj osakaćeni mehanizam. I Stowa pilotska sa istim 7765 mi je jako lepa, i ja lično više preferiram navijače u odnosu na automatike ali u ovom slučaju 7750 je bolji izbor...

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •