Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1
    Novi član
    Član od
    6.8.2009.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Orient CFM00001B

    Pozdrav svima na forumu.

    Danas sam kupio ovaj sat. Najvise jer sam procitao dobre komentare o firmi Orient na forumu. Malo sam istrazivao po netu i vidio da su to jedini automatik satovi koji bi sebi mogao priustiti a da imaju kvalitetu.
    Inace nisam ljubitelj modnih marki koje ugradjuju tudje mehanizme, tako da je Orient bio logican izbor.
    Kupio sam ga na ebay-u, gdje sam ga na aukciji platio 144$ dok je dostava bila 28$ od prodavaca koji prodaje vecinom Oriente i Seiko satove i ima sve pozitivne feedback-e.
    Sat mi je stigao 7 dana nakon sto sam ga platio, dok sam izgleda imao srece sa carinom gdje su mi naplatili samo 2€.

    Inace pored njega posjedujem jos 3 sata. 2 Sectora, Sector 280 i 330, te Cerruti Comandante. U Sectoru 330 je kvarcni ETA mehanizam, dok ne znam koji je mehanizam u Sectoru 280. Cerruti ima Ronda 5030D kvarcni mehanizam.


    Stvarno sam impresioniran ovim Orientom. I izgledom i osjecajem kako "lezi" na ruci. Ostaje mi jos da vidim sljedecih dana koliko je precizan, koliko kasni dnevno.

    Evo dole jos mozete pogledati slike ova 4 sata.


    Pozdrav
    Priložene slike Priložene slike Orient CFM00001B-cerruti_cronografo_comandante_1.jpg   Orient CFM00001B-2653973025.jpg.jpeg   Orient CFM00001B-image30641.jpg   Orient CFM00001B-orient_22318sm.jpg  

  2. #2
    Novi član
    Član od
    6.8.2009.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Orient CFM00001B

    I jos sam zaboravio reci, Sectori imaju safirna stakla i ta 2 sata sam nosio danju. Sector 280 je star oko 3 godine i nema nijedne ogrebotine na staklu, 330 je star oko pola i iako sam pokusavao da ogrebem staklo nisam uspio. Cerruti sam vecinom nosio na vecere, i malo svecanije izlaske tako da nije nikad ni bio u opasnosti da se ogrebe, inace na njemu je mineralno staklo. Orient ima Mineral Crystal staklo, a posto sad namjeravam da to bude sat koji cu nositi vecinom vremena nadam se da nece biti problema sa grebanjem.

  3. #3
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Orient CFM00001B

    Neces ga izgrebati . Ja sam za sad uspeo da mu izgrebem samo ovaj spoljni prsten, ali staklo je i dalje bez tackice. Moj je sa belim centrom.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •