Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
Like Tree10Likes
  • 9 Post By Dzigilibonglica
  • 1 Post By eee

tema: CASIO ToughSolar AQ-S810W-3AV Moj Lovački sat

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    4.10.2010.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    107
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom CASIO ToughSolar AQ-S810W-3AV Moj Lovački sat

    Pa da probam da vam predstavim ovaj sat, a i kako i zašto sam do njega došao.

    Kao što naslov kaže, to je moj lovački sat. Problema sa nošenjem satova u lovu ima više, a ono najbitnije su: trzaj i oštećenja.

    Ja sam lovac na sitnu divljač i divlje svinje. Kod sitne divljači (fazan, zec, a posebno prepelica i patka) dešava se da ispucam i više od dve kutije metaka za jedan lov (50+ metaka, posebno kada se love prepelice i kasnije patke), a trzaj i mehanički satovi (posebno seikov 7S36) ne idu lepo zajedno, a tu je i briga oko toga hoću li izgrebati monstera od 200eur…Tako da sam sat prestao nositi u lov. Ali treba mi sat uvek… Jbt, samo da bih video koliko je sati na telefonu, ja moram da skidam rukavice ne bih li pipkao touch screen, pa još ako je kiša ili sneg…to je posebno zanimljivo...

    Sat nosim na levoj ruci, a tu je i način na koji lovci većinom nose pušku, preko ruke, pa kod metalnih satova dolazi ili do grebanja puške (brunira na pušci) ili do grebanja sata, ili i jedno i drugo, jer se dva čelika naslanjaju jedan na drugi…

    CASIO ToughSolar  AQ-S810W-3AV Moj Lovački sat-cradle-he-32-dr3_20120422_0103.png CASIO ToughSolar  AQ-S810W-3AV Moj Lovački sat-images.jpg

    Jednom prilikom, u lov sam poneo dečiji sat (Patrolne šape special edition, diver style sa gumenom narukvicom) od mojeg klinca jer košta smešno a ima i osvetljenje, korisno kada se noću čeka divlja svinja(plus on ga je već fino izgulio)… I tada sam odlučio da uzmem kvarc za lov. Plastikaner. Sa svetlom normalno.

    Nisam planirao da uzmem dobar sat, već eto samo nešto što svetli od plastike i pokazuje vreme. Recimo kineski satovi od 500 din…manje više za jednokratnu upotrebu…

    A kod kineza šok! Sat sa svetlom košta preko 1000din…..pa ako je već tako…onda ok, hajde da dodam malo pa da uzmem nešto što sme da pokisne, recimo QQ, on je barem…kakav takav sat. QQ je oko 3-4 crvene, e pa stani malo, mislim u sebi, pa za te novce onda bolje bilo kakav Casio? Pogledam Senseja i vidim lepe satove oko 3-4K , ali vidim i ovaj Tough Solar i to ZELENI!!!!!! Pa još i kazaljke ima…

    Savršeno.
    Cena kod senseja 8k…
    Bacim pogled na ebay, 39$ sa dostavom. Bez razmišljanja i sa par klikova, naručim sat, i posle 10 dana tu je moj lovački sat, duplo jeftinije nego u Srbiji.

    O samom satu: CASIO AQ-S810W-XXXXX (ovi iksevi se odnose na kombinacije boja sata, narukvice, bezela, cifera, chapter ring-a itd…ima ih raznih, pa čak i fensi varijanti za teretanu)

    CASIO ToughSolar  AQ-S810W-3AV Moj Lovački sat-20180628_083526.jpg CASIO ToughSolar  AQ-S810W-3AV Moj Lovački sat-20180628_083022.jpg

    Sat je prilično velik, širina mu je celih 48mm i dosta privlači/odvlači pažnju. Znači to je kvarcni Casnio digitalac sa kazaljkama. Nema sekundaru. Kazaljke nisu “žive” kao kod klasičnih analognih satova i ne klize neprestano, već se pomeraju u koracima. Na svakih 20 sekundi minutara napravi korak, ukupno tri koraka u minuti. Sada mi se to i sviđa. Od osnovne škole nisam imao sat na bateriju tako da sam i zaboravio na blagodeti kvarcnih satova. Na time.is sam već i zaboravio, pošto posle nekih 10 dana moj sat izgleda niti kasni niti napreduje Od funkcija tu su svetsko vreme (48 gradova i vremenskih zona), 5 alarma, dva odbrojavanja i još jedna od blagodeti digitalnih satova koju najviše volim VEČITI KALENDAR. On tačno zna koliko dana koji mesec ima i da li je godina prestupna. Takođe tu je i automatsko prebacivanje zimskog i letnjeg računanja vremena. I svetlo naravno.

    Ovo je tool watch, i kao takav je predviđen za zlostavljanje, rad sa hiltijem ili pneumatskim mašinama, pa tako ima i funkciju podešavanja položaja kazaljki, ukoliko se desi da proklizaju/prošlajfaju usled potresa. Znači kao neka kalibracija, gde korisnik može ručno da podesi gde mu stoje kazaljke. Ja tu funkciju koristim za nešto sasvim drugo, tj. uvek držim sve svoje satove podešene da idu u napred 5 minuta (ne pitajte, stara navika, ima svojih blagodeti) pa tako kazaljke sam odmah pomerio da žure 5 minuta, dok sam digitalno namestio da prikazuje tačno vreme. Naravno tu je onaj “cinc” zvuk na svakom punom satu (koji se može isključiti kada noću čekate svinje ili lisicu u nekoj vuko*ebini) , a taj zvuk me čini jedno 20 godina mlađim i vraća me u detinjstvo svaki put kada ga čujem. Staklo je akrilno, i navodno neće se zamutiti ukoliko na njega padne varnica od brusilice ili šljake od aparata za varenje, opet ponavljam, ipak je to tool watch za zlostavljanje. Bezel (koji prilično dobro štiti staklo) drže 4 šrafića, i može se skidati radi zamene istog, ili zbog lakšeg pristupa staklu da ga polirate, ili pak kada čistite pesak/prljavštinu/krv koja upadne. Inače sat je solaran, sa prilično veeeeeeelikom rezervom snage kada je napunjen, ne znam tačno ali u mesecima se meri. Inače je WR100m.

    CASIO ToughSolar  AQ-S810W-3AV Moj Lovački sat-20180628_083741.jpg CASIO ToughSolar  AQ-S810W-3AV Moj Lovački sat-20180628_083306.jpg CASIO ToughSolar  AQ-S810W-3AV Moj Lovački sat-20180628_083351.jpg

    Mane:
    Prilično kratkotrajan lume , nekoliko minuta, (posle Seiko monstera sve je kratkotrajno i anemično). Jako neudobna narukvica, tj kod lugova je toliko tvrda plastika na narukvici, i ima kao nešto izliveno i proklete žljebove koji su baš tvrdi, tako da se sat oseća kao kruto telo koje pritiska kožu pri naporima. Gotovo sigurno ide na neki Nato ili najlonski strap uskoro.
    Ne može se nositi u svakoj prilici. U ovoj maslinasto zelenoj/vojno-lovačkoj boji ne ide svakako sa mojim oblačenjem na poslu, a posebno ne na sako i košulju, toliko štrči da posle njega Monster izgleda kao dress watch
    Još jedna mana su alarmi. Iako ih ima 5, alarmi nemaju snooze, tj. ne sviraju dok ih ne prekineš, već samo odsviraju svoje i ugase se, tako da mene ne mogu da probude. Više služe kao podsetnik na neku utakmicu ili sastanak, znači dok ste u budnom stanju. Za buđenje ipak treba koristiti nešto konkretnije.


    CASIO ToughSolar  AQ-S810W-3AV Moj Lovački sat-20180628_084606.jpg CASIO ToughSolar  AQ-S810W-3AV Moj Lovački sat-20180628_084620.jpg
    I eto, ostaje mu još samo vatreno krštenje u lovu, već sam ga koristio u outdoor aktivnostima, za čamac je savršen, još samo da odem u lov sa njim i nabacim mu neke ratne ožiljke i biće još bolji. Napokon u lov nosim sat, i to bez da ga krijem pod rukavom da se ne ogrebe i proveravam vreme na mobilnom jel mi se možda zalepila “balance spring” na 7S36 od trzaja puške...

    Za malo para dobija se mnogo. Tipični Casnio…
    Od kada ga imam drugo ništa nije išlo na ruku. Pre sastančenja sa kupcima ga skinem, posle sastanaka obavezno ide natrag na ruku, a i druge kolege programeri u kanc me ne gledaju čudno jer su inače Casnio i Swatch većina po kancelarijama u IT firmama

    Znam da postoje i satovi sa GPS-om, i senzorima za kišu, ali ako mi treba GPS da se vratim iz lovišta, onda sam ništa drugo do nesposobnjaković koji ne zna put nazad i nema šta da traži u lovu. Takve funkcije su više za istraživače nepoznatog, a ja to svakako nisam. G-Shock serija nudi više, ali gubitak takvog sata u lovu bi me zaboleo debelo, a ToughSolar serija je dovoljno robusna da izdrži i više nego što meni treba (jer svakako ne planiram da budem upucan u lovu, a i ako bi se tako nešto desilo, sat je u tom slučaju najmanja briga)



    P.S.
    Ovo CasNio je zahebancija od davnina, nije typo ili nekakva odlika sata, sat je perfektno tačan
    eee, marko14, RUS and 6 others like this.

  2. #2
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: CASIO ToughSolar AQ-S810W-3AV Moj Lovački sat

    Tek danas naleteh na ovaj opis. Sve cestitke, zanimljivo napisano .

    I ja trazim neki plastikaner pa mi je tvoj model zapao za oko.


    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    Dzigilibonglica likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •