Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Josip Saric

tema: Casio - radio kontrolisani satovi, jos jednom...

  1. #1
    Novi član Avatar korisnika Josip Saric
    Član od
    15.9.2010.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    10
    Lajkovi
    1
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Casio - radio kontrolisani satovi, jos jednom...

    Imam Casio EQW M1000SV 1AER... Kao home city podesen je Pariz, aktivirana je opcija DST (daylight saving time), podesena je godina, mesec i dan... Sa prijemom radio signala atomskog casovnika (i u rucnom i u automatskom modu) u Zemunu gde zivim nemam nikakih problema. Kalibracija se u stanu "uspesno" obavlja za 2-3 minuta. Zasto sam ono uspesno stavio pod navodnike? Pa kalibracija mi daje odgovarajuci dan i datum ali mi vreme vraca unazad (u odnosu na nase prvobitno rucno podeseno) za 2 sata i 40 minuta. I gde nadje onih 40 minuta?:-) Ima li neko ideju sta to nisam uradio kako treba?
    Unapred hvala na pomoci.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Casio - radio kontrolisani satovi, jos jednom...

    Ne znam šta da ti odgovorim sem da dobro pročitaš upustvo i da probaš ponovo da ga naštimaš! Ako ti to ne pomogne,odnesi ga kod S&L Watches Jokić pošto su oni ovlašteni distributeri za Casio!

  3. #3
    Novi član Avatar korisnika Josip Saric
    Član od
    15.9.2010.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    10
    Lajkovi
    1
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Casio - radio kontrolisani satovi, jos jednom...

    Hvala na savetu i podrsci:-) Imao sam dosta obaveza pa nisam uspeo da se poigram sa satom, a danas kad sam resio da krenem sa proveravanjem kalibracije nema signala. Valjda je previse kisovito i oblacno pa se signal na putu do Zemuna izgubio k'o guske u magli:-)
    Svakako cu sve uraditi jos jednom po protokolu, a ako ne uspe... Pa, nista... Ja sam vrlo uporan pa cu krenuti opet ispocetka jer ne verujem da je problem u samom satu.
    Pozdrav!

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Casio - radio kontrolisani satovi, jos jednom...

    Jpsipe, koliko sam uspeo da se saznam, problem verovatno jeste u samom satu. Predlažem da ga ipak odneseš do ovlašćenog servisa na proveru i popravku.

    Pozdrav,
    V.S.

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Casio - radio kontrolisani satovi, jos jednom...

    Jpsipe, koliko sam uspeo da se saznam, problem verovatno jeste u samom satu. Predlažem da ga ipak odneseš do ovlašćenog servisa na proveru i popravku.

    Pozdrav,
    V.S.

  6. #6
    Novi član Avatar korisnika Josip Saric
    Član od
    15.9.2010.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    10
    Lajkovi
    1
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Casio - radio kontrolisani satovi, jos jednom...

    Evo resenja problema, nadam se uspesnog... Kontaktirao sam servis i objasnio o cemu se radi. Serviser je rekao da sat donesem i da ce to odmah srediti. Po njegovim recima prilikom inicijalnog podesavanja sat nije bio nulovan. Prilikom kupovine, sat je bio dobro podesen tako da nisam imao pojma da je taj korak preskocen. Sva ostala podesavanja koja sam ja proverio bila su ok. Dakle, resetovanje i podesavanje je trajalo par minuta i sad bi trebalo da kalibracija radio signalom bude u redu. Za sve koji se sretnu sa slicnim problemom, a nemaju prethodno iskustvo, evo resenja - reset!
    Hvala Daliboru i Vladi za savet!
    Pozdrav svima:-)
    VLADAN P likes this.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    12.12.2010.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Angry Re: Casio - radio kontrolisani satovi, jos jednom...

    Citat Josip Saric kaže: Pregled poruke
    Evo resenja problema, nadam se uspesnog... Kontaktirao sam servis i objasnio o cemu se radi. Serviser je rekao da sat donesem i da ce to odmah srediti. Po njegovim recima prilikom inicijalnog podesavanja sat nije bio nulovan. Prilikom kupovine, sat je bio dobro podesen tako da nisam imao pojma da je taj korak preskocen. Sva ostala podesavanja koja sam ja proverio bila su ok. Dakle, resetovanje i podesavanje je trajalo par minuta i sad bi trebalo da kalibracija radio signalom bude u redu. Za sve koji se sretnu sa slicnim problemom, a nemaju prethodno iskustvo, evo resenja - reset!
    Hvala Daliboru i Vladi za savet!
    Pozdrav svima:-)
    Ja imam slican problem ali nemam resenje . Imam casio eqw-500dbe, kupljen pre mesec i nesto dana, desava se (uglavnom kad on radi sinhronizaciju sa atomskim satom) da posle toga se obavezno nesto razdesi na satu, ili senkundara se pomeri za par polja (primer kad kliknem za upit da li je uspesno sinhronizovan sa atomskim , ima dva polja sa Y ili N , on ne stane ni na jedno od njih ,nego pored levo ili desno). Desava se i da se stoperica razdesi , umesto da krece od nule krece od 55 sec , itd. Nosio sam 3 puta u servis i svaki put je bilo evo resetovali smo kazaljke i sve je u redu. Stvar je u tome sto nije u redu , nego se "razdesavanje" konstantno desava. Pitanje, jel to normalna pojava sa wave ceptor satove, ili jednostavno je ovaj sat poluisprava?
    Bio bi zahvalan na odgovoru posto vise ne znam sta da radim, verovatno cu morati da idem da se raspravljam da mi zamene sat...

Slične teme

  1. Radio controlled satovi
    By mrvani_mo in forum Opšti forum
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 27.3.2018., 13:53
  2. CITIZEN Chrono radio controlled
    By ANGEL in forum Citizen
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 16.11.2010., 8:42
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.6.2010., 3:39

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •