Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree16Likes

tema: Rodina Automatic R005 by Sea-Gull pregled

  1. #1
    Novi član
    Član od
    28.7.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Post Rodina Automatic R005 by Sea-Gull pregled

    Pozdrav svima,

    Video sam da se neko na ovom forumu interesovao za ovaj sat pa sam rešio da postavim ovu temu.

    Nakon što sam video veličinu izbora i cene kineskih mehaničih satova na ebay-u rešio sam da pokrenem nabavku jednog radi eksperimenta. Trebao mi je sat sa crnim ciferom, braon kožnom ili metalnom narukvicom i ako je automatik da ima opciju ručnog navijanja. Što se tiče stila tražio sam nešto malo elegentnije što može da se uklopi uz poslovnu košulju ili svečanije prilike, a da opet nije previše formalno. Sve ove potrebe je ovaj sat otprilike pokrio i pošto ga naširoko hvale na internetu naručio sam ga preko ebay-a i prodavca truehonestman (kako neko da ne veruje prodavcu koji ima takav nick).

    Rodina Automatic R005 by Sea-Gull pregled-img_8355.jpgRodina Automatic R005 by Sea-Gull pregled-img_8359.jpg

    Prodavac je izgleda bio iznenađen naručivanjem i rekao mi je da sam mu prvi naručilac iz Srbije. Ponudio mi je opciju DHL slanja uz doplatu i više različitih drugih besplatnih pošta i ja sam se rešio za slanje Deutsche Postom. Nakon dve nedelje putovanja iz Hong Konga i otprilike četiri dana na našoj carini konačno mi je stigao i mogu da ga isprobam. Za razliku od brojnih Parnis modela koji dolaze iz različitih fabrika i variraju kvalitetom za ovaj model stoji da je Sea Gull i pokreće ga Sea Gull ST17 automatik mehanizam sa ručnim navijanjem. Verovatno nisu hteli da stave da je zvaničan Sea Gull sat jer je poprilično velika replika Nomos satova i nikako se ne uklapa u postojeće modele.

    Rodina Automatic R005 by Sea-Gull pregled-img_8360.jpg

    Za neke detalje i bolje slike možete otići na internet. Za sada bi ja rekao da je za 129 dolara sa poštarinom ovo sat koji svakako mogu da preporučim. Kvalitet izrade je vrhunski, bez ikakvih vidljivih grešaka. Safirno staklo, elegantan cifer koji iako jednostavan ne deluje jeftino, ukrašen mehanizam i staklo sa zadnje strane daju utisak da sat košta barem 400-500 eur. Kao neke mane bi naveo kožnu narukvicu od mekane kože koja se dosta lako grebe i to što se mehanizam dosta teško ručno navija, daleko teže od standarnih ručnih navijača. Što se tiče preciznosti, sat je prvi dan žurio oko 20 sekundi dnevno, što mi se nije naročito dopalo, ali je drugi dan to palo na oko 10 sekundi. Čekaću da se još malo razradi i koristi pa ću ponovo početi da ga merim na štopericu pošto ima mehanizam koji ne može da se “hackuje”.

    Za sada toliko, ako sat eventualno crkne posle mesec dana ili počne da više žuri ja ću javiti.


  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Rodina Automatic R005 by Sea-Gull pregled

    ja mjerkam bijelu verziju vec neko vrijeme i gledam kako cu povuci obarac za dress sat (samo se moram uvjetiti da mi takav treba ). Dizajn obozavam, a ako vecina kaze da je dobar omjer ulozeno-dobiveno, valjda je. Drago mi je da i ti potvrdjujes.
    P.S. nije li postarina besplatna? tako pise na sajtu? Ovih 129 dolara je s postarinom, je li?
    Poslednja ispravka: gogmajster (22.9.2013. u 9:47)

  3. #3
    Novi član
    Član od
    28.7.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rodina Automatic R005 by Sea-Gull pregled

    129 dolara je sa troškovima slanja preko neke obične pošte. Meni je ponuđeno bilo da doplatim 9,99 dolara za DHL koji bi verovatno bio brži i imao kompletno praćenje statusa. Deutsche post praćenje i nije bilo baš nešto.

    Inače ima ga i za 119 dolara sa besplatnim slanjem na Classic Rodina automatic wrist watch OEM by Sea-Gull ST17 . Ovo je isti prodavac ali je 10 dolara jeftinije verovatno što nema ebay provizije.
    gogmajster likes this.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Rodina Automatic R005 by Sea-Gull pregled

    Fino izgleda.
    Neka je sa srećom!
    Ako nije problem daj sliku pozadine.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    28.7.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rodina Automatic R005 by Sea-Gull pregled

    Nažalost nemam nikakvu bolju kameru sa makro modom, ali slika ovog sata ima na internetu dosta.
    Pozadina izgleda isto kao ovde:

    Rodina Automatic R005 by Sea-Gull pregled-rodina18.jpg
    HADzI DALIBOR likes this.

  6. #6
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Rodina Automatic R005 by Sea-Gull pregled

    Lepo izgleda. Nadam se da ce te dobro sluziti.
    Jedino sto mi se ne svidja je poklopac, mislim da nisu trebali da stave providan.
    Inace bas mi se svidja to sto su lugovi probuseni, svakako veliki plus.

    Nego nisi napisao, kako si prosao na carini, jel su ti naplatili nesto?
    Poslednja ispravka: RUS (22.9.2013. u 12:27)
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Rodina Automatic R005 by Sea-Gull pregled

    Za te pare ne bi trebo da "crkne" posle mesec dana

  8. #8
    Novi član
    Član od
    28.7.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rodina Automatic R005 by Sea-Gull pregled

    Carinu i troškove su mi naplatili samo 550 dinara. Prodavac mi je stavio vrednost paketa na 25$ i izgleda da nisu hteli nešto puno da proveravaju.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Rodina Automatic R005 by Sea-Gull pregled

    sat je u svoj toj pretragi ovog sata, jesi li naisao na ovakav model koji dolazi od parnisa?

  10. #10
    Novi član
    Član od
    28.7.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rodina Automatic R005 by Sea-Gull pregled

    Parnis modeli su uglavnom 'inspirisani' IWC, Panerai ili Rolex satovima. Ovaj Rodina model je jedini koji nalazim trenutno u ponudi i on je stilska kopija Nomos Tangente/Tangomat sata. Tako da je dosta specifičan.
    Poslednja ispravka: Milos NS (22.9.2013. u 14:59)

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •