Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree21Likes
  • 11 Post By Faust
  • 9 Post By Faust
  • 1 Post By Faust

tema: Parnis "submersible 47mm" tj. Panerai homage

  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika Faust
    Član od
    17.8.2019.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    34
    Lajkovi
    271
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Parnis "submersible 47mm" tj. Panerai homage

    Imam ovaj sat vec nekoliko dana, pa evo da podelim sa ekipom iskustvo sa prvim i jednim Parnis satom sa kojim sam se susreo.

    Ukratko o specifikacijama:

    Seagull ST25 mehanizam - hakovanje, automatsko i rucno navijanje (ja licno vrlo, vrlo zadovoljan istim)

    47mm bez krunice kao i Panerai, a ukupna debljina kucista mislim da je cak oko 18mm.

    Lume na mom primerku (posto postoji vise verzija/varijacija) je na kazaljkama i tacki na 12 na bezelu. Lume ima dobru jacinu, mada ne drzi ne znam sta dugo. Jak je oko minut a zatim lagano splasnjava. Sve u svemu recimo da je okej ali nista kao Seiko.

    Izrada sata i osecaj u ruci je odlican. Ovo je zaista kvalitetno uradjeno. Od mene zaista odusevljenje za ovu cenu.

    Feeling bezela, "stitnika" za krunicu tj. otvaranje i zatvaranje istog kao i sama krunica - izuzetno dobar utisak. Pomeranje kazaljki i datuma - sve je odlicno.

    Pozadina sata je klot, mehanizam nije nista ukrasen niti je ista ugravirano ili ispisano na pozadini kucista.

    Narukvica kozna, 26mm, izuzetna.

    Ono sto mi se ne dopada kod sata je njegova tezina. Ovo je 316L celik i sat je tezak bez ikakve narukvice oko 160g a sa koznom narukvicom 184g. Zglob mi je 17.5cm. Moze da se nosi i da izgleda dobro, pogotovo uz zimsko oblacenje ali ruku na srce, bolje bi cucao da je 44mm ili mozda cak i 42mm. Ja inace nosim iskljucivo metalne narukvice, probao sam ga na super engineer (koja jeste inace teska) i sat se tada dosta oseca na ruci, prosto nije bas zgodno za nekog ko nije navikao. Nisam izmerio tezinu sa tom narukvicom ali po mojoj proceni mozda cak i blizu 250g. Mozda bi mogao da se provuce na nekoj proredjenoj mesh narukvici sa manjom tezinom - mozda bi i probao ali nemam kod sebe takvu u 26mm.

    Sto se tice mehanizma, kako drzi vreme itd. Iskreno ne znam tacno, nisam nista posebno merio. Od prvog dana sam ga namestio u sekundi po google satu i nakon par dana sat zuri oko 14-15 sekundi. Po meni, odlicno.

    Sve u svemu mogu reci da sam pod jako pozitivnim utiskom ovog konkretnog sata. Feeling i izgled sata je sjajan (izuzev velike tezine). Ovaj sat po meni vredi itekako vise para od onih za koje se moze naci. Mislim da bi malo ko mogao biti icemu razocaran ovim satom, pogotovo za svoje novce. Koji su novci u pitanju? Sat se prodaje za oko 100eur Ali se moze naci s vremena na vreme po aukcijama ispod te cene - pa kako se kome posreci.

    Delim ove slike da prikazu sat malo bolje i napomenuo bih da nemam Bog zna koji telefon i kameru za zaista docaram sat uzivo. Inace primetio sam sinoc da postoji i slicna verzija tj. "submersible" i u 44mm (bez staklenog poklopca), ali mi se cini da mehanizam nije isti. Da nema rucno navijanje i moguce ni hakovanje - to bi bio bedak u odnosu na ovaj od 47mm jer mislim da bi ovaj sat bio bas pun pogodak u 44mm zbog same tezine i izgleda. Iskreno se dvoumim izmedju toga da pojurim 44mm pa da vidim kako mi se cini i toga da prihvatim ipak ovaj kakav jeste i da ga vecinski nosim zimi uz duks, dzemper i slicno.

    Sve u svemu ovom satu ne nalazim nijednu zamerku osim same tezine istog. Bilo bi kul da su i tackice sa lumom, ali mislim da je to do same verzije koju sam uzeo. Siguran sam da verzija sa zelenim tackicama ima lume na istim.














    RUS, Misfit, VLADAN P and 8 others like this.

  2. #2
    Mlađi član Avatar korisnika Faust
    Član od
    17.8.2019.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    34
    Lajkovi
    271
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Re: Parnis "submersible 47mm" tj. Panerai homage

    Malo bolja slika luma - oko minut slican intezitet, zatim splasnjava. Ukupno traje oko par minuta.

    RUS, Vladimir NS, VLADAN P and 6 others like this.

  3. #3
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Parnis "submersible 47mm" tj. Panerai homage

    Hvala na predstavljanju. U zdravlju ga nosio.

  4. #4
    Mlađi član Avatar korisnika Faust
    Član od
    17.8.2019.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    34
    Lajkovi
    271
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Re: Parnis "submersible 47mm" tj. Panerai homage

    Hvala evo iskreno dve stvari, stavio sam ga na metalnu narukvicu gde mi sat izgleda fantasticno. Ali je tezina 254g. Cak mi i ne deluje na ruci toliko bas teze od kozne, mozda treba i navike. A druga stvar, videh od jednog prodavca (doduse 120$ fixno) ali je sklonio s ebay-a i izvedbu u 44m po uzoru na Panerai 25 i hteo sam njega da pojurim. Izmedju sam prodaje ovog i jurnjave tog, ali videcu vec jer voleo bih da zadrzim/imam ovaj sat ali bi mi 44mm bas vise odgovarao

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Parnis "submersible 47mm" tj. Panerai homage

    Hvala ti na predstavljanju, a sat baš lepo izgleda. Ako nije problem, možeš li da ga uslikaš sa tom metalnom narukvicom? Meni baš lepo izgleda sa kožnim kaišem, ali bih voleo da vidim i tu kombinaciju.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #6
    Mlađi član Avatar korisnika Faust
    Član od
    17.8.2019.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    34
    Lajkovi
    271
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Re: Parnis "submersible 47mm" tj. Panerai homage

    Meni licno je sjajan na metalnoj. Probao sam na oyster style 26mm sa nekog Fossil sata od drugara. Nisam slikao, evo na 22mm koju imam kuci kao visak, mislim nije to to jer ne pase narukvica ali slican dojam cisto da eto stvori neku sliku.

    Moje misljenje - ako se nekome dopadaju ovi satovi od mene su preporuka ali treba pazljivo juriti jer ima dosta varijacija. Ovaj sat ima i na pozadini kucista i quick release za sipkice pa se narukvica bas lako menja. Po meni 40-44mm, zeleni brojevi/numerali (imaju sigurno uvek lume) i ostalo po ukusu da li bruseno ili polirano kuciste itd. A sto se mehanizma tice Seagull ili Myiota, a to i trpaju unutra. Ovaj 47mm je fantastican ali nazalost mislim da je ovo za vecinu na prvom mestu tezak sat i glomazan.

    Porucio sam na ebay-u milanese (ne onu najfiniju/najtanju) i super engineer pa cu da probam bas. A mislim da ovde dobro ide i shark mesh. Sve u svemu menjao bi najradje sat za slican u 44mm ali mozda i odlucim da zadrzim ako mi cucne bas dobro na metalnoj i ako se naviknem na tezinu.


    Poslednja ispravka: Faust (15.9.2019. u 3:30)
    Neša likes this.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    19.8.2015.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Parnis "submersible 47mm" tj. Panerai homage

    Pusti poruku ako budes prodavao sat. Ili ako is iz Ns ili okoline bilo bi mi zadovoljstvo da ga licno pogledan.

    Sent from my SM-G390F using Tapatalk

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Parnis "submersible 47mm" tj. Panerai homage

    Hvala na odgovoru i na fotkama. Sat deluje još robusnije na metalu, a ako ti se dopada takva kombinacija, samo napred.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •