Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 27 od ukupno 27
Like Tree37Likes

tema: Candino C4263/A - KRADJA!!!

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    Citat Punisher kaže: Pregled poruke
    Ma zakljucak je uvek isti, kupovati u prodavnicama kod legalnih distributera.

    Ne znam, zašto se raspravlja renome prodavca u ovoj ,lepo otvorenoj, temi Punisher , da je tvoja logika u potpunosti zdrava, ne bi postojala berza polovnih satova. Niko nikoga ovde ne nagovara na bilo kakvu blud, već smo na kratko izneli svoja iskustva. Ja sam do sada od istog kupio dva sata i bio je svaki dogovor moguć, kao i provera kod bilo kog urara. Tebe, naravno, niko ne uslovljava da kupuješ "polovnjake" ili sa crnog tržišta.

    Ovaj post (off) se može i izbrisati, kako nebi pokvarili ovu uistinu lepo otvorenu temu, u kojoj očekujemo od anbeast-a da kasnije napiše i koju reč više o ovom odličnom satu (kao i još neku fotku) !

  2. #22
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    E, celog dana vucaram ovu gvožđuriju pa da podelim prve (svakako nekompletne utiske).

    1. Sat je prilično težak (sa 175gr je svakako dosta teži od mojih dosadašnjih. Festina je 120gr, Lotus 92gr, Casio tričavih 55gr...) i trebalo je vremena da se naviknem.

    2. Narukvica ne depilira ali ima jako oštre ivice (kao i ceo sat) pa kad je ruka spuštena, pod težinom sata hoće da se useče u meso. Verujem da još malkice treba skratiti narukvicu (onim čivijicama jer bi je skidanje segmenta suviše skratilo) i da onda ovo neće biti izraženo.

    3. Iluminacija je blago užasna Male su tačke i svetlo kraće traje nego na Festini i Lotusu, a ovo je još kao "dajver". S druge strane ko još roni sa ronilačkim satom pa da mora da vidi nešto u mračnim dubinama?!?!? (Ha,ha...ovog trenutka shvatih da sva tri sata dolaze iz Festina grupacije),

    4. Kućište i narukvica su magnet za masne otiske prstiju.

    5. Odstupanja i slično neću ni gledati. (jer kome još sat služi da baš u sekundu pokazuje vreme).

    Sve u svemu ja vrlo zadovoljan. Čim mi stigne foto aparat uradićemo foto sešn.
    vladas, VLADAN P, nele and 2 others like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  3. #23
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    Posto na sajtu nema u ponudi, ima li jos u radnjama i u kojoj si tacno uzeo?

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    -nisam imao prilike da vidim uživo sat... ovako na slikama, narukvica mi izgleda baš moćno i masivno. Same ivice bazela (kao i reljefne oznake na bazelu) i krunice sa tim oštrim ivicama (što seku meso) daju na nekoj pozitivnoj agresivnosti sata. Jedino , što ne vidim lepo na fotkama je sam sjaj. Čini mi se da materijal kućišta i narukvice "previše šljašti" ili mi se čini. Dok ne ugrabim priliku da vidim munju uživo, dobro će doći taj foto sešn... Naziv: icon_wave.gif, pregleda: 329, veličina: 650 bajtova

    Sve u svemu, meni taj sat, u odnosu na kintu, deluje jezivo dobar !

  5. #25
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    @ Punisher: Ja uzeo u Delta sitiju. Zvao telefonom meni najblizu radnju, u Bulevaru, oni mi rekli da zovem druge radnje jer oni nemaju. Nazovem Balkansku - devojka lepo udje u sistem i rece mi da ima u Delta sitiju, ja nazovem njih i voila - eto ga. Ne znam da li jos imaju (cini mi se da su rekli da je bio samo taj jedan primerak). Znam sigurno da ih ima u NS u obe radnje. Njih pozoves, uplatis im pare i posalju ti sat PostExpresom.

    @backareli: Da,da, definitivno su te ostre linije deo stilskog izraza. Ostre povrsine bezela su super jer se mnogo lako okrece (ne kliza izmedju prstiju). Brazletna jeste vrlo masivna (cak mozda i za nijansu masivnija nego sto je idealno za sat od 42mm).
    I rekoh vec, to usecanje brazletne u meso je verovatno posledica toga sto se jos malo treba skratiti. Dok je sat na svom mestu - nema problema, kad se spusti do mesta gde vec pocinje dlan, tu nastaje usecanje (al sam objasnio....valjda razumes).

    I meni se cini da dosta bljesti ali ja sam navikao na Festinu koja je tamno siva i mat (ko da je od titanijuma) i Lotus koji je skroz mat (brusena povrsina, ne polirana). Mozda utisku bljestavosti doprinosi i cifer koji je svetlo siv pa nema nikakvog kontrasta - sve je belo, svetlo sivo, bljestavo.... Licno meni je ovaj model sa crnim ciferblatom lepsi (bar na slikama) ali vec sam narucio Mako XL sa crnim ciferom pa rek'o da imam razlicito...
    Moram jednom da dodjem na neki od skupova da pogledam uzivo neki skuplji sat da imam neku referencu.....

    Sve u svemu: Mnogo sata za malo novca... Rekoh jos u prvom postu: Verujem da se moze proci prilicno gore za vise para...
    Poslednja ispravka: anbeast (17.2.2012. u 22:34) Razlog: grrr....moje kilometarske recenice i zarezi....
    vladas and backarelli like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #26
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    Evo prodje desetak dana druzenja sa ovim Candinom (ruku na srce, mnogo cesce vucaram Orienta. Jbg, ipak mi je on prvi automatik).

    Prvi utisci i dalje stoje. ''Problem'' sa usecanjem brazletne je nestao i bez dodatnog skracivanja - dakle, u pitanju je bilo samo navici se na solidno parce metala na ruci.

    Iluminacija jeste slaba, ali je u potpunom mraku sasvim dovoljna da se ocita vreme.

    Shvatio sam sta mi vizuelno najvise smeta: Markeri za sate i minute na ciferu su hromirani (a nalaze se na srebrnasto-beloj podlozi) pa nemaju dobar kontrast. NIje da to ometa ocitavanje vremena ali vizuelno je malcice jednolicno i dosadno.

    U vezi tacnosti - nisam prometio neke anomalije. (Koja sekunda (ili cak minut) gore-dole, meni nije od znacaja).
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #27
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    Ehrmm....a sta kucka u ovom satu? ''Sumnjam'' na ETA F 06.111 i ETA 805.112 Hvala!
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Candino c4387
    By nele in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 31.12.2011., 13:52
  2. Candino c4262
    By Bosko in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 11.7.2011., 13:55
  3. Candino C4263
    By rasa in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 5.6.2010., 18:24
  4. Candino
    By dejan74 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.1.2010., 19:02
  5. Candino
    By darkonny in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 21.4.2009., 0:03

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •