Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 14 od ukupno 14
Like Tree28Likes

tema: Istorijat digitalnih satova - I deo (LED)

  1. #11
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Istorijat digitalnih satova - I deo (LED)

    Ne sumnjamo u tebe Nešo, samo polako, ne žuri.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Istorijat digitalnih satova - I deo (LED)

    Krajem 70-ih moj otac je imao Sinclairov sat. Ne sećam se da li je to bila kit verzija za samogradnju ili je kupljen sastavljen. Kvalitet izrade i ergonomija su bili stvarno loši a to je kasnije postao "zaštitni znak" Sinclairovih proizvoda (nadam se da ovo neće izazvati flejm na forumu ). Na slikama se vidi ono što je preživelo do danas. Kvalitet plastike i dizajn su na prihvatljivom nivou za ono vreme ali, verovatno zbog cene, unutra je bila folija sa provodnicima za kontakte kućišta i baterija sa modulom koja se bukvalno raspala dok je sat došao do mene. Tasteri nisu postojali nego je trebalo jako pritisnuti deo kućišta ispod displeja. Dugme na poklopcu mislim da je bilo za podešavanje vremena. Poklopac se za prednji deo kućišta drži žabicama i sat se može rasklopiti bez alata. Čini mi se da je i kaiš bio od nekog tankog skaja ili nečeg sličnog (i on se naravno raspao). Vreme trajanja baterija se merilo u nedeljama a tačnost je bila u najboljem slučaju na nivou mehaničkih satova (mada je drugačije pisalo u reklami). Doduše, mogla se podešavati ali za to je trebalo rasklopiti sat. Displej sa 5 cifri je bio ugašen zbog štednje baterija a pritiskom na kućište se uključivao na desetak sekundi. Drugo "dugme" je za prikaz sekundi. Ovaj model nije imao datum a dolazio je sa brošurom/uputstvom na par strana.
    I ono što je možda i najbitnije - sat nije ostavljao ravnodušnim nikoga ko ga je video.

    Istorijat digitalnih satova - I deo (LED)-sinclair_01.jpgIstorijat digitalnih satova - I deo (LED)-sinclair_02.jpgIstorijat digitalnih satova - I deo (LED)-sinclair_03.jpgIstorijat digitalnih satova - I deo (LED)-sinclair_04.jpgIstorijat digitalnih satova - I deo (LED)-sinclair_05.jpgIstorijat digitalnih satova - I deo (LED)-sinclair_06.jpg
    RUS, VLADAN P and Neša like this.

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Istorijat digitalnih satova - I deo (LED)

    Tiho, hvala ti na ovom ličnom iskustvu, jer je veoma korisno za ovakve tekstove. Drago mi je što se našao neko ko je takav sat posedovao, a ukoliko ima sličnih iskustava, nadam se da ćemo ih pročitati.

    Inače, jedan LED sat sam dobio na poklon od našeg druga bt321. Sat i dalje pokazuje tačno vreme, a odstupanje je minimalno. Doduše, držao sam ga u kutiji i maksimalno ga čuvao, pa verujem da je to uticalo na tačnost.

    @Serb, Sky: poslušaću vaše savete, ne brinite
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Istorijat digitalnih satova - I deo (LED)

    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •