Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1
    Novi član
    Član od
    3.9.2011.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom CASIO SGW-300H sat

    Molio bih da mi neko kaze nesto o ovom satu.Interesujeme njegova pouzdanost i tacnost senzora koje ima u sebi .CASIO SGW-300H sat-sgw-300h-1aver.jpg

  2. #2
    Mlađi član
    Član od
    24.5.2013.
    Poruke
    72
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom re: CASIO SGW-300H sat

    Verovatno mislis tacnost za altimetar?
    Pa on je sam po sebi super tačan al problem je ako se promjeni vreme (iz suncanog na oblacno ili obratno) ili kad doce do menjanja zracnog tlaka. Sat ustvari altimetar radi na principu zracnog tlaka i temperature.

    Ja mislm da je odstupanje na 1000 metara mozda 20m ako se promjeni tlak i temperatura. Ako očeš super precizan altimetar onda moras kupit nesto sta radi na osnovi GPS-a. Pa ce i to promasit za metar ili 2 na 1000m.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: CASIO SGW-300H sat

    Sam sat je pouzdan.
    Termometar,kao i na svim ručnim časovnicima koji imaju tu opciju, je precizan tek po skidanju sata sa ruke.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    Novi član
    Član od
    4.6.2011.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: CASIO SGW-300H sat

    što se tiče pouzdanosti tu se ne moraš sikirati,sat je odličan.znam iz ličnog iskustva jer sam promjenio mnogo sličnih satova i nemaš brige.tačnost senzora zavisi od mjerača odnosno barometra pa tako kako se bude mjenjao atmosferski pritisak dolazi i do promjene kod altimetra.negdje pročita da do 8000m nadmorske visine dolazi do promjene u odnosu 1milibara oko 10 metara.iznad ta je mjera 0.5milibara.temperaturu ti je već neko spomenuo na koji se način koristi mjerenje iste.sad ako očekuješ 100% preciznost mogu ti reči da sam imao i GPS satove pa je bilo nekih oscilacija i kod njih.uglavnom sat je dobar izbor,ja trenutno čekam da gdje naletim na protrek prg 3000,kao da je to novija generacija senzora i da su dosta tačniji u odnosu na nekadašnje.casio je neuništiv!!!

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •