Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 49
Like Tree101Likes

tema: Šta je po vama modni sat?

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Šta je po vama modni sat?

    Često se izraz "modni sat" automatski vezuje za sumnjiv kvalitet, tržišne marke svega i svačega, parfema, torbi, sandala, odela itd...

    Da li su samo Fossil, Diesel, Esprite i slični, modni proizvodjači. Šta to, po vama odvaja "ozbiljni sat" ili proizvodjača, od modnih? Da li i medju luksuznijim satovima, proverenih i pouzdanih proizvođača ima modnih? Šta odvaja "Baume & Mercier" od modnog proizvodjača... Ili recimo "Raymond Weil"?

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Nick
    Član od
    9.8.2011.
    Poruke
    972
    Lajkovi
    4293
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    Pozz!Ja misim da "modni satovi" nosu oni što volu da se nosu sa modu,e takomada ja s tem nemam ništaajd uzdravlje!
    vladas, majstor98 and zoran funduk like this.

  3. #3
    Član Avatar korisnika marko789
    Član od
    18.8.2011.
    Poruke
    127
    Lajkovi
    512
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    Po mom mišljenju modne satove uglavnom prave proizvođači kojima satovi nisu primarna delatnost, već proizvode razne modne dodatke, odeću i tako dalje, pa proizvode i satove, kao modni dodatak, a ne kao časovnik. Zbog toga oni često i ne ulažu mnogo (ponekad i ništa) u mehanizam i karakteristike i glavni adut im je dizajn.
    Naravno da postoje i modni satovi više klase, i njih odlikuju kvalitetni mehanizmi i materijali. Ipak, kod svih njih mnogo veći deo cene čini dizajn nego kod redovnih proizvođača satova.
    Veliki deo njihove cene čini i ime brenda ,kao što je i kod "nemodnih" satova, pa i kod bilo koje druge robe, samo što oni prodaju ime koje nije izgradilo svoju reputaciju na satovima, već na nečemu drugom.
    To bi otprilike bilo kao da Ferrari počne da proizvodi nakit i naplaćuje ga isto koliko i Faberge (naravno da je ovaj primer karikiran, ali nadam se da je poenta jasna).
    U suštini svaka roba ima svog kupca, i kao što bi mnogi od nas kupili vrlo jednostavan Grand Seiko Hi-Beat za 5000€, tako bi mnogi ljudi kupili čelični Chanel sat sa kvarcnim mehanizmom za iste te pare. Ljubitelji satova cene sat i po mehanizmu i takav sat bismo platili 10 puta manje, tako bi i ljubitelji mode Grand Seiko platili 10 puta manje nego što košta.
    Naravno, postoje izuzeci od svega, pa i od ovoga...
    vladas, DrAgod, tiha and 1 others like this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    Spolja bljestavilo a ispod haube jeftini kvarc...

    Cak dolazim u iskusenje da sve kvarcne svrstam u modne satove jer je meni zaista bitno sta je ispod haube, ko sto rece jedan clan, kvarcni su tacniji ali mehanicki imaju dushu i da se ne lazemo, elektronika je elektronika isto s*** mehanizam od 10 evra i mehanizam od 500, oba mogu sa skoro pa istom tacnoscu meriti vreme i na kvarc nabace malo sminke, udare cenu i to je to

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    Generalno se slazem sa Markom otprilike i ja tako vidim moden satove.

    A prolaznik za kvarc 10 evra i 500 evra si lupio za sve pare, malo se informisi o kvarcnim mehanizmima pa pisi, a ne ovo

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    Ocekivao sam takav odgovor, ali to je samo moj ugao gledanja jer stvarno ne vidim svrhu davati velike pare za elektroniku

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    Prolaznik ovo je veliki forum sa mnogo clanova, sa vecim ili manjim znanjem. kada se iznosi neki stav sta je bolje treba izneti i argumente. Ako iznosis da ne volis kvarc , nepostujes ili bilo sta to je ok, ali reci da je isto kvarc od 5 evra i 500 je pre svega dezinformacija koja moze eventualno da dovede nekog novog clana u zabludu, au krajnoj liniji nije ni korektno prema ljubiteljima kvarca koji vole iz nekih svojih razloga kvarc. Juce je neko rekao da ne moras po svaku cenu da volis neki sat, ali je dobro ako ga postujes.

    P.S Vratimo se modnim satovima.
    DrAgod and zoran funduk like this.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika sector77
    Član od
    10.4.2010.
    Lokacija
    zagreb
    Poruke
    1.112
    Lajkovi
    13183
    Reputacioni uticaj
    49

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    Uhhh , Baume & Mercier je urarska tvrtka koja je osnovana 1830 godine , zastupljena u 75 zemalja svijeta i proizvodi oko 200 000 satova godisnje , To je par osnovnih informacija pa prema tome ih nikako ne bi mogli svrstat u modni brend.
    Tesko je stavit granicu gdje moda i bljestavilo prelazi u kvalitetu i dobar urarski proizvod.Svi smo svjesni marki satova koje su skupe i nude nekakavu kvalitetu ali su dio mode a ne urarstva a i ona strana gdje se satovi stampaju u kini na tone i tone .Mislim da se razumjemo sto hocu reci , kvalitetan sat je mehanicki sat koji ima srce , dusu, povijest , kvalitetu i sve ostalo sto ga cini takvim.To je samo moje skromno misljenje.Opet nisam dao potpuni odgovor jer je pitanje jako komplicirano ali bit je jasna .
    DrAgod likes this.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    Sto se tice modnih satova. To su satovi koje pre svega dizajniraju i pakuju firme kojima nije to primarna deltanost. Ukoliko bi ima stala proizvodnja tog za njih modnog detalja (sata) mislim da se ne bi previse potresli. Kontrola kvaliteta je daleko manja u odnosu na firme koje se bave proizvodnjom ozbiljnih satova, a samim tim i kvalitet. Uveren sam da modni satovi imaju i kraci vek trajanja.

    Ja sam imao 3 fosila. Jedan je posle osam godina stao sa radom i odradio je svoj posao. Ova druga dva sata rade i dan dans bez problema. Ali na sva tri sata je kozni kais kao porucen pukao po isteku 2 godine (nisam siguran ni da su od koze ali lice). Takodje cene im nisu bas male , tako da fossil koji sam kupio kosto je oko 130 evra, za te pare sam mogao da uzmem solidan model seika citizena casia koji bi mi bio pouzdaniji od fossila. I na kraju kad pogledam kuciste fossila i seika , obrada je kao nebo i zemlja. Smatram da modni satovi nisu losi za ljude koji sat posmatraju kao samo pokazivac vremena i za onoga ko ce da taj sat baci kad rikne i da kupi isti. U principu nemam nista protiv ovih satova za takvu ciljnu grupu, ja razumem ljude kojima satovi nisu bitni.
    vladas, majstor98, DrAgod and 1 others like this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Šta je po vama modni sat?

    Modni sat, moja definicija: sat koji pravi firma kojoj je izrada odevnih predmeta primaran posao.

    Kvalitet takvih satova može da varira ali je moj lični utisak da kvalitet nije preteran. Deluje kao da su pravljeni da traju koliko je odeća u modi...

    Diskutabilno mi je da li je npr. Fosil modni sat jer bez obzira na to što firma proizvodi modne džidža-bidže na proizvodnju satova je bačen glavni akcenat. Koliko vidim i broj mehaničkih satova koje imaju u ponudi je sve veći i veći... Tanke su nekad crvene linije. Pogledajte Men's Watches | Leather Bags | Wallets | Clothing | FOSSIL
    vladas likes this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •