Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree21Likes
  • 13 Post By Shmizla
  • 4 Post By DrAgod
  • 3 Post By HADzI DALIBOR
  • 1 Post By umbra

tema: Swatch Sistem51 mehanički satovi

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Post Swatch Sistem51 mehanički satovi

    Naziv: Swatch-Sistem51-Red-Dial-Case-Back.jpg, pregleda: 2711, veličina: 155,0 KB

    Potpuna senzacija na štandu brenda Swatch u toku prošlogodišnjeg Balesworlda je bio baš novi mehanizam Sistem51. Ove godine su načinili korak dalje i pripremili četiri časovnika u bojama - plava (Sistem Blue), crvena (Sistem Red), crna (Sistem Black) i bela (Sistem White). Novi Swatsh-ov četverac je potpuno proizveden u Švajcarskoj, odnosno nosi natpis Swiss Made.

    Naziv: Swatch-Sistem51-Mechanical-Watches-satovi-2014_black.jpg, pregleda: 2457, veličina: 138,3 KB

    Iako je Swatch većini poznat po kvarcnim modelima satova, Sistem51 je nešto drugačije i možda ne toliko očekivano od ovog brenda. Novi mehanički mehanizam se sastoji od 51 komponente, na osnovu čega je i dobio ime. Sistem51 je kompanija potpuno razvila i kako se navodi nije sačinjen od komponenata koji se koriste u drugim satovima. Pri njegovom dizajniranju i kreiranju je prijavljeno čak 17 patenata.

    Naziv: Swatch-Sistem51-Mechanical-Watches-satovi-2014_red.jpg, pregleda: 6292, veličina: 212,6 KB

    Kao i ostali Swatch satovi, ovaj mehanizam i novi modeli se sastavljaju automatizovano bez potrebe za ručnom doradom istih. Svaki sat se konstruiše na 20m dugoj traci u izuzetno čistom okruženju koje je hermetički zatvoreno. Specifično je da se čak i podešavanje ovog mehaničkog mehanizma ne vrši manuelno, već pomoću lasera i to sa kasnijom preciznošću rada od +/- 7 sekundi dnevno.

    Naziv: Swatch-Sistem51-Mechanical-Watches-satovi-2014_blue-front-back.jpg, pregleda: 3091, veličina: 162,0 KB

    Ključ automatizovane izrade mehanizma je u tome da što je on sačinjen od pet zasebnih modula. Glavna ploča koja sadrži zupčanike prenosnog sklopa, nosače kazaljki i mehanizam datuma; modul ključa krunice; modul zaprečnog sklopa; modul za automatsko navijanje; providni oscilujući teg. Svih pet komponenti se drže pomoću jednog centralnog šrafa koji se može videti kroz transparentni proklopac.

    Naziv: Swatch-Sistem51-Mechanical-Watches-satovi-2014_white.jpg, pregleda: 4369, veličina: 121,9 KB

    Iako u prvi mah povezane tačkice na brojčaniku mogu asocirati na sazvežđe, one imaju pre svega imaju posebno značenje. Mehanizam poseduje 19 rubina, a crvene tačke na ciferu pokazuju njihovu lokaciju. Ostale tačke na brojčaniku pokazuju gde su moduli mehanizma spojeni. Frekvencija rada Sistema51 je 3Hz, a autonomija njegovog rada iznosi 90h. Dimenzije koje poseduje su 30 mm u prečniku, a 4,8mm u visini.

    Naziv: Swatch-Sistem51-Mechanical-Watches-satovi-2014_blue.jpg, pregleda: 2239, veličina: 206,1 KB

    Promer novih modela satova iznosi 42mm, koji dolaze u plastičnom kućištu i sa silikonskom narukvicom, odnosno kao i većina drugi dobro poznatih časovnika Swatch brenda. Referentni brojevi Swatch satova su Sistem Red (ref. SUTR400), Sistem Blue (ref. SUTS401), Sistem Black (ref. SUTB400) i Sistem White (ref. SUTW400). Novi satovi će biti dostupni od kraja leta 2014. godine po ceni od 150,oo USD.

    Swatch

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Swatch Sistem51 mehanički satovi

    Zaista sjajno Izgleda da je na pomolu novi Svoč u mojoj kolekciji... Nisam imao nijedan još od sredine '90. prošlog veka!
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  3. #3
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Swatch Sistem51 mehanički satovi

    slazem se, ovo je mnogo lepo upakovan satic, mislim da cu ga i ja cak uzeti

  4. #4
    Član Avatar korisnika Dzidzi
    Član od
    4.5.2014.
    Poruke
    369
    Lajkovi
    3552
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Swatch Sistem51 mehanički satovi

    Nevidim svrhu plasticnih satova osim ako deca nisu u pitanju ko voli samo napred.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Swatch Sistem51 mehanički satovi

    I G Shock je gola plastika pa ih ne nose samo klinci,dapače.
    RUS, skydrummer and araphel like this.

  6. #6
    Član Avatar korisnika Dzidzi
    Član od
    4.5.2014.
    Poruke
    369
    Lajkovi
    3552
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Swatch Sistem51 mehanički satovi

    Nisam imao Casio nikada ali swatch sam imao na desetine kao klinac i svi su se raspali plastika je vremenom propadala inace imao sam i mehanicke swatch satove ali kao sto rekoh to je samo moje misljenje ko zeli da kupi samo napred ali mislim da bi se vecina slozila samnom da su ovo deciji satovi

  7. #7
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Swatch Sistem51 mehanički satovi

    Ni meni ne prija ova plastika. Ne bih je poredio sa G Shock-ovima, drugačiji koncepti su u pitanju, ali sa 42mm nisu ni dečiji. Ozbiljan novac je uložen u ovah projekat, posebno u potpuno automatizovanu proizvodnu liniju i ne verujem da bi ih pustili u prodaju a da nemaju unapred istraženu ciljnu grupu.
    VLADAN P likes this.
    ...požuri polako...

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •