Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1
    Novi član
    Član od
    4.8.2009.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc molim - nekakav zlatni swatch

    Pozdrav,evo ako mi mozete pomoci oko jednog sata,naime taj sat je Swatch,original,kupljen u svicarskoj negdje 92-93 godine,onda je jos tih godina pukla narukvica ocu i sat je ostao lezati u nekoj ladici u garazi
    I sad ga ja nasao slucajno,gledam sat,zlatan,jos radi ko zvrk (swatch automatic) ali sam naletio na problem kod indentificiranja sata,dakle po netu sam kopao 4-5 sati sigurno nisam uspio pronaci sliku niti jednog takvog sata,ima nesto slicno ali takav niti jedan,zatim sam odneo kod urara,veli mi covjek da nezna ni on tocno,ali mu se cini da je to nekakva limitirana serija swatcha
    Sto se sata tice,nevidim nigdje tocno broj modela,sa prednje strane ima na staklu dolje natpis swatch swiss,te u doljnjem ljevom cosku uzasno sitnima slovima ima onaj znak original,pa pise "Swatch AG 1993" dok sa unutarnje strane gdje je mehanizam pise veliko "swatch automatic" te oko sredine je ugravirano sitno "jewels swiss 23 twenty three"

    evo i slike koliko sam uspio sa mobom uslikat al bar da vidite okvirno kako to izgleda

    http://img31.imageshack.us/i/fotografija0001s.jpg/


    http://img31.imageshack.us/i/fotografija0002i.jpg/


    Eto pa ako mi netko moze rec kakav je to tocno sat i koliko vrijedi bio bi zahvalan,nemislim prodavat nego me cisto zanima...
    Eto hvala unaprijed,pozdrav
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (4.8.2009. u 20:12)

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pomoc molim - nekakav zlatni swatch

    Pozdrav Marko i dobrodošao na forum.

    Kao prvo, bilo bi dobro da postaviš malo jasnije slike pošto su ove poprilično mutne i skoro neupotrebljive. Pokušaj sa fotoaparatom i to sa opcijom "Macro".

    Nažalost o tom konkretnom modelu ne znam puno, ali i ja pretpostavljam da je neka ograničena serija zbog korišćenog zlata (ili možda pozlate?) na kućištu i narukvici, ali ne očekuj da puno vredi, pretpostavljam da je nov vredeo ne više od 200$, sa obzirom da su se tih godina obični modeli iz te automatik serije prodavali po 85$.
    U njemu se nalazi jedan od najjeftinijih automatskih mehanizama koje je ETA ikad proizvodila, i u pitanju je model 2842 koji predstavlja pojednostavljenu verziju 2824 mehanizma sa jeftinijim delovima, skoro nikakvom završnom obradom, dva rubina manje (ukupno 23 u odnosu na 25 kod ETA 2824), i frekvencijom oscilovanja od 21600 bitova/čas (28800 kod ETA 2824).

    Takođe pogledaj sledeći sat na ebay-u, za koji mislim da je jako sličan ako ne i isti kao tvoj:

    http://translate.google.com/translat...istory_state0=

    Kao što vidiš nema baš puno interesenata za taj sat i ponuđena cena i dalje iznosi početnih 1 EUR.

    Nadam se da sam pomogao.


    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    4.8.2009.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc molim - nekakav zlatni swatch

    To je taj isti sat ,bar izgledom,ali godine ne pasu,ovaj je 97' a moj je kupljen 4god prije a ima i ugraviranu 1993 godinu,a pitam starog kaze da je platio nekih 300 maraka tada
    U biti cisto me zanimalo sto je posto nisam mogao takav naci nigdje,hvala na info

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pomoc molim - nekakav zlatni swatch

    Citat Marko24D kaže: Pregled poruke
    To je taj isti sat ,bar izgledom,ali godine ne pasu,ovaj je 97' a moj je kupljen 4god prije a ima i ugraviranu 1993 godinu,a pitam starog kaze da je platio nekih 300 maraka tada
    U biti cisto me zanimalo sto je posto nisam mogao takav naci nigdje,hvala na info
    Pa vidis da nisam toliko omasio, USD je tada bio oko 50% veci od DM, a to mu dodje oko 300 DM.

    Nema na čemu i drugi put

    Pozdrav,
    V.S.

Slične teme

  1. Swatch automatic satovi
    By sub in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 19.2.2014., 13:58
  2. Zenith Captain zlatni sat
    By nikolaradocaj in forum Zenith
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 18.3.2012., 21:41
  3. Molim za pomoc - koji zenski sat?
    By sima hrabri in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 11.1.2010., 12:26
  4. Opet Swatch
    By bugarin in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 9.12.2009., 8:08

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •