Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 29
Like Tree60Likes

tema: Titovi satovi

  1. #1
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Titovi satovi

    danas je umro Josip Broz Tito najveći sin naših naroda i narodnosti.

    Zato njemu u čast kao štovatelj njegovog lika i djela otvaram ovu temu, a Tito je kao što znate imao dobar ukus za sve, pa tako i za satove


    Titovi satovi-x28691202232950384169.jpg

    Titovi satovi-tito.jpg

    na žalost na internetu postoji informacija o njegovoj nedavno ukradenoj kolekciji od 150 satova, kao i informacija da je bio dosta vezan za marku Philip Patek

    Ovo je jedan primjerak, navodno iz te kolekcije koji je nedavno prodan na net aukciji

    Titovi satovi-22399_08tito1-patek-philippe-1_f.jpg



    Titovi satovi-15811717984ba26e6566447765936770_450x287.jpg


    Sat je iz 1950 godine, a navodno ga je u jednom trenutku Tito skinuo sa ruke i poklonio svome suradniku, visokom funkcioneru, što mu je ponekad bio običaj.
    ja nisam uspio naići na ništa validno osim ovog sata, što mi je čudno, jer on je zaista legenda, i imao je ukusa.


    Kačite slike
    Priložene slike Priložene slike Titovi satovi-8150f5d8ec9b65632eddda2b5f559be7.jpg  

  2. #2
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Titovi satovi

    I ja sam dosta vezan za Philip Patek
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Titovi satovi

    Citat panonski kaže: Pregled poruke
    da je bio dosta vezan za marku Philip Patek
    da, razumem ga, sigurno su mu matorci kupili jedan kad je krenuo u skolu, otuda ta ljubav.
    tolarbo, vladas and Diling like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Titovi satovi

    Mnogi vole Titove satove

    UKRADENI TITOVI SATOVI SA IZLOZBE MUZEJA ISTORIJE

    Fri, 02/25/2005 - 11:49.
    /


    seecult.org writes, "BEOGRAD, 25. februara (SEEcult.org) - Muzej istorije Jugoslavije saopstio je da je ukraden deo satova, koji su pripadali nekadasnjem predsedniku bivse Jugoslavije Josipu Brozu Titu, a bili su predstavljeni na izlozbi ?Pokretna slika vecnosti?." Eksponati su ukradeni u oruzanoj pljacki izlozbenog prostora u muzejskoj Galeriji na Trgu Nikole Pasica, koja se dogodila juce oko 19 casova.
    Muzej istorije Jugoslavije naveo je da u toj pljacki niko od radnika nije povredjen, te da u interesu istrage nije moguce navesti druge detalje
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Titovi satovi

    Ako je neko bio na izlozbi mislim da bi mu bilo jasno da je izlozba i bia organizovana tako da moze bilo ko da je pokrade.
    Problem sa "titovim" satovima je u tome sto se svaki sat na kome se nalazi njegov potpis odmah proglasava Titovim. Inace ovaj patek se ne razlikuje od mase drugih satova koje je on poklonio svojim "saradnicima"

    Kolko je meni poznato voleo je nekoliko modela Rolexa koje je imao u svojoj kolekciji kao i zlatan IWC Da Vinci cak mislim da je poslao pismo fabrici IWC u kome kaze da je to najbolji sat koji je ikad imao.
    U kolekciji koja je pokradena bilo je nekoliko modela Pateka kolko se secam vecina su bili pokloni same fabrike.
    Jovanka i dalje na ruci nosi Roleks

  6. #6
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Titovi satovi

    Pa Jovanka je uvek bila skromnija.
    2 Busy likes this.

  7. #7
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Titovi satovi

    Citat sub kaže: Pregled poruke

    Kolko je meni poznato voleo je nekoliko modela Rolexa koje je imao u svojoj kolekciji kao i zlatan IWC Da Vinci cak mislim da je poslao pismo fabrici IWC u kome kaze da je to najbolji sat koji je ikad imao.
    ima li neka slika tog IWC-a ?

  8. #8
    Časovničar Avatar korisnika ivourar1
    Član od
    31.10.2008.
    Lokacija
    tratinska 18, zagreb
    Poruke
    63
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Titovi satovi

    Josip blagopokojni Broz stalno je nosio Rolex. Koliko se zna, imao je nekoliko Phateka i IWC-a.
    Maršalat SFRJ bio je jedan od većih kupaca u tvornici Patek Philippe. Spletom čudih okolnosti takva 2 sata sam i kupio i preprodao.
    Kada su bili kod mene zainteresirala me povijest tih satova i doznao sam da ih je JBT poklanjao kapom i šakom. Kada je došao sa puta mira po sredozemlju, tada je poklonio 32 Patek Philippa model Calatrava (iz te serije sam se domogao 2 kom) dobivali su ih redom pomorski više rangirani oficiri sa broda Galeb, komandanti armiskih oblasti i viši funkcionari.
    Konkretno osoblje nacionalnog parka Brioni također su dobivali satove sa Titovom gravurom.Gdje god je stari imao svoja odmarališta i lovišta, tko god je radio za njega nakon 10 godina dobio je zlatni sat. Tako da je visoko rangirano političko osoblje dobivalo Phateke, niže rangirano IWC, a obični radnici zlatne Marvine.
    svaki diplomac, pilot ratnog zrakoplovstva dobivao je Tag Hauer.
    sve to znam jer sam, kažem spletom čudih okolnosti bio u posjedu 2 sata i upoznao gospođu iz Pule koja je bila šefica protokola na Briunima, koja mi je to sve ispričala. Čak sam vidio i spisak ljudi koji su dobili jubilarne zlatne satove. Masa tih ljudi je poslje iz neimaštine to prodala, na žalost istopila u lom zkato. vijerovatno takvih priča ima i kod vas. pogotovo tih Titovih satova je bilo po Beogradu i Crnoj Gori. u Hrvatskoj naj veća koncentracija Titovih satova bila je u Puli i Splitu.

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Titovi satovi

    Ivo, hvala puno na zanimljivim informacijama!
    Hehe, interesantno kako je blazenopocivsi velikomucenik Josip napravio svoju klasifikaciju i standardizaciju koji je sat za koga.
    Eh, da je ziv, predlozio bih ga za pocasnog supermoderatora emeritusa na forumu.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #10
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Titovi satovi

    sa broda Galeb?

    pa moj djed je bio tamo oficir za vezu... Dedo di ti je sat ?

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •