Strana 375 od 413 PrvaPrva ... 275325365371372373374375376377378379385 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 3.741 do 3.750 od ukupno 4128
Like Tree5873Likes

tema: Off topic chat zez soba!

  1. #3741
    Stariji član Avatar korisnika Elvedin
    Član od
    1.11.2015.
    Lokacija
    Novi Pazar
    Poruke
    1.699
    Lajkovi
    11976
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Dakovic se igrao macke i misa. Mozda sam ja ovo, mozda sam ja ono, umesto slike sata o kome se vodila diskusija postavlja slike drugih satova, nepovezano pise, Urosu je prvi uputio uvredu... bez nekih jakih argumenata svaki post. Naravno moje misljenje.
    Ne treba goreti u zelji, s'vremenom sve ce doci...

  2. #3742
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    imao je čovek jako negativno iskustvo sa satom i ovde je to revnosno izneo, mogu da razumem, a ima očigledno uključen auto correct pa stvarno deluje malo nepovezano

    da se razumemo, ja sam o vostocima isto iznosio još grublje stavove ali da se ne uvrede članovi koji ih imaju i vole, to je samo i isključivo usmereno na sat, a ne atakira nečiji integritet

  3. #3743
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  4. #3744
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Vladimir NS, skydrummer and Zagor like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #3745
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    ..Peki (kako te Milan zove) eno na KP OM za 140€ na metalu....ne's nac jeftinije....
    Petar012 likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  6. #3746
    Stariji član Avatar korisnika Elvedin
    Član od
    1.11.2015.
    Lokacija
    Novi Pazar
    Poruke
    1.699
    Lajkovi
    11976
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Otac mog druga se bavio vocarstvom, kada je umro vocnjak se polako zapustio. Rijesili smo ga obnoviti, nas trojica. Povadili smo stare sadnice i posadili druge, nove, tkzv. dvogodisnje. Jabuka je u pitanju. Na nesto vise od hektar zemlje posdili smo oko 3300 stabala. U pitanju su sorte jabuka Zlatni delises, Greni smit, Ajdared, Jonagold. Zlatni delises je zimska sorta jabuke, jedna od najzastupljenijih sorti. Otprilike se bere pocetkom Septembra i kiselasto slatkog je ukusa, zute je boje. Greni smit je jabuka zelene boje. Po mom misljenju je najotprnija od sorti koje imamo. Zna biti bas velika, kiselog je ukusa. Pocetkom Oktobra se pocinje brati mada sve zavisi. Ajdared je jabuka koja mislim da je kod nas i najzastupljenija. Berba iste pocinje u Septembru. Veoma lijepog kiselog ukusa, crvenkaste boje i zna biti bas krupna jabuka kada je rod kako treba. Jonagold je jabuka koja se takodje isto bere u Septembru, zimska sorta jabuke. Kiselasto slatkog ukusa, zeleno zute boje, mada kada dobro sazri moze se primetiti zastupljenost crve boje kako mislim.
    U jednom dijelu vocnjaka koristimo sistem kap po kap na 50 cm, u drugom na 30cm. Prvo smo zasadili pola hektara pa kasnije jos drugu polovinu pa tako ni sistem nije isti jer nismo bas znali sve u pocetku. Izmedju stabala su kolcevi veliki koji sluze za stabilnost redova kojih ima 14, 3 reda zice za koju vezemo stabla... razdaljina medju redovima je napravljena da mozemo ulaziti sa Toma Vinkovicem kada kosimo, prskamo... Sada smo krenuli sa rezidbom za koju se nadamo da cemo zavrsiti tj. moramo jer svaki od nas ima drugi posao pored vocnjaka. Rezidba je glavni deo, veoma bitna stavka za rod jabuka. Odstranjuju se grane da bi se pravilno formiralo stablo koje ce ako Bog da biti spremno za rod. Poslije rezidbe idu prskanja. Bez toga se ne moze, raznih bolesti koje uniste jabuku. Rutavu bubu recimo rukama micemo jer ona je uglavnom tu kada je najvece sunce, a tada ne smijemo prskati zbog pcela. Pcele su veoma bitan faktor i ima par kosnica u blizini tako da ne manjka njihovo oprasivanje. Ranije smo prskali rucno, sada namontiramo prskalice na traktor, nastelujemo visinu, daljinu... tako da nam je puno lakse. Prosle godine mraz je bio krajem Aprila, temperatura je otisla u minusu i to nam je bas dosta unistilo rod, ove godine ako Bog da bice bolje nadam se. Uglavnom to je to sto trenutno mogu reci tj. cega se setiti.

    Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
    Ne treba goreti u zelji, s'vremenom sve ce doci...

  7. #3747
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Elvedine svaka čast.

    Meni je to interesantna tema pa imam par pitanja.

    Da li su u pitanju knip sadnice? Da li tvoj kraj pogađa grad i planiraš li postavljati protivgradnu mrežu? Kakva je situacija sa otkupom? Da li rod predaješ hladnjačarima ili vas trojica imate svoju hladnjaču? Cena jabuka (i ne samo jabuka) u vreme berbe je sramotno niska i praktično tada svi više zarade od proizvođača. Lepo je što misliš o pčelama. Nije tako česta pojava.
    Što se tiče ručnog skupljanja rutavih buba , to je na tolikom zasadu mukotrpan posao, verovatno i neefikasan. Da li si probao sa plavim posudama? Rutava buba (cvetojed)

    I na kraju s obzirom da se baviš voćarstvom i da se stalno plasira priča da zasade treba osigurati da li misliš da je ovo na fotografiji tačno. To je neko objavio, ja sam sačuvao i rekoh baš da vidim ima li istine u tome.

    Naziv: 11111.jpg, pregleda: 171, veličina: 158,4 KB


    ...

  8. #3748
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    ..Elvedine svaka vam cast, vama trojici samo da dodam jednu staru poslovicu..."Jabuka na dan, tera doktora van!"
    Elvedin likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  9. #3749
    Stariji član Avatar korisnika Elvedin
    Član od
    1.11.2015.
    Lokacija
    Novi Pazar
    Poruke
    1.699
    Lajkovi
    11976
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Ajdared je bio knip, druge nisu. Protiv gradna mreza za nase potrebe bi kostala oko 7000€, trenutno je nemamo, planirali je jesmo. Nedostatak sredstava. Hvala Bogu sa gradom nismo imali problema za sada. Prica sa slike je tacna, bar tako tvrde prevarene stranke. Dosta vocara se zalilo na te prevare osiguravajucih drustava, kao jedno osigurano, drugo nije, ovo, ono... Sramotno niska cijena jabuke zadnjih par godina. Hladnjacu nemamo, nije nam u planu. Prodamo jabuku tako nekim ljudima koji imaju markete, trgovcima sa pijace... uglavnom svi drugi zarade vise kao sto si rekao. Za padalice se vrsi otkup, mada od njih pravi ovaj moj drug sok od jabuka. 100% prirodan, ima jedan covek masine i sl. Nase flase, jabuka... kasnije je on cijedi i pravi sok. Probali smo sa plavim lavorima, ali opet ima dosta rutave bube. Hvala Bogu samo u prvim redovima, zasto je to tako ne znam. Po sredisnjim rijetko da ih moze naci covek. A briga o pcelama naravno da postoji, mislim da i ti znas, ako ih jedanput ubijes prskajuci tesko da ce vise doci u isti vocnjak ili dje vec je prskano. To je taj neki pcelinji instinkt.
    Poslednja ispravka: Elvedin (1.3.2017. u 15:35)
    skydrummer likes this.
    Ne treba goreti u zelji, s'vremenom sve ce doci...

  10. #3750
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Ako je neko slušao predavanja profesora Miodraga Zeca onda zna da je to intelektualac koji na vrlo jednostavan i lako razumljiv a često i duhovit način objašnjava vrlo složene društveno-ekonomske pojave.
    Ima dosta video klipova na YT sa njegovim izlaganjima. Uglavnom ti video zapisi traju po sat, sat i po. Ja ću postaviti jedan kraći video gde je lepo sažeta suština nekih problema sa kojima se suočavamo. Ukoliko vam se svidelo ono što ste čuli, počastite se nekim dužim videom.



    Možda bi bilo interesatno otvoriti temu gde bi se postavljali video klipovi koji nisu vezani za satove ali su interesantni za pogledati, naravno poštujući pravilnik foruma. Već postoji tema o preporukama za filmove, ali ovo je ipak malo drugačije. Neka uprava razmisli o tome.
    Poslednja ispravka: skydrummer (5.3.2017. u 22:44)
    VLADAN P, Zagor and Elvedin like this.

Slične teme

  1. Chat
    By milan zmaj in forum Ankete
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 2.1.2012., 14:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •