Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 19
Like Tree9Likes

tema: Koji verenički prsten izabrati

  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika Skipper
    Član od
    9.1.2012.
    Poruke
    88
    Lajkovi
    171
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Koji verenički prsten izabrati

    Pozdrav drugari. Treba mi jedna pomoć i predpostavljam da ima ovde neko ko se razume u nakit. Ženim se sledeće godine i na jesen će verovatno biti veridba. Pošto se ja u prstenje i generalno nakit ne razumem, znam samo da mi se nešto dopada ili ne , na šta treba da obratim pažnju prilikom kupovine? Kako da znam da kamen neće ispasti iz ležišta i tako to.

    Naravno može i neki predlog a kriterijumi bi bili cena do nekih 30k rsd i da prsten nije previše napadan u smislu da je kamen preveliki ili previše blještav.
    It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Koji verenički prsten izabrati

    Uh kakvo pitanje u svetu satova!
    Prvo trebas da odlucis u kojoj boji zlata zelis prsten (zuto ili belo). Nakon toga oblik prstena (tu igra ulogu šta se tebi svidja i šta ce se tvojoj izabranici dopasti). Sto se tice pitanja da li ce kamen ispasti, to treba proveriti sa zlatarom ali ako ga dobro "uhvati" krapnicama ili dobro ufasuje, neće biti problema...
    Pozz!

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika Skipper
    Član od
    9.1.2012.
    Poruke
    88
    Lajkovi
    171
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji verenički prsten izabrati

    Pa zlato će biti belo. Što se tiče oblika moja buduća supruga ne voli ništa previše napadno, znači neki klasični oblik, probaću da nađem neke primere.
    Imate li neku preporuku za zlataru kod nas?
    It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Koji verenički prsten izabrati

    Ova zlatara ima odličnu stranicu na FB: https://www.facebook.com/ZlatarePapic

  5. #5
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    241
    Lajkovi
    480
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji verenički prsten izabrati

    Pozdrav Skiper,

    prvo čestitke!
    Ja sam uvek za pravo kamenje, pogledaj zaltaru Rapaport u tc milenijum (onaj između kneza i obilićevog venca).
    Drugo male zlatare po obodima grada (ja sam burme uzeo na Banovom brdu preko puta Rode).

  6. #6
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji verenički prsten izabrati

    kupi dijamant posebno, neki mali 0,08 i stopi jedan mali dukat franju i to ti je prsten koji oni naplaćuju hiljadu evra, a košta ih da ne pišem koliko sad

    poludragi kamen naplate kao dijamant vvs, a 14ct zlato duplo skuplje nego fino zlato 24ct

    nikad nije tolika kriza koliko prodavci i zanatlije mogu da oderu
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (29.7.2015. u 14:05)

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Koji verenički prsten izabrati

    eve i jas da pomognam barem malce ovde imas dobar izbor
    neka e so sreka
    Sat-prsten online, kupite najbolji sat-prsten na MiniInTheBox.com-u - Stranica 2

  8. #8
    Mlađi član Avatar korisnika Skipper
    Član od
    9.1.2012.
    Poruke
    88
    Lajkovi
    171
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji verenički prsten izabrati

    Hvala na predlozima, pogledaću nešto od nabrojanog.
    Citat Милан Милановић kaže: Pregled poruke
    kupi dijamant posebno, neki mali 0,08 i stopi jedan mali dukat franju i to ti je prsten koji oni naplaćuju hiljadu evra, a košta ih da ne pišem koliko sad

    poludragi kamen naplate kao dijamant vvs, a 14ct zlato duplo skuplje nego fino zlato 24ct

    nikad nije tolika kriza koliko prodavci i zanatlije mogu da oderu
    Hm... Nisam ni znao da ovo može a uz to mi se sviđa predlog 😊
    It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

  9. #9
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji verenički prsten izabrati

    naravno ali nećeš dobiti od franje belo zlato ili ako ga dobiješ neće biti čisto jer ono se meša da pobeli, nije kao žuto zlato, mada lepo je belo i ide uz dijamante, danas se tako najčešće prodaje mada jbg ja mislim da zlato treba da bude žuto


    franja mali je 3,49grama, 23,66ct, stopiš ga kod zlatara kome veruješ, mi smo tako radili, od njega dobiješ zlato za dva prstena jer tebi treba tri grama zlata za prsten, a gram najčistijeg zlata je duplo jeftiniji nego gram onog 14ct u zlatarama, oni ti gram naplaćuju po 60 evra, 100 evra čak, a franja košta tek malo preko 100evra


    prouči i kamenje, imaš poludrago, drago, ima ih stotinak meni poznatih i imaš dijamante, to je tek posebna tema i jako opširna ali je činjenica da nisu skupi kao što se pretpostavlja


    kad uđeš u materiju videćeš koliko je prstenje skupo u zlatarama, mada neke zlatare imaju zaista vrhunske proizvode i tradiciju ali brate skupi su mnogo, još bolje od toga možeš ti sam da izdizajniraš ali samo oprezno da te ne zavrne neko, ima lažnih dukata i dijamanata i nepoštenih zanatlija


    P.S.

    sa dobrim zlatarima sve možeš da dogovoriš
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (29.7.2015. u 16:51)
    HADzI DALIBOR and piksi like this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Koji verenički prsten izabrati

    Citat Skipper kaže: Pregled poruke
    Pozdrav drugari. Treba mi jedna pomoć i predpostavljam da ima ovde neko ko se razume u nakit. Ženim se sledeće godine i na jesen će verovatno biti veridba. Pošto se ja u prstenje i generalno nakit ne razumem, znam samo da mi se nešto dopada ili ne , na šta treba da obratim pažnju prilikom kupovine?
    Mrka kapa druže kad ti čak nijesu rekli ni kad ti je svadba, ne znam šta da ti kažem...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •