Strana 26 od 43 PrvaPrva ... 1622232425262728293036 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 251 do 260 od ukupno 427
Like Tree339Likes

tema: Koji mobilni telefon imate?

  1. #251
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom

    Nokia Lumia 920 mi je preteska a video sam da se mnooogo svidja mom stricu koji puno putuje (Nokia ima savrsenu navigaciju) pa mi je kupio Samsung Ativ S a ja mu dao Lumiu 920 koju sam kratko koristio. Pristao sam na to jer znam kakam je model Ativ S.
    Razlika u ceni je velika ali nikako ne opravdava tu razliku jer Ativ S je takodje brutalan.
    Super amoled ekran sa gorilla glass 2 zastitom,odlicna 8mpx kamera,mocan izgled,mocan dual-core 1,5 Ghz procesor,1gb rama..Vrh zaista..Ko zeli da predje na Win 8 os a ne zeli da da velike pare,definitivno preporucujem Samsung Ativ S.
    Cena mu je,usudicu se da kazem,smesna ali je to zato jer Samsungu nije bitan Win operativni sistem.

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Pošto nemamo drugu temu o mobilnim telefonima, htedoh da pitam nešto u vezi sa iPhoneom. Imao sam prilike da ga danas pogledam i nisam primetio ništa posebno. Vlasnik nije umeo da mi kaže zbog čega je bolji od klasičnih telefona sa platformom Android, osim da je 'telefon bolji', premda mi ovo ništa ne znači bez nekih parametara šta je bolje. Malo sam čačkao po telefonu i nisam primetio ništa što bi na mene ostavilo utisak.
    Napominjem da ne kupujem iPhone, već samo pitam, pošto su ovih dana vesti iz IT rubrika domaćih medija naprosto preplavljeni njime.

    S tim u vezi, u Blicu sam pročitao članak čudnog naslova: Zašto u Srbiji nema legalno kupljenih „ajfona"?

    Koliko znam, iPhone se u Srbiji može legalno kupiti od nekoga ko ga je doneo iz inostranstva, a može se kupiti i u inostranstvu u bilo kojoj njihovoj radnji. Ako neko npr. kupi iPhone u Nemačkoj, dobije fiskalni račun i donese ga ovde, ima pravo da ga proda, jer svako svojom imovinom može da raspolaže kako hoće. Znam da ne postoji uvoznik, ali nije protivzakonito kupiti telefon koji nije ukraden.
    iPhone...Postoji vise razloga zasto je toliko popularan iako ga ja ne gotivim previse.
    iOS je stabilan i bezbedan operativni sistem.
    Savrseno je optimizovan hardver sa softverom.
    Savrsen dizajn koji besprekorno lezi u ruci.
    Savrsen je za korisnike kojima telefon sluzi kao telefon,tj savrsen je za poslovne korisnike.
    I jako bitno...isti je kao Rolex..Daje statusni simbol.
    Vecina i to velika vecina ga zeli jer zele da u kaficu drustvu pokaze svoju skupu igracku a cure da se slikaju sa njim i objave tu sliku na Fb-u.
    Cinjenica je da je iPhone odlican telefon ali je jos veca cinjenica da velika vecina korisnika kupuje ovaj mob samo kao statusni simbol.
    Takodje,Apple je strasno cenjena kompanija u SAD-u.U 95% filmova u SAD-u vidimo neki od Appleovih uredjaja.
    Osnivac Apple-a,pokojni Steve Jobbs je bio genijalac i danasnja tehnologija mnogo duguje njemu.Vizionar pravi u svakom smislu te reci.....iPhone jeste precenjen ali kada kupujemo iPhone,kupujemo mocnu marku,mocan brend.
    U Srbiji ne postoji zvanicni Apple store.Nedavno je otvoren u Hrvatskoj.
    Da li ce i kada ce doci u Srbiju,zaista ne znam.
    Poslednja ispravka: RUS (19.11.2013. u 20:01)
    vladas likes this.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  2. #252
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Slažem se za Ativ, žena ga koristi i brutalno je dobar telefon za male pare. Ja ga nisam kupio samo da ne bi imali dva ista telefona.
    vladas and Zenith like this.

  3. #253
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Slazem se - Samsung Ativ S je sada ubedljivo best buy za WP8. Ja sad nosim Nokiu 925 i naprosto sam odusevljen. Sve sitne zamerke koje bi bile upucene WP8 platformi - ovde su ispeglane Nokia Amber-om i odlicnim HW-om.
    Poslednja ispravka: vladas (19.11.2013. u 21:07)
    No time to lose

  4. #254
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Aaaaa,Nokia 925!
    Ljubomoran sam na tebe,ej! ))) Salim se,neka te dugo verno sluzi.
    vladas likes this.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  5. #255
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    ja koristim nokiu-n81

  6. #256
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Vladas...skroz se pridružujem tvojim zapažanjima! 😉

    Premija od telefona. Ima tu još da se poradi, ali ništa što GDR3 neće rešiti.
    vladas likes this.

  7. #257
    Novi član
    Član od
    4.6.2011.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Imao android među prvima,ocarao me,ali...kupio nokiu lumiju920 prezadovoljan...opet se vratio na android i opet ga prodao i opet kupio lumiju920...jednostavno po mom poimanju tesko koji joj telefon moze parirati po pitanju svega.jos samo malo dorade i wp kao i npkia bice prvi u svijetu...nadogradio sam na gdr3 koga interesuje nek malo prosurfa i da se prijavi kao developer da bi nadogradio tel.android je premoćan ali nokia ima ono nesto tako da ....

  8. #258
    Stariji član Avatar korisnika kiss kiss bang bang
    Član od
    10.9.2011.
    Lokacija
    Cacak
    Poruke
    706
    Lajkovi
    1931
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Posle Nokie N9 presao sam na Iphone 5 i mogu reci posle 7 dana koriscenja da sam prezadovoljan... Dizajn, softver, hardver su ono sto ga odvaja od ostalih telefona... Za razliku od Androida koji se prilagodjava korisniku, kod IOS vlasnik treba da se prilagodi....
    Koji mobilni telefon imate?-iphones-0588_678x452.jpg
    "The difference between who you are and who you want to be is what you do."

  9. #259
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Na telefone sam do sada dao para, mogao sam garsonjeru u BG-u da kupim. Kupovao uvek vodeće modele, znači brrrdo para mi ode. Sva sreća pa predjoh na satove

    Mobilna "groznica me ne prolazi ni dan danas. Medjutim, smirih se malo od kako sam počeo da lomim telefone zbog posla i od kako kupih Asus Nexus 7. Sada imam Motorolu DEFY, koju je teško razbiti i koja je kao izmišljena za moj posao.

    Evo nekih modela koje sam sačuvao i imam ih i dan danas (neke naknadno kupio, tj. kasnije)

    Motorola StarTak - poznata po tome kao prvi najmanji telefon na svetu (ujedno i najskuplji). Model "Jaguar" koji je limitiran, i dan danas košta koliko i Rolex. Ja imam "običan" model (180)



    Koji mobilni telefon imate?-2.jpg Koji mobilni telefon imate?-3.jpg Koji mobilni telefon imate?-4.jpg

    Sony J70 - Sony je u to vreme imao najviše nagrada za dizajn. Zajsta vrhunski dizajn tog vremena skoro svakog njihovog modela. I dan danas, ovaj model izgleda extravagantno. Moj primerak je u NOS stanju...



    Koji mobilni telefon imate?-7.jpg Koji mobilni telefon imate?-8.jpg

    Sony Ericsson T68i - ...koji je nastao od Ericsson-ovog modela T68 . U suštini se radi skoro o istom telefonu. Razlika je u preinstaliranim aplikacijama, boji i materijalu kućišta. Inače, ovo je prvi model sa kolor displejom koji se pojavio u Srbiji i jedan od prvih ekrana "u boji" (sa matricom) na svetu. (pre njega samo niskobudžetni sagem) ....



    Koji mobilni telefon imate?-10.jpg Koji mobilni telefon imate?-11.jpg

    ...za ovaj model (što je u to vreme bila zajsta retkost) je postojala i hardverska kamera. Dakle, ovaj model je pionir u izvedbi "mobilni sa kamerom" . Kamera poseduje i svoju kožnu futrolu. Evo kako sve to izgleda u mom slučaju...



    Koji mobilni telefon imate?-13.jpg Koji mobilni telefon imate?-14.jpg

    Sony Z7 - veoma lep telefon. U to vreme jedina mana ovog modela je bila cena. Žao mi je što više ne posedujem Z5, koji je stariji, a ujedno i po mom mišljenju , bolji. U toj seriji, najskuplji model je bio MZ5, koji i dan danas košta brdo para (kolekcionarski primerak) . Evo mog, po malo namučenog, ali ispravnog...



    Koji mobilni telefon imate?-16.jpg Koji mobilni telefon imate?-17.jpg Koji mobilni telefon imate?-18.jpg

    Nokia 7650 - inače , prvi nosilac Symbian platforme, koji je ujedno i utiocao na "podizanje revolucije" pametnih telefona. Vrlo nezgodan i veliki, bagovitog sistema , ali dobrog hardvera...

    Koji mobilni telefon imate?-19.jpg Koji mobilni telefon imate?-20.jpg

    Nokia 6600 - poznatija kao "sapun" ili "hamburger" , kako je nazvana u Srbiji. Veoma popularan i jedan od boljih modela tadašnjice. Moj primerak, na žalost, nije ispravan (zvekn`o procesor)...

    Koji mobilni telefon imate?-21.jpg Koji mobilni telefon imate?-22.jpg

    Nokia N93i - po meni, jedan od najbolje hardverski napravljenih telefona, koji je Nokia ikad napravila (uz N90). Sjaaaajan model, sa (u to vreme) najboljom kamerom na tržištu, odličnim ekranom. U to vreme o optičkom zoom-u su ostali konkurenti mogli samo da sanjaju. Ovaj model je imao 3x optički zum. Zajsta, sjajan model koji obožavam...



    Koji mobilni telefon imate?-23.jpg Koji mobilni telefon imate?-24.jpg Koji mobilni telefon imate?-27.jpg Koji mobilni telefon imate?-28.jpg

    Nokia N80 - model koji je podigao "prašinu" na tržištu svojom najavom. Nokia je u to vreme bila apsolutni lider na tržištu, te je ovaj komad posle "glasina" najave opasno privukao pažnju"geek"-ovima celog sveta. Ono što je za nimljivo, pri pojavi na Srpsko tržište, ovaj model je imao početnu maloprodajnu cenu od celih 1100e ! Ja ga koristim i dan danas kao službeni telefon. Radi kao singerica...



    Koji mobilni telefon imate?-img_0060.jpg Koji mobilni telefon imate?-img_0062.jpg

    Sony Ericsson W960i - ...Sony je u to vreme vodio ozbiljnu borbu, kako bi privukao pažnju na tržištu. Predhodnik ovog modela je W950 koji je po nekima i bolji aparat od svog naslednika. Medjutim, w960i izgleda daleko prefinjenije od predhodnika, a nedostatke su nadomestili jednim od najbogatijih paketa tog vremena. U to vreme, jedini model koji je sadržao bluetooth stereo slušalice u standardnom paketu. Inače, veoooma lep (ali baš lep) model. Moj komad je u NOS stanju...



    Koji mobilni telefon imate?-img_0074.jpg Koji mobilni telefon imate?-img_0075.jpg Koji mobilni telefon imate?-img_0077.jpg Koji mobilni telefon imate?-img_0078.jpg Koji mobilni telefon imate?-img_0082.jpg

    ...njegov "dok" je drugačiji od ovog koji nabavih. Ovaj koji posedujem je zapravo za (takodje odličan) model P1, no sve funkcioniše kako treba. Evo kako izgleda sa dokom (noću, kao svemirac ))...



    Koji mobilni telefon imate?-img_0085.jpg Koji mobilni telefon imate?-img_0087.jpg

    Nokia N95 8GB - ... vrlo popularan naslednik top modela N95. Što se mene tiče, već tad se polako osećalo blago "popuštanje" u kompaniji, što se hardvera tiče. Da ne pominjem i druge nasledne modele , kod kojih se to takodje osetilo (E52, E72...etc...)
    Sve u svemu, model koji zaslužuje biti u kolekciji i koji je značajno obeležio svoje vreme popularnošću...



    Koji mobilni telefon imate?-img_0064.jpg Koji mobilni telefon imate?-img_0068.jpg Koji mobilni telefon imate?-img_0066.jpg


    Motorola DEFY - telefon koji je kao izmišljen za moje trenutno zanimanje. Sada ga nosim kao primarni telefon. IP67 zaštita je svakako dobrodošla u mom poslu. Sem toga, nikakva revolucija se ne može prepisati ovom modelu, sem extremne izdržljivosti. Meni u potpunosti odgovara, te će ostati sve dok "mrda" u mojim rukama...

    Koji mobilni telefon imate?-img_0089.jpg Koji mobilni telefon imate?-img_0090.jpg Koji mobilni telefon imate?-img_0091.jpg

    Asus Nexus 7 (2) 2013- sjaaaajan mobilni uredjaj (tablet) , zbog koga sam prilično ne zainteresovan za ostatak "mobilnog sveta" . Svako ko ima potrebu za sličnom spravom (tablet) , moja čvrsta preporuka ...



    Koji mobilni telefon imate?-img_0097.jpg


    Eto... sve fotke u postu kao i telefoni su svakako moji
    Poslednja ispravka: backarelli (30.3.2014. u 19:25)
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  10. #260
    Novi član
    Član od
    5.11.2011.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Ja prešao pred Novu Godinu na LG G2, a HTC HD2 mi je (p)ostao službeni telefon.

    A tu je i Nexus 7 (2013)...

Slične teme

  1. Koliko satova imate?
    By VLADAN P in forum Opšti forum
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 1.4.2019., 18:22
  2. Imate neki problem?
    By VLADAN P in forum Kafić
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 17.1.2012., 3:12
  3. TAG Heuer Meridiist Automobili Lamborghini mobilni telefon
    By Vladan Stevanovic in forum Vesti, objave
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.4.2011., 18:17
  4. Novi Ulysse Nardin telefon sa android sistemom
    By tolarbo in forum Ulysse Nardin
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 5.8.2010., 20:04
  5. Koji sat do 40.000 din i oko 20-25.000
    By Click in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.1.2009., 23:56

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •