Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
Like Tree8Likes

tema: Koji bicikl izabrati?

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    3.12.2019.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    46
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Koji bicikl izabrati?

    Molio bi za pomoc/savjet pri kupnji bicikla.Htjeo bi uzeti cestovni/sportski bicikl kako ga ko naziva,zbog rekreativne voznje.Za pocetak bi uzeo neki jeftiniji/polovan jer nisam nikad prelazio 10-15km na biciklu kamoli vise tj.pocetnik sam (a za kasnije uzeo bi neki skuplji).Vozio bi ga iskljucivo asfaltom mozda 95% asfalt,5% makadam.Od ovih dole navedenih za koji mislite da bi se trebao odluciti?
    1
    2
    3
    Najvise mi se svidjaju ova dva zuta,prvi i drugi
    Sada ne znam za koji da se odlcuim od ta dva,oba su STI sto mi se izuzetno svidja,te bi mi bio prvi put da vozim taj stil .
    Mozda bi mi bolji izbor opet bio ovaj pod "2" zbog visine.Jer ja sam 191-192cm a ram mu je 60,a u ovog prvog (pod "1") 58.

    Nadam se da je dozvoljeno postaviti ovakvu temu u ovaj pf.

  2. #2
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Koji bicikl izabrati?

    Položaj tela na ovim biciklima je u dosta agresivnom položaju. Jesi siguran da ti to odgovara? Ja bih pre išao na neki city/tracking model.


    A od ova 3 ja ne bih ni jedan . Mnogo je to staro/voženo, ovako na prvi pogled.

    Treći ne bih ni zbog menjača.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Pure likes this.

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.315
    Lajkovi
    27287
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Koji bicikl izabrati?

    Dobronameran savet!!!
    Treba da izbegavaš bicikli žute boje, jer u vremenu koje ćeš ti provoditi vožnjom istog, biće puno letećih insekata, a njih privlači žuta boja, jer ih asocira na cveće, pa će ti leteti u velikom broju u facu, a to ti govorim iz ličnog iskustva.
    eee and Misfit like this.
    Omega rules !!!

  4. #4
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Koji bicikl izabrati?

    Vidiš, to mi ne bi palo.na pamet. Ja igrom slučaja imam crni ali da sam mogao birao bih neki u veselim bojama

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    3.12.2019.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    46
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Re: Koji bicikl izabrati?

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Položaj tela na ovim biciklima je u dosta agresivnom položaju. Jesi siguran da ti to odgovara? Ja bih pre išao na neki city/tracking model.


    A od ova 3 ja ne bih ni jedan . Mnogo je to staro/voženo, ovako na prvi pogled.

    Treći ne bih ni zbog menjača.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Pa imao sam ako ne i identican bicikl sa istim polozajem kao i ovaj sa druge slike,nisam imao problema.Znam da su stari i garant godina,godina staza izvozeni.Ali nemamo trenutno veci budzet za izdvojiti,planiram uzeti neki bar od 300 €,ali i to ne u skorije vrijeme.
    Citat don Alberto kaže: Pregled poruke
    Dobronameran savet!!!
    Treba da izbegavaš bicikli žute boje, jer u vremenu koje ćeš ti provoditi vožnjom istog, biće puno letećih insekata, a njih privlači žuta boja, jer ih asocira na cveće, pa će ti leteti u velikom broju u facu, a to ti govorim iz ličnog iskustva.
    Pazi to..nisam znao za to,niti bi pretpostavio to za zutu boju ikad,ili za bilo koju drugu.
    Hvala za savjet,planirao sam ionako menjati boju kada bi ga uzeo,ne zbog insekata sto nisam ni znao za to,jer mi se ne svidja boja .
    Poslednja ispravka: Dany6 (25.3.2020. u 20:07)

  6. #6
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Koji bicikl izabrati?

    Više zbog položaja menjača, zgodnije je kad je sve na guvernali.

    Probaj ga pre kupovine, da vidiš da li ti veličina odgovara.

    Nekako mi se čini previše 300KM (150e) za prva dva. Zato sam i rekao da ih ne bih uzeo.

    Ono što bih ti takođe preporučio je da pogledaš u kakvom stanju su zupci na zupčanicima, i napred i pozadi. Ako izgledaju kao peraje od ajkule moraćeš da menjaš. Verovatno i napred i pozadi i lanac. To ti je otprilike još nekih 50ak evra ulaganja.

    https://images.app.goo.gl/7EPvFRyXJeipPjEj6

    Onaj što piše da je kombinacija alu i karbon, na njega obrati posebno pažnju. Najverovatnije je samo viljuška karbonska. Pogledaj da nije napukla negde. Imaš i metod sa kuckanjem, mesto koje je napuklo, a ne vidi se, ima drugačiji zvuk.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  7. #7
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Koji bicikl izabrati?

    I ja bih pre izabrao neki trek, mnogo udobniji a ipak jeftiniji i mogu se naći kvalitetniji za isto para kao specinalje.
    Plus, lakše se kasnije prodaju ili nadograde.
    eee likes this.
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    3.12.2019.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    46
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Re: Koji bicikl izabrati?

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Više zbog položaja menjača, zgodnije je kad je sve na guvernali.

    Probaj ga pre kupovine, da vidiš da li ti veličina odgovara.

    Nekako mi se čini previše 300KM (150e) za prva dva. Zato sam i rekao da ih ne bih uzeo.

    Ono što bih ti takođe preporučio je da pogledaš u kakvom stanju su zupci na zupčanicima, i napred i pozadi. Ako izgledaju kao peraje od ajkule moraćeš da menjaš. Verovatno i napred i pozadi i lanac. To ti je otprilike još nekih 50ak evra ulaganja.

    https://images.app.goo.gl/7EPvFRyXJeipPjEj6

    Onaj što piše da je kombinacija alu i karbon, na njega obrati posebno pažnju. Najverovatnije je samo viljuška karbonska. Pogledaj da nije napukla negde. Imaš i metod sa kuckanjem, mesto koje je napuklo, a ne vidi se, ima drugačiji zvuk.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Ne razumijem se u bicikla toliko ali ni meni izgleda da vrijedi toliko para (prva dva).Mislio sam probati spustiti cijenu bar za 25-30evra.Ako ne,mislim da mi se ne isplati uzimati za postavljenu cijenu.
    Imao sam taj sa brzinama na guvernali vec,mislio sam se odluciti za nesto novo,mislim da mi vise odgovaralo.
    Poslednja ispravka: Dany6 (25.3.2020. u 21:03)
    eee likes this.

  9. #9
    Novi član Avatar korisnika Pure
    Član od
    16.10.2018.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    182
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji bicikl izabrati?

    Ja bih ti preporučio city/turing. Imaš na cikloberza - mali oglasi za otprilike 200 evra polovan, odličan. Za tvoju visinu ram veličine XL. Naravno nije mi namera da nikog ovde reklamiram.

    Koji bicikl izabrati?-cube.jpg
    eee and juke like this.

  10. #10
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Koji bicikl izabrati?

    I ja bih pre nešto ovakvo. One bajseve sa tvojih linkova, kao što kolega reče, ćeš teže prodati. Da ne kažem teško.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •