Strana 1 od 10 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 96
Like Tree301Likes

tema: Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.286
    Lajkovi
    29465
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?

    Ne pamtim ona vremena kada ih nije bilo u prodaji kod nas. Negde početkom osamdesetih Beko je počeo sa prodajom Lee Cooper farmerki evo jedne popularne reklame iz tog perioda.
    https://www.youtube.com/watch?v=w3_Lc-xMZTM
    U to vreme uveliko se odlazilo u Trst u nabavku leviski, Carrere i Super Rifle farmerki.
    Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?-levis-501f.jpgKoje ste farmerke nosili a koje nosite sad?-carrera.jpgKoje ste farmerke nosili a koje nosite sad?-super-rifle.jpg


    Sredinom osamdesetih počela je i proizvodnja leviski u Jugoslaviji, radio ih je Varteks Varaždin, i bile su zaista kvalitetne u trajne.
    Prvi maj Pirot proizvodio je Pirossi farmerke, ali one nisu bile tako cool, i obično su se nosile na Startas ili Simod patike, dok su se leviske i one sa Ponta Rosse obično nosile na starke.

    Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?-pirossi_8164642.jpg

    Osim pomenutih, tokom osamdesetih bile su veoma popularne u Pop 84 i Casucci.

    Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?-pop-84.jpgKoje ste farmerke nosili a koje nosite sad?-casucci_53b48e5ddb5ad.jpg

    Zatim je sve otišlo u Honduras, krenule su devedesete i dizelke.

    Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?-dizelasi.jpg


    Mi smo u BG kupovali 501 u Totemu i jos par radnji, zaboravio sam imena, ali za većinu njih govorilo se da prodaju Pazarke po ceni od 120 maraka.
    U svakom slučaju najviše se kupovalo na buvljaku, Depou, kažu ljudi da su Pazarci pravili jako dobre kopije.
    Od naših novijih farmerki dobro se pokazao i Legend.

    Poslednjih godina pokušavao sam da kupim neke od pomenutih kultnih modela iz perioda adolescencije, ali sam ustanovio da to više kao što je nekada bilo, nijedan kroj nije mi bio dobar.

    Onda sam otkrio sam da postoje i normalne dizelke.

    Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?-9.jpg

    Farmerke koje ne moram ni da probam u radnji , samo tražim svoju veličinu. Mana ime je što nisu tako izdržljive kao leviske i dizelke.

    Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?-2.jpg


    Kakva su vaša iskustva?
    Da li uparujete sat sa farmerkama?
    Poslednja ispravka: piksi (15.2.2016. u 12:27)
    RUS, Neša, nele and 10 others like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?

    Ja se secam brenda Wrangler. Inace uvek sam nastojao da nosim Levis posto mi se cini da je kroj bio najbolji. Problem sa kupovinom kod nas je sto je slab izbor kombinacija brojeva. Ja sam sad recimo "siri nego duzi" pa nosim L32 W34 sto kod nas nigde nisam nasao. Nadam se da tema neci otici u off-topic ali cini mi se da je kvalitet Levisa koji se sio u ex-Yu bio mnogo bolji nego ove sad iz Turske, Kamboze, Kolumbije, Meksika... (provereno originali, ne kopije).
    piksi likes this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?

    Kupovao sam i Wrangler i Lee i Levis na službenim putovanjima, ali se nisu pokazale ništa spektakularno u odnosu na ono nekad.

    Da čovek ne poveruje, ali već neko vreme unazad kupujem farmerke u C&A, i veoma sam zadovoljan. Izbor kombinacija veličina je odličan, dosta je modela sa onim krutim tamnim teksasom koji najviše volim, a traju maltene unedogled. Jedan crni model nosim već godinama.

    Ono što me je privuklo kod njih je dosta varijacija boja u takozvanoj "tapered leg" varijanti. Kroj koji nije skinny za hipstere, ali ide najuže što je moguće uz nogu a da pritom izgleda normalno. I nogavica koja se ka stopalu sužava, tako da ne visi i pokriva celu cipelu/patiku. Ne osećam se komotno u farmerkama koje suviše landaraju.

    Elem, postalo mi je skoro navika da po farmerke idem direktno tamo. Po meni su se dokazale i pokazale i nemam potrebe da jurim druge. Pogotovo što ne patim od etikete.
    nele, Mr D, piksi and 1 others like this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?

    Citat araphel kaže: Pregled poruke
    Ono što me je privuklo kod njih je dosta varijacija boja u takozvanoj "tapered leg" varijanti. Kroj koji nije skinny za hipstere, ali ide najuže što je moguće uz nogu a da pritom izgleda normalno. I nogavica koja se ka stopalu sužava, tako da ne visi i pokriva celu cipelu/patiku. Ne osećam se komotno u farmerkama koje suviše landaraju.
    +1. To je otprilike kod Levisa model 514 - malo su uze od 501 ali nisu "skinny".

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika dusan51
    Član od
    4.2.2012.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    1.039
    Lajkovi
    8310
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?

    Pocetak 80_ih,Fus(zvoncare) farmerke,Bruks cipele i neizbezna Vijetnamka sa kapuljacom i dva dzepa u visini grudi.Sto rece piksi pazarilo se u Trstu,a ovde po komisionima ali dosta skuplje.Jedan od boljih bio je u Knezu,s leve strane kada se ide ka Kalemegdanu.Poodavno nosim iskljucivo levis 501 zbog kvaliteta i meni primerenog kroja.
    piksi likes this.

  6. #6
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?

    dok sam bio mlađi dobijao sam od brata na poklon, dok s enije oženio diesel, replay, jack&jones ali onaj made in italy, g star, tamo u švedskoj je sasvim normalno da se pantalone od sto i više evra nose, imao sam i jedne italijanske nudie jeans, to su najskuplje koje sam imao, kvalitet zaista ume da bude vanserijski, mislim da diesel ima najbolji džins na svetu, ali diesel made in italy, ne tunis, maroko, turska, portugal

    jack&jones dve klase ispod ali ako je made in italy, kvalitet je vanserijski isto

    kad kupujem za svoj novac, a tako je poslednjih pet godina, ništa ne dobijam više onda uđem u pull&bear, berska i tamo kupim isključivo na sniženju, ima šta da se prebere da valja i to mi dosta dugo i lepo potraje, ne platim više od 1.300 dinara po komadu
    Djordje Sugaris and Elvedin like this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?

    Ha, ha Milan ponovo objasnio... Brate moj dobri, ajde otvori neki svoj topik na temu "Naučite od Milana šta sve može da se kupi za jednu crvenu"...

  8. #8
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?

    Kao klinac sam nosio Replay i poneki Lee Cooper, nasleđen od ćaleta i burazera. 90-ih baš i nisam bio u mogućnosti da biram.
    Sada, uglavnom Levis, a zbog gabarita kao i Tiha, teže nalazim. Doduše, potrefilo se da sam bio u Solunu u dva navrata poslednjih 5 godina i svaki put kupio po dvoje na rasprodaji za 30-ak eura.
    Polako se navikavam da na posao ne idem u farmerkama, tako da im se broj u ormanu smanjuje, a broj malo pristojnijih pantalona povećava. Još da konačno prelomim i pošaljem Martinke koje nosim od gimnazije u zasluženu penziju i onda ću zvanično postati gospodin.
    GizmoID and piksi like this.
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    6.989
    Lajkovi
    58294
    Reputacioni uticaj
    217

    Određen forumom Re: Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?

    Poceo sam sa Rifle donetim iz Trsta,nastavio 80 tih sa Levisom iz Varazdina sve dokle je imalo na rafovima a onda 90tih Leviske koje su donosili moji mestani iz Francuske,Svajcarske,SAD...Ove iz SAD su bile najpovoljnije nekih 80DM donosio ih covek dva puta godisnje.Zadnje Leviske su pre 6,7 godina odradile svoje i od tada Pazarski modeli

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Koje ste farmerke nosili a koje nosite sad?

    Lookic (izvinjavam se ostalima za mali off): Doc Martens itekako može da prođe za nešto drugo osim farmerki. Ja plitke s vremena na vreme uklopim uz crne chinos pantalone i košulju, i da vidiš kako dobro izgleda. A i gospodstvo po meni nije u stilu niti u marki, nego u stavu i u duhu

    Dosta je bilo off-a.

    Nego ova priča o farmerkama mi probudila jedno sećanje: kad su krenule da bivaju popularne Diesel široke vrećaste farmerke, bilo je i alternativa od drugih proizvođača. Meni je od širokih u tom stilu ostao u glavi Levis valjda 511. Elem, sećam se da je bilo fora zezati onog ko ima taj Levis model, jer nije stvarno "in". A bio i jedan poznanik kome su uboli rođaci Diesel, ali normalan model, pa niko nije znao da li da ga zeza što farmerke nisu široke i spuštene, ili je kul pošto je marka odgovarajuća
    Djordje Sugaris, piksi and Elvedin like this.

Strana 1 od 10 12345 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •