Strana 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 104
Like Tree126Likes

tema: Elektronske cigarete

  1. #31
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Elektronske cigarete

    nema kraja

  2. #32
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Elektronske cigarete

    aj da vas postedim dodatnog mucenja

    Joyetech Srbija | Elektronske cigarete
    jagos likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  3. #33
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Elektronske cigarete

    Pa ja dadoh link
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #34
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Elektronske cigarete

    jos ja da ukapiram kako se ovo koristi i bice super

  5. #35
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Elektronske cigarete

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Pa ja dadoh link
    ae, moze i taj tvoj
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  6. #36
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Elektronske cigarete

    Dakle,ovako...
    Jedno vreme sam intezivno proučavao ''problematiku''.
    Pre dvadesetak dana sam počeo sa korišćenjem elektronske cigarete.

    Što se proizvođača tiče došao sam do zaključka da su za preporuku Joyetec i E-feel (koji sam ja i kupio).
    I neke druge rade posao ali imaju neke što konstrukcione,što praktične probleme tako da potencionalnom korisniku preporučujem da se zadrži na jednom od dva navedena proizvođača.
    Od tečnosti koja se u takvim cigaretama koristi savetujem isključivo DEKANG i to da se kupuje u ozbiljnim prodajnim objektima jer ima dosta kopija.
    Dakle,kineze zaboravite.
    Tečnost ima tri nivoa jačine,tj sadržaja nikotina-11,16 i 24 mg.
    Ja sam izabrao ovu od 16mg i sasvim mi odgovara(pušio sam minimum dve kutije cigareta)
    Kod tečnosti je još bitan i ukus.
    Tu će svako morati eksperimentalnim putem da utvrdi ono što mu najviše odgovara i tu ne mogu previše pomoći.
    Moje iskustvo je sledeće-
    Ukus Malbora je previše slatkast.
    Ukus Lakija je previše blag.Skoro neosetan.
    Ukus Kamela je vrlo intezivan i nekome može da smeta.
    To su tri ukusa koja sam ja probao.
    Sada koristim kombinaciju lakija i Kamela u odnosu 50/50.To mi je taman.
    Potrošnja tečnosti je,naravno,relativna i individualna kategorija.U mom slučaju jedna bočica traje sedam dana.
    U svakom slučaju rezervoar u cigareti je dovoljan za ceo dan i najzahtevnijeg konzumenta.

    Same cigareta se prave u raznim oblicima i sa baterijama različite snage.
    Ja sam izabrao onu sa baterijom od 650mAh i ona traje ceo dan.Uveče je priključim na punjač i ujutro je spremna.
    Ako neko koristi tečnost sa manje nikotina ili češće želi da pućka onda treba da uzme bateriju od 1100mAh.
    Cigareta sa tom baterijom je duža oko 2cm i malo je teže staviti u džep košulje.Ova koju koristim je dugačka 13.5 cm a u prečniku ima 14mm.


    Zaključak
    Za ovih dvadeset I nešto dana nisam zapalio nijednu cigaretu.
    Jutarnje kašljanje I prateći bol u plućima više ne postoje.

    Na cigareta sam davao oko 15 000 dinara mesečno!
    Trenutni mesečni trošak po ovom pitanju iznosi 1 500 dinara! To je10 x MANJE!

    Malo sam nabacivao informacije bez sistema ali ako nekoga zanima još nešto -stojim na raspolaganju.
    U svakom slučaju prednosti su mnogobrojne i ovaj vid aktivnosti ima moju preporuku bez obzira da li vodi konačnom ostavljanju nikotina ili samo prelasku na zdraviju i praktičniju varijantu.

    EDIT-Cigaretu sam platio 3300 dinara.Cena jedne bočice tečnosti (za 6-7 dana) je od 330 do 400 dinara.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (17.12.2013. u 20:30)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #37
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Elektronske cigarete

    vladane dosta se prica o stetnosti elektronskoh cigareta.negde su vec zabranjene negde ce ih zabraniti vec je u proceduri.da li znas nesto o tome posto vidim da si dosta o tome informisan.kolika je stetnost i za sta su stetne.da li je to ono jedna hemija zamenjena drugom ili mislis da je ipak bolja varijanta od klasicne cigare.i ja ozbiljno razmisljam o prestajanju godine idu nije isto pusiti sad i pre 20 godina.

  8. #38
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Elektronske cigarete

    Pazi,ništa što čovek napravi ne može da bude zdravo

    Prerano je pričati o dokazanaoj štetnosti e-cigareta.
    Ustvari ovde se radi o eventualnoj štetnosti tečnosti koja se koristi.
    Verujem da ih ima i vrlo štetnih...Mislim ako ih pravi mali privrednik iz centralne Kine...
    Nisam hemičar tako da sam ono što piše na pakovanju Dekang tečnosti pročitao drugarici koja jeste hemičar i njen zaključak je bio da je to ok.
    Pomenuti proizvođač,za razliku od nekih drugih,koristi prirodni nikotin u svojim tečnostima.

    Moj zaključak (koji je više baziran na osećaju i zdravom razumu) da ovo ne može biti štetnije od onoga što unosimo putem fabričkih cigareta u kojima je duvan sveden na minimum a dodato je gomila vrlo opasnih aditiva.Katran da ne pominjem.Ovo za cigarete je proverena informacija (prijatelj mi je direktor u Amerikan tabako)
    jagos and sima hrabri like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #39
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Elektronske cigarete

    Evo opservacije jednog kolege u koju sam spreman da verujem-

    '' To je najobičnija baterija sa atomizerom (grijač-raspršivač). Iz te cigare izlazi vodena para. Umjesto vode se stavlja PG ili VG. PG=propylene glycol, a VG=vegetable glycerin.
    PG i VG se koriste zato jer imaju niže vrelište pa se prije dobije para. Biljni glicerol se koristi od starih vremena i ne vidim što je tu štetno. PG se koristi zadnjih 50 godina u inhalatorima za astmatičare pa u 50 godina nitko nije umro zbog toga.

    Osim PG ili VG, unutra se stavlja i aroma. Može biti aroma s okusom duhana ili s okusom voća, povrća, nekih pića i sl.

    Aroma može biti proizvedena specijalno za e-cigarete, a možete staviti i aromu za kolače ili sokove. Upravo u aromi leži zec jer to su aditivi. Kad pijate kolu ili fantu, onda oni sigurno nisu ocjedili naranču unutra, nego su stavili arome, tj. aditive za okus i za boju. Ako pijete takve sokove, jedete kolače, bombone i sl. tada unosite razne aditive. Postoji mogučnost da neki od aditiva bude kancerogen. Ako pijete saamo kolu i ništa više, možda obolite (ako primjerice kola sadrži kancerogeni aditiv).

    Ako pijete razna pića, onda uzimate od svih aditiva po malo. Isto tako ako pušite, tj. parite e-cigaretu i u nju uljevate različite arome (često promijenite vrstu arome), tada vi nijedan aditiv ne uzimate konstantno. Jedino što je tu konstantno to je PG ili VG, a u tome ne vidim što je štetno.

    Bilo je kretena koji su proizvodili e-tekućinu u koju su stavljali neki sastojak sličan PG-u, a radilo se o sastojku koji ide za antifriz. Navodno su to radili zbog jeftinije proizvodnje. Ovo naravno nije provjerena informacija i možda se adi o laprdanju.

    Postoje firme koje su poznate u vaperskim krugovima (ljudi koji koriste e-cigarete zovu se vaperi). Aako naručujete od tih firmi e-tekućinu, onda nemate straha. Ako je netko i dalje skeptičan, onda može u apoteci kupiti PG ili VG i staviti unutra aromu koju inače stavlja u svoje omiljene kolače.

    Korištenjem e-cigarete, vrlo brzo se čovjek ostavi pravih cigaeta. Bitno je samo da je model e-cigarete dobar (daa vam netko ne uvali škart) i bitno je da imate dobru e-tekućinu (neke hrvatske firme prodaju loše tekućine koje se u vaperskim krugovima zovu e-urin). Uz dobru e-tekućinu i dobar model e-cigareta, vrlo brzo ostavljate prave cigare. Štoviše, analogne cigare vam se vrlo brzo počinju gaditi.

    Sam uređaj zvan e-cigareta nije nimalno sporan jer su konstrukcija i princip rada previše jednostavni da bi se oko toga moglo bilo što filozofirati.

    Ako parite po cijeli dan kao parna lokomotiva, tada možete eventualno napraviti ponekad detoksikaciju zelenom glinom ili nešto slično.

    Naravno, duhansom lobiju nije baš u interesu da se ovo širi jer e-cigarete su maksimalno učinkovite u ostavljanju cigara (nema usporedbe s flasterima ili žvakama). Duhanskom lobiju ovo izbiva pare iz ruku pa će oni tražiti medije i kanale putem kojih će trubiti da je to štetno, da se još ne zna dovoljno, bla, bla...''
    jagos and sima hrabri like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #40
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Elektronske cigarete

    Ja sam upravo kupio E-Feel i Dekangovo punjenje, a oko izbora modela i nekih tehničkih nedoumica mi je pomogao VladanP, zbog čega mu se i javno zahvaljujem.

    Koliko sam uspeo da utvrdim za relativno kratko vreme, ova cigareta ubija želju za onim pravim posle mnogo manje dimova. Pošto volim da zapalim posle ručka, to sam i učinio sa ovom elektronskom i delovalo je. Pošto inače pušim Winston100s, za koji je potrebno nekoliko minuta, primetio sam da je iz ove elektronske potrebno povući 5-6 dimova da želja za duvanom prođe, a posle toga mi čak i ne prija. Nije u pitanju ukus, već samo to što želja za duvanom i užitak nestaju. Naravno, sada ne moram da pušim na terasi, budući da supruzi smetaju cigarete, već to mogu u bilo kom delu stana. Isto tako, zahvaljujući VladanuP, pazio sam pri izboru smeše koja se stavlja u cigaretu i uzeo sam Camel sa 11 mg nikotina, a razblažiću ga nekim drugim ukusom, verovatno Lucky Strike.

    Sve u svemu, današnji utisak je pozitivan, a pokušaću da ostavim i e-cigarete.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •