Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
Like Tree43Likes

tema: Vostok Komandirskie K 34- full lume

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Vostok Komandirskie K 34- full lume

    Nakon sasvim dovoljno vremena da se slegnu dojmovi, a da bih malo podebljao review section na forumu, odlucih se predstaviti jedan od mojih omiljenih satova i moj prvi mini-gral nakon sto se rasplamsao interes za satove- Vostok Komandirskie K 34.
    Kao sto već rekoh, ovaj sat bio mi je prva bitnija opsesija nakon sto sam vidio njegovu prvu verziju prije par godina. Činjenica da nesto doživi i reizdanje govori o posebnom statusu tog proizvoda, pa cu usput (bar teoretski) tu i tamo usporediti i te dvije varijante, i to baš u ovoj full-lume verziji (a postoje i druge, crna i zelena).

    Temeljne karakteristike K-34-rke nisu se u globalu mijenjale od prve do druge inačice, pa ih evo ovdje:

    Dimenzije: 42mm Bez krunice, 46mm L2L, SS case
    Brojčanik: full lume
    Mehanizam: Vostok 2426 automatik, vidljiv zguza , GMT komplikacija
    Staklo: mineralno
    WR: 100m

    Prvo valja istaknuti da, jasno i vidljivo, iako spadaju u liniju Komandirskie, ovi satovi nemaju puno zajedničkog s klasičnim, jeftinim Komandircima (što je prednost, složit ćete se). Što se tiče dizajna, i u prvoj i u drugoj varijanti mislim da su utrli put novijim modelima koji tek sad dolaze, i u to vrijeme su predstavljali zaokret u Vostokovoj proizvodnji. Estetske razlike izmedju prve i druge verzije su primarno u debljini kazaljki i brojeva na GMT dijelu.
    Izvorno me privukao upravo taj dizajn i vojna, gotovo agresivna priroda izgleda brojcanika. Nakon bjesomucnog lova na staru verziju, bio sam presretan kad su odlucili izbaciti v2, nakojoj mi se manje svidjela izvedba brojeva okolo- utoliko sto su na renderima bili CRVENI a ne crni, što mi ga je 'omekšavalo', a i izgledali su tanji. Medjutim, na konacnoj verziji ispalo je da su brojevi ipak crni, sto mi je bolje leglo. Volio bih vidjeti i v1, cisto da vidim koliko se izgubilo na 'military' looku i badass- prirodi ovim zahvatima.
    Vostok Komandirskie K 34- full lume-k8_800.jpg

    Ostatak brojcanika je, vjerujem, ostao isti. Na njemu se ističe raspored 12-3-6-9 i crvena GMT kazaljka koja nije neovisna. Ako imam ista prigovoriti brojcaniku, onda je to odlika da se brojevi izvedu u nekoj plastici ili sl., sto s jedne strane daje 'nekakav' bling, ali s druge strane taj bling bi netko protumačio kao jeftinoću. Moglo bi se živjeti i s printed markerima. Osobno me ovom modelu privukla i ta žuta boja i kombinacija s crnom i crvenom, koja mu daje odličnu sportsku kvalitetu. Sat je primjetan i komplimenti koje sam za nj dobio uglavnom su isticali tu neobicnost. Vidim ga kao savršeni prijelaz između modnog sata i 'pravog' sata, gdje neki WIS-ovac zna 'što ima na ruci'. To se nekako ogleda i u ambalazi sata koja je jednostavna, a funkcionalna i simpaticna. Inace sat dolazi na smedjem koznom remenu rally stila s butterfly claspom (?) koji nije nista posebno. Kopča zna malo trgnuti po dlakama, ali to se lako rješava natoima koji mu odlično stoje. Ja sam dosad probao 2 kombinacije.





    Što se tiče lume diala, simpatican je dodatak zutoci J. Lako hvata svjetlo, ali nije nesto ajme trajan (na sto sam se prvo nabrijavao – kao bit cu glavni u kinu kad bude bljestio ). Vremenom sam shvatio da je poprilicno blesavo hodati s lampom na ruci, tako da mi apsolutno odgovara sto se s vremenom smanji intenzitet i ostaje mu u biti ona sasvim funkcionalna strana.


    Staklo je mineralno i nothing to write home about, odlicno paše na kućište, ali daje distorziju pod ostrijim kutevima. Sada kada sam se razmazio učincima AR premaza, volio bih vidjeti kako bi izgledao s njim, jer bi se cool nadopunilo s kazaljkama, ali ne možemo to očekivati za te pare.
    Kućište je ono što me u biti najviše oduševljava na ovome satu. Prvenstveno je to zbog oblika, koji mu daje neki chunkiness koji bi se ocekivao od takvog sata- dosta je visoko, a opet je L2L mali i odlično paše i na manje zglobove, a ima ga na ruci. Osobno mi nijedan od mojih satova ne liježe bolje na ruku i da mogu birati jedno kućište za cijeli život, to bi bilo to. Druga stvar je zavrsna obrada kućišta, koju isprva nisam uočavao, ali onda mi je kolega na to obratio pozornost. Kućište je brušeno (bar odozgora, a sa strane ajme glatko i uživancija je prstom prolaziti po njemu- toliko da čovjek dobije nečiste misli ako se navuče -opravdava onu forumsku frazu 'čisti sex', bar u mojoj knjizi (Kamasutri?).
    Mehanizam je Vostokov 2426 i nije vrhunac horologije, utoliko sto sekundara ne klizi kao kod švicaraca, štoviše, često primijetim onaj neki fenomen (cije ime mi se sad ne da tražiti) kad se ima osjećaj nakratko da sekundara zapinje. No nakon par sekundi sve se posloži i mali krene i drži vrijeme sasvim pristojno. Nisam nesto posebno pratio, ali u globalu nema odstupanja koja bi mi toliko upadala u oči, sto JEST slucaj s mojom Amfibijom, koja me zna neugodno iznenaditi. Na kraju, jedna razlika izmedju prve i druge verzije je ispala ta sto je na prvoj rotor imao Vostokov 'B' izrezan na rotoru, dok je na drugoj rotor samo 'ukrašen' sarama.
    Vostok Komandirskie K 34- full lume-vostok_k-34_350006-06-max-900.jpg

    Na kraju mogu zaključiti da je ovaj sat opravdao sva moja očekivanja kao prvi mini-gral. Najbolje o tom govori činjenica da je on prvi i jedini kojeg sam (u napadu ludila) prodao i onda opet (ot)kupio, nakon što sam shvatio što napravih. U mojoj knjizi je keeper i može ga zamijeniti samo model druge boje (navijam za neku tamno plavu), jer mi i oblikom i kvalitetom i performansama zadovoljava sve moje prohtjeve. Komandirac ima moj glas za unapređenje!
    RUS, vladas, 23jewels and 21 others like this.

  2. #2
    Član
    Član od
    9.6.2015.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    251
    Lajkovi
    438
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Vostok Komandirskie K 34- full lume

    hvala
    gogmajster likes this.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika taunus
    Član od
    29.7.2011.
    Lokacija
    45'42"09"sgs19"22"28ïgd
    Poruke
    3.911
    Lajkovi
    49348
    Reputacioni uticaj
    51

    Određen forumom Re: Vostok Komandirskie K 34- full lume

    Skoro,odlican sat i lepo predstavljen.Hvala!
    gogmajster likes this.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Vostok Komandirskie K 34- full lume

    gogi, svaka ti dala....a ja cestitam
    gogmajster likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Vostok Komandirskie K 34- full lume

    Mario, i jedno i drugo primam (!),samo ne smije biti zabune u rasporedu :-D
    23jewels, VLADAN P and MMario like this.

  6. #6
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Vostok Komandirskie K 34- full lume

    Dobar opis kolega, hvala
    gogmajster likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    13.9.2011.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    986
    Lajkovi
    4298
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Vostok Komandirskie K 34- full lume

    Hvala na odlicnom predstavljanju.Najvaznije da si sa satom zadovoljan.
    gogmajster likes this.

  8. #8
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Komandirskie K 34- full lume

    Odličan sat i lep prikaz. Hvala na izdvojenom vremenu.
    gogmajster likes this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Dukin
    Član od
    28.3.2014.
    Lokacija
    Bijeljina-Beograd
    Poruke
    730
    Lajkovi
    6859
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Vostok Komandirskie K 34- full lume

    Svaka čast za opis i predstavljanje.. Jako si me zainteresovao i eto troška
    gogmajster likes this.

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.011
    Lajkovi
    58455
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Vostok Komandirskie K 34- full lume

    gogmajster likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •