Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree32Likes
  • 27 Post By popovac 76
  • 1 Post By sdbiba
  • 1 Post By Haifisch23
  • 1 Post By SeikoFan
  • 1 Post By skydrummer
  • 1 Post By Dejan125

tema: Seiko superior srp 445

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Seiko superior srp 445

    Kanim se već neko vreme da napišem nešto smisleno na forumu, pa reših da za ove praznične dane budem vredan.
    Kao što i sami znate na netu (naravno i kod nas na forumu) možete pronaći dosta dobrih opisa pojedinih satova, ali primetio sam da su uglavnom rađeni po kupovini istih, odnosno malo je review-a , otome kako se sat pokazao posle svakodnevnog nošenja u dužem vremenskom periodu, i zato evo ovde vam predstavljam impresije o mom “kopnenom čudovištu” posle petnaestak meseci posedovanja....


    Pre nešto više od godinu dana posle duže potrage i prebiranja od više postojećih varijanti (u SEIKO-u su izbacili gomilu varijacija na istu temu) sletelo je prvo“čudovište” na moju levicu moj SEIKO Superior SRP 445. Ovde ne mogu, a da ne primetim da je SEIKO malo izgubio kompas u ovom segmentu, gomila modela malih serija, velike varijacije u ceni.....


    https://postimg.cc/mzNcPWvV][/url]





    Više razloga je odlučilo da baš 445 bude moj izbor- dostupnost, boja, cena .....


    Zadjih godinu dana tri sata dele ravnopravno vreme na mojoj ruci Plavi građanin, Seiko-va kornjača i gore pomenuti čukarac.... ja satove retko skidam sa ruke, pored posla, imam odgajivačnicu pasa, sa sela sam pa ima tu i nešto grubljih poljoprivrednih poslova, a i levoruk sam, tako da nisu šteđeni uopšte.
    Građanin je mek, a i duže ga imam pa je i najviše pretrpeo, kornjača ima nekoliko ogrebotinica i na kućištu i na staklu, a čudovište ništa, krpica i sija ko prvog dana.


    https://postimg.cc/hzFxJrf4][/url]





    Pre kupovine video sam po forumima da se vodi polemika o bezelu , kao najveća mana pričalo se da je plastičan, da će se izgrebati po prvom nošenju i tome slično ....... o naprotiv .... ne znam od čega je ali udarce stojički trpi (malo pre ga slučano debelo “ajsnuh” o zid ) sija se kao kad je kupljen brojke po njemu su jasne nisu izbledele nisu se izbrisale. Čak šta više to što je neznatno izdignut iznad stakla odlično štiti staklo od ogrebotina .Takođe možete da vidite da se vodilo računa da se linije sa bezela poklapaju sa linijama na ciferu .


    https://postimg.cc/N5yHxSmG][/url]


    Mana odnosno razlika između pravog ronilačkog monstera je da nema klikova tj nije osiguran položaj bezela, pomera se u oba smera bez otpora tj nema nikakvu ronilačku funkciju (kao da ja i negde ronim ). Zato ga i od milošte i zovu land monster
    Naravno vodootornost je nominalno postavljena na 100m mislim da je to direktna posledica što krunica nije ušrafljujuća . Klasična na dva kolena brzi datum i vreme, naravno opcija hakovanja implementirana je u mehanizmu 4R35B.





    Krunica je i jedina veća mana ovog sata -teško se izvlači, traži asistenciju nokta što pre ili kasnije (kod mene pre ) dovodi da se iskida crveni plastični(gumeni) prsten oko krunice (uzgred zna li neko ima li tih gumica nege kupiti) ... takođe smatram da su mogli ubaciti famozno S na krunici – ne košta puno, a znači.





    Iluminacija je odlična nisam primetio da je oslabila u međuvremenu, brojke su velike i veoma čitljive – monster je opravdao očekivanja u ovom segmentu.





    Kućište je po meni fenomenalno odrađeno i ono je takoreći jedina veza sa originalnim čudovištem nešto je veće od originala 44.5 x 49.5 mm bez krunice, širina između lugova je 22mm debljina kućišta 13, postoje rupice na lugovima radi lakšeg skidanja narukvice. Korišćen je odličan čelik – jednostavno uopšte nema tragova na kućištu.





    Staklo na poklopcu sata je zgodna novina u odnosu na original tako da imate uvid u srce sata bez otvaranja .



    Posledica koju nošenje ovog sata prouzrokuje je da mi moji vintage satovi koje sam voleo da nosim, izgledaju premali i bez težine – kao da nemam sat naruci.... prešao sam u grupu 45 plus


    Mislim šta reći na kraju,cena sata je bila VEOMA prihvatljiva pa sam zažmureo na neke od nedostataka ovog tzv land monster-a i nisam se pokajao, naprotiv sat je prelep i pružio mi je mnogo više od očekivanog ( hehe kao i uvek kada se radi o SEIKO automaticima)
    eee, sdbiba, Vladimir NS and 24 others like this.

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.389
    Lajkovi
    63794
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Seiko superior srp 445

    Zanimljiv Seiko
    popovac 76 likes this.

  3. #3
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13149
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Seiko superior srp 445

    Odlična recenizja! Zanimljiv sat.
    popovac 76 likes this.

  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    12.12.2018.
    Poruke
    65
    Lajkovi
    269
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Seiko superior srp 445

    Moj je srp635 samo je drugaciji izgled ima ,i ovaj izgleda bas lepo...
    popovac 76 likes this.

  5. #5
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko superior srp 445

    Zanimljiv sat. U zdravlju ga nosio.
    Hvala za trud i izdvojeno vreme.
    popovac 76 likes this.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    2.1.2020.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    129
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko superior srp 445

    Odličan tekst, sat fenomenalan.
    Hvala za tekst !
    popovac 76 likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •