Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 24
Like Tree34Likes

tema: Seiko SARB017 - zeleni alpinist

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Seiko SARB017 - zeleni alpinist

    Ovaj model sata je predstavljen čini mi se još 2008-e, tako da mnogi od vas verovatno znaju više o njemu nego ja, ipak ću pokušati da dam o njemu neki kratak prikaz:

    Dimenzije sata su 46,3mm x 38,5mm x 12,2mm bez krunice. Kućište je čelično, sa kombinovanim poliranim i brušenim površinama (doduše brušeni su jedino lugovi, i to samo sa gornje strane). Krunica je ušrafljivajuća, to doduše ne važi za sekundarnu krunicu.Staklo je zafirno i nemam pojma da li ima anti-reflektivni premaz. Uglavnom lepo se očitava i na otvorenom prostoru po ovom tmurnom vremenu.

    Cifer je zelene boje i na svetlosti se jako lepo presijava poput satena. Markeri su zlatne boje, a iznad njih su luminescentne tačkice.Kazaljke – ne umem tu divotu opisati, bolje pogledajte na slikama. Vredno pomena je još unutrašnji bezel „kompas” koji se okreće pomoću sekundarne krunice.
    Mehanizam sata je 6R15 sa bit ratom od 21600 poluokreta/č. Tu je i mogućnost ručnog navijanja i stopiranja sekundare pri izvučenoj krunici. Deklarisana rezerva je 50č. a dozvoljeno odstupanje je +25s/-15s dnevno. Ove zadnje podatke još nisam stigao da proverim.

    Kutija u kojoj je sat stigao je od papira i vrlo jednostavna, da ne kažem „ekonomična”. Isto to mogu reći i za kaiš, koji po meni nije od prave kože i nije dostojan ovog sata, doduše lepo izgleda i paše uz sat. Srećom mi je malkice i kratak (mere kaiša: 75/120), pa sam brže-bolje iskopao iz fioke jedan hirsch grand duke. Ne izgleda loše, ali rado bih na njega probao i hirsch duke kaiš. Kopča na kaišu je čelicna i brušena – vrlo je lepa no nije potpisana.

    U paketu je još stiglo uputstvo za upotrebu, garancijska sveščica i garancijska kartica, na kojoj je prodavac za početak trajanja jednogodišnje svetske garancije napisao datum kada je pretpostavljao da će paket biti meni uručen. Vrlo korektno!

    A sada uživajte malo u slikama. Nisu doduše neke kvalitetne, svetlo je bilo loše, a i ja nisam neki foto majstor.

    Seiko SARB017 - zeleni alpinist-000.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-001.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-002.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-003.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-004.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-005.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-006.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-007.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-008.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-009.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-010.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-011.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-012.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-013.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-014.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-015.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-016.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-017.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-018.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-019.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-020.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-021.jpgSeiko SARB017 - zeleni alpinist-022.jpg

    Za kraj još toliko, da sam eto i ja stigao do toga da sam kupio svoj prvi novi ručni sat u svoju kolekciju (da mi je neko pre ½ godine ovo kazao, bilo bi ja: ti -> mp3). Kupovina je bila svesna i ciljana. Nisam se pokajao, ovo je odličan sat. Novci su doduše bili moji, ali znanje pomoću kojega sam spoznao da je to pravi sat za mene sam pokupio uglavnom na ovom forumu. Stoga, hvala vam drugari! Hvala vam i što ste pročitali gornje štivo, na greškama mi oprostite – nisam pisao „sastav” na s-h jeziku dobrih 30 godina

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Seiko SARB017 - zeleni alpinist

    ubica sat da sluzi dugo!

  3. #3
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Seiko SARB017 - zeleni alpinist

    Strasan sat, cestitam jos jednom.

    Seiko ne bi bio seiko kad ne bi stedeo na kaisu i kopci, ali i pored toga sat je .
    zoran funduk likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko SARB017 - zeleni alpinist

    Čestitam odlican sat si kupio.sa srećom da ga nosis.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Seiko SARB017 - zeleni alpinist

    Cestitke, predivan je! Da je malo veci bio bi mi na listi..

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Seiko SARB017 - zeleni alpinist

    Prelep i veoma prepoznatljiv sat.
    Čestitam, u zdravlju da ga nosiš!

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Seiko SARB017 - zeleni alpinist

    Predivan sat zaista, sto kaze Joppa da je samo malo veci vjerovatno bi bio u mojoj kolekciji jer sam ga dugo mjerkao. I ja sam uz Seiko dobio kutiju od istog materijala samo je drugog oblika, bolje da stede na tome nego sa satovima, iako je volim kad je sat lijepo upakovan.

    Neka te dugo i u zdravlju sluzi.

  8. #8
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko SARB017 - zeleni alpinist

    Fantastičan sat. Svaka čast na izboru. U zdravlju ga nosio.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Seiko SARB017 - zeleni alpinist

    Hvala vam drugari! A sto se tice velicine, pa sto ljudi sto cudi. Ja ne volim iznad 40mm, a nije mi ruka cackalica. Verovatno sam konzervativan...

  10. #10
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko SARB017 - zeleni alpinist

    Meni je dobra veličina, ne kažem da ne bih voleo da je recimo 40 mm ali i ovako super izgleda. Dizajn je takav da izgleda veće, izdužene ušice kaiša, štitnici krunice, dve krunice, sve to čini sat vizuelno većim. Imam par satova od 38 mm pa izgledaju veći nego što jesu. Super sat.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •