Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17
Like Tree4Likes

tema: SEIKO 6138 0030 Chrongraph Automatic

  1. #1
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom SEIKO 6138 0030 Chrongraph Automatic

    Prvo da cestitam Badnik svim vernicima pravoslavne vere, i kao sto sam obecao tekst o SEIKU 6138 0030 CHRONOGRAPH AUTOMATIC - poceo da se prozvodi pocetkokom 1970 godina, moze se reci da je ovo jedna od klasika kad su u pitanju chronographi u svetskom rangu a posebno za kolekcinere Seika, kao I Seiko 6138 0040 Bullhed ovo je vrlo trazen kolekcinerski sat, ali nazlost je vrlo tesko naci autenticnog sacuvanog sa pravim originalnim delovima potraznja je na netu velika pa se za njih prve aftermarket delovi, sto nekad I nije tako lose , jer steta bi bilo da jedna klasika iz 70 bude zaboravljena u nekoj fioci radi toga sto nema originalnog dela , ja sam za original ali kad nema izbora bolje je neki dobar sat spasiti nego ostaviti ga u zaborav. Znaci Seiko 6138 0030 proizvodio se u dve boje , mislim na boju ploce to je plava sa plavim vanjskim bazelom sa srebrenim sub registrima I biserno beli sa biserno belom plocom koja ima crvenu cigla boju tanki okvir sa crnim sub registrima I sa crnim vanjskim bazelom kod oba modela skazalke za minute I sate su crne oblozene belim fosforom sekundara je cigla crvene boje kao I skazaljke na sub registrima isto su cigla crvene boje, isto tako kod oba modela sekundara I skazaljke za sub registre mogu biti I zute boje. Kao I kod Seiko 6138 0040 BULLHED TAKO I SERIJA 6138 0030 ima razlike u natpisima ploca za azisko I evropsko trziste satovi koji su namenjeni aziskom trzistu imali su natpis “SEIKO SPEEDTIMER” I “SEIKO 5 SPORT SPEDTIMER” Dok su satovi ze evropsko trziste sa natpisom “SEIKO CRONOGRAPH AUTOMATIC”. Ovaj sat pokrece mehanizam chronograph automatic 6138 sa 21 rubin celo kuciste je od nerudjajuceg celika staklo je hardlex ., a bazel je od legure metala Prvi utisak za ovaj sat je da je on velik masivan I tezak sat deluje bogato I sve te stavri asociraju na nesto kvalitetno I jako. Meni licno plavi model deluje vise sportski dok je biserno beli onako elegantniji . Ja imam preimerak sa plavom plocom, plava boja ploce je nesto svetlija od mastilo plave boje vrlo elegantna plava boja dok je bazel nesto svetlije plavo ofarban I daje veliku svezinu satu stime sto su sub registri srebreni pa vrlo lepo pristaju sa celicnom narikvicom koja kao I kod maodela seiko 6138 0040 bullhed je u dava Stila “Oyster” stil I ” fishbon” stime sto kod satova koji imaju natpis “SEIKO SPEEDTIMER” I “SEIKO 5 SPORT SPEDTIMER” treba stajati narukvica Oyster stil sa natpis na kopcom “SEIKO SPEEDTIMER” Ili “SEIKO 5 SPEDTIMER” dok kod satovima sa natpis na plocom “SEIKO CRONOGRAPH AUTOMATIC” trebaju imati Fishbon narukvicu sa natpis na kopcom samo ‘’Seiko’’, kolekcioneri uvek daju prednost Fishbon narukvici koja je mnogo cenjena ako je originalna a ona se razlikuje od one kod modela 6138 0040 bullhed po tome sto je za jedno parce veca I to je ono parce koje je najvece koje je do samo kuciste sata. Kod obe boje ploce vrlo lepo pristaju KOZNE NARUKVICE ako se dobro ukomponira boja narukvice sa plocom.

    RAZLIKE IZMEDJU 6138 0030 I 6138 0040 BULLHED Kad napravimo uporedbu sa modelom bullhed 6138 0040 videcemo da ih pokrece isti mehanizam razlika je u tome sto kod modela 6138 0030 kruna I dugmici za stopericu je postavljena klasicno kao kod svih satova a sub registri su gore I dole dok kod modela bullhead 6138 0040 kruna I dugmici su postavljeni neuobicajeno gore a sub registri su sa strane levo I desno, normnalno razlicito je I kuciste kod ova dva modela jer je bulhed nesto deblji u delu gde je kruna radi toga sto se moralo napraviti mesto za krunu I dugmice dok je 6138 0030 malo tanji I nesto je kuciste malo ostrijih linija u odnosu na bullhed. Sve u svemu u pitanju je ukus oba dava modela su vrlo svojstvena svaki na svoj nacin svaki je interesantan isto na svoj nacin a to su dokazali stime sto I posle toliko godina oko 40 od kad su napravljeni jos I danas interes za njima je velik I to ih svrstava u klasike casovnicarstva !

    Na slikama gde su oba sata I sat na ruci to su moji satovi,to su zadnje fotografije ali kvalitet fotografije je los, ostale slike su pozajmljene sa neta da bi docarao lepotu ovih satova

    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    Poslednja ispravka: Walter (6.1.2011. u 8:44) Razlog: greske

  2. #2
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0030 Chrongraph Automatic

    Prelep tekst, i lepa kolekcija
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0030 Chrongraph Automatic

    Prelep detaljan tekst, odliče fotke (Mavrovo?)

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0030 Chrongraph Automatic

    Nazalost nije Mavrovo, to nije moja slika vec preuzeta sa neta, moje slike su zadnje dve sat na ruci i zadnja slika gde su na slici oba dava sata.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0030 Chrongraph Automatic

    Citat Walter kaže: Pregled poruke
    Nazalost nije Mavrovo, to nije moja slika vec preuzeta sa neta, moje slike su zadnje dve sat na ruci i zadnja slika gde su na slici oba dava sata.
    Nostalgičan sam, poradi doga je!
    Gde ih servisiraš, polirao si neki?

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0030 Chrongraph Automatic

    @Walter
    Već si nas navikao na zanimljive tekstove Bravo i nastavi.

    O.T. (Zna on)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0030 Chrongraph Automatic

    Poliranje je u Makedoniji najveci problem kad je u pitanju kristalno - mineralno staklo jer covek koji je radio u jednu bivsu staklaru kad je otiso u penziju uzeo je i tu masinu za poliranje sa sobom, covek je odlicno polirao kristalna stakla, medjutim on nije vise medju zivima, negova porodica sad prodaje tu masinu za poliranje ali trazi nekih 1200 eura, pa niko od casovnicara u Makedoniju nece da je kupi jer poliranje je bilo svega 150 -200 denara u evrima to je oko 2,5 - 3,5 eura, a kolekcionara u Makedoniji je malo pa niko nece kupiti jer je neisplatlivo, pa tako sad u momentu nemam gde polirati i neznam ko bi to mogo mozda neki opticar bi to mogo izvesti a imam ok 10 - 12 primerka koje trebam ispolirati, moram potraziti od vas savet jer cesto sudim na izozbe u srbiju pa bih mogo usput i ispolirati i satove

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0030 Chrongraph Automatic

    Ne brini samo se javi za bilo šta ti zatreba bilo poliranje kućišta, stakala, delova pretežno za Swiss Made satove ti se javi. Sada kod nas prave mineralna stakla svakog oblika tako da više ni to nije problem, a njihovo poliranje košta nekih 10€.

  9. #9
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0030 Chrongraph Automatic

    Malo mi je to nejasno kako prave mineralna stakla, ali tehnika ide dalje pa nije ni cudno a u kom je to gradu Beogradu ?

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0030 Chrongraph Automatic

    Citat Walter kaže: Pregled poruke
    Malo mi je to nejasno kako prave mineralna stakla, ali tehnika ide dalje pa nije ni cudno a u kom je to gradu Beogradu ?
    Ma samo mi ostaviš dimenzije stakla naručimo i oni ti izrade. Ne znam verovatno kalupima. A za grad, možda centar...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Seiko 6138 chronograph
    By dragon in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 8.9.2011., 9:37
  2. SEIKO 6138 0040 " Bullhead"
    By Walter in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 30.6.2011., 1:25
  3. [PRODATO] - Seiko Automatic Chronograph 6139
    By Larosa in forum Prodaja satova
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 18.2.2011., 18:13
  4. Seiko Automatic Chronograph calibre 6139-7002
    By bursa in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 6.1.2011., 8:07
  5. Seiko automatic snfk11
    By Štaka in forum Prodaja satova
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 23.11.2010., 12:41

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •