Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 26
Like Tree67Likes

tema: Parnis Marina Militare

  1. #1
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Parnis Marina Militare

    Od aprila 2013 nisam sebe castio satom, i tako dodje taj dan kada me uvhati stara dobra bolest. Gledam razne oglase i kako to po redu ide. I posto nisam mogao da izdvojim neku vecu sumu novca za sat odlucim da vidim i ja to cudo zvano Parnis Citam par tekstova na forumu i vidim da u principu za tu cenu moze da se dobije stvarno dobar sat. I tako odlucim se za model Marina Militare Coffee Dial, lep Panerai Homage sat. Posle nekih 20-tak dana stize na adresu.

    Posto nisam nista preterano ocekivao od sata bio sam ravnodusan sve dok nisam otvorio paket.
    Ostao sam iznenadjen, pozitivno.

    Parnis Marina Militare-20140113_130409.jpgParnis Marina Militare-20140113_101148.jpg

    Kuciste je 44mm bez krunice, koja je lepo zasticena i ima "osigurac", 16mm debljine bruseno/polirano sto se meni izuzetno svidelo.
    Ipored toga sto sam na forumu procitao da je za taj novac zavrsna obrada odlicna opet sam se iznenadio jer iskreno to nisam ocekivao.

    Staklo je, naravno, mineralno. Deluje da je kvalitetno ne zvoni kada se kucne kao kod jeftinih satova. I ima tu "lupicu" iznad datuma, sto je koristo mada zamerka je sto iz nekog ugla datum bas i nije posebno citljiv (imam osecaj da bas ta "lupica" baci senku)

    Parnis Marina Militare-20140114_121011.jpg

    Cifer je kafa braon boje, ali pod odredjenim uglom menja nijanse od crne do tamno/svetlo braon i zaista je tesko fotkom to docarati.
    Pregledan je markeri su precizno uradjeni, sekundara je na poziciji 9 i taj kruzic je reljefan taj detalj mi se bas svidja.
    Markeri i kazaljke imaju luminacioni premaz koji nije narocito jak, kazaljke svetle duze dok markeri brzo izgube sjaj, ali to mi nije ni vazno tj nisam ocikivao nista bolje.

    U njemu je sea-gull mehanizam sa hack funkcijom, koji radi dosta tacno iskreno nisam pratio odstupanja jer mi to nije preterano bitno u sekund, ali je tacan i lepo radi za sada.

    Na ruci sat lepo lezi, nije pretezak, zaista ga je prijatno nositi. Bez obzira sto imam manji zglob i 44mm mi je krajnja granica sat ne izgleda ogromno na ruci.
    Parnis Marina Militare-20140115_162403.jpg

    Kais- Braon koza, retro fazon sa masivnom snalom. Kvalitet koze je ok, prvi utisak je bio "ovo se odma menja" jer koza dosta debela i bila je prilicno kruta. Takodje je bila BAS suva i upijala je kremu za kozu dva puta sam je mazao i upila je kao suvi pesak. Definitivno se moze reci da je to najslabija karika ali opet sad posle tretmana i malo nosenja je sasvim udobna i mnogo meksa, mada planiram da je zamenim ali to kasnije.
    Parnis Marina Militare-20140115_155629.jpgParnis Marina Militare-20140115_155615.jpg



    Za kraj mogu reci da se za cenu od 96 dolara tj 70 eura dobije odlican sat. Iznenadjujuce dobra zavrsna obrada, sasvim tacan (ide tacno naspram seika 007). Takodje izgleda bar 2x skuplje nego sto jeste. Kada sam kupio moj omiljeni sat seiko 007 mislio sam "to je to, ovaj sat mogu svaki dan da nosim a da mi je zadovoljstvo da ga pogledam svaki put" sto i jeste tako bilo, bukvalno sam ga stalno nosio, ali mislim da ce ovaj sat zaista biti cesto na ruci, bez obzira sto nije to ni upola ozbiljan sat kao seiko ali mi je usao pod kozu evo za 3 dana kako je kod mene.
    Svako ko trazi sat koji je atraktivan, koji za svoju cenu daje cak i vise kvaliteta msm da treba da uzme u obzir Parnis. Po meni odlicna kupovina, pa samo kada pomislim da neki Fossil sat kosta 2 puta vise a kvalitetom zaostaje mnogo za ovim to mi je dovoljno

    I za kraj da se zahvalim clanu Bezbi-u sto je imao strpljenja da mi pomogne oko procesa narucivanja i placanja
    Nadam se da ce ovaj tekst, nekome ko trazi pristupacan sat, pomoci da se odluci

    Za kraj evo jos koja "fensi" fotka

    Parnis Marina Militare-20140113_130231.jpgParnis Marina Militare-20140113_130601.jpgParnis Marina Militare-img_20140114_224513.jpg

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.392
    Lajkovi
    7566
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Parnis Marina Militare

    Cestitam,u zdravlju ga nosio,lepo predstavljanje
    Sholym likes this.


  3. #3
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Parnis Marina Militare

    Lepo je cuti da si zadovoljan, bas mi se svidja i ja bih jedan
    Sholym likes this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Parnis Marina Militare

    lep sat, cestitam.

    ps imamo isti novcanik, samo sto je moj crn samo se nadam da nije prazan kao moj
    nele, aco pg, BobanMax and 1 others like this.

  5. #5
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Parnis Marina Militare

    U zdravlju ga nosio.

  6. #6
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Parnis Marina Militare

    Hvala svima

    @jagodanbg Prazan nazalost sto je najveca fora poslednji "dinar" sam potrosio upravo na njega hahaha koja ironija

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Parnis Marina Militare

    Cestitke i od mene, u zdravlju da ga nosis, na slikama stvarno djeluje da je sat dobro uradjen, odlican homage.

  8. #8
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Parnis Marina Militare

    Ja davno imao Getat-ov homage. Dobri satovi . Inače, da omekšaš kožu, probaj da je istrljaš medicinskim alkoholom. Kod moje narukvice je to pomoglo.
    DrAgod and Sholym like this.

  9. #9
    Stariji član
    Član od
    13.9.2011.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    986
    Lajkovi
    4298
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Parnis Marina Militare

    Cestitke .Hvala na predstavljanju.
    Sholym likes this.

  10. #10
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Parnis Marina Militare

    Cestitam na kupovini.
    Lepo predstavljanje.
    Sholym likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •