Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree9Likes
  • 6 Post By supercaliber
  • 2 Post By supercaliber
  • 1 Post By HADzI DALIBOR

tema: Panerai Luminor 112 vs. Glycine Incursore - Unitas u dva pakiranja

  1. #1
    Novi član
    Član od
    17.10.2011.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    8
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Panerai Luminor 112 vs. Glycine Incursore - Unitas u dva pakiranja

    C-P recenzije mojih satova sa našeg foruma (portal satova), da ne pišem duplo, a ipak sudjelujem

    S obzirom da volim ručno navijane satove, a i preferiram Unitas kao jedan od pravih old school mehanizama, rađenog za džepni sat, koji se gotovo nikad ne kvari i nadživi svoje vlasnike. Unitas je zbog svojih gabarita odlična baza za kojekave prerade, šminkanja, i sl...
    Ovdje se radi o istoj bazi ubačenoj u dva sata s peterostrukom razlikom u cijeni, ali osjetnoj i u kvaliteti i dorađenosti... Prvo sam kupio Glycine, gotovo nov, za 2300kn, s papirima iz Heta-e, zgodan mi je bio california dial, i cijela ura mi je fora...44mm, satiniran, i standardni werk unutra!
    Ali idemo redom!
    KUČIŠTE:
    Panerai ima robusno polirano kučište, svima dobro poznato, o kojem se zapravo i nema šta posebno za reći...lako se polira, stvarno sve pet, otvorena pozadina, serijski broj, sarafi za nosač remena...ugl to sve znate
    Glycine ima također fino dorađeno kučište, satinirani finiš, malo bezveznu pozadinu, ali ajde...više nego dobar!
    STAKLO:
    Panerai safir, 3.5mm, ar premaz unutra.
    Glycine valjda mineralno, bez ar-a, zapravo djeluje kao kaljeno obično staklo i tako se i ponaša.
    CIFER:
    Moje omiljeni sandwich na Luminoru! Najdraži cifer, svetli ko blesav, i nakon 5-6 sati mraka!
    Glycine ima isto vrlo solidan dial, samo iluminacija se brzo 'ugasi'...
    REMEN:
    Glycine-užas, bezvezni remen, šabačka kopča - baš je to moglo bit bolje!
    Zamijenjen aftermarket vintage-om.
    Panerai- Guma i koža. I šrafciger
    MEHANIZAM:
    Unitas 6498.
    Glycine standardni, Panerai dosta speglani, a ovo su razlike; labuđi vrat, druga nemirnica i spirala, kučište opruge i opruga (55 sati), mostovi su sasvim drugačiji, šarafi.

    Uglavnom, oba sata su meni sjajna! Peterostruku razliku u cijeni ipak donosi količina posla potrebna da se javi ta razlika; cifer, mehanizam, kučište, staklo, pa i remenje, e onda se doda image i povijest i eto! I naravno držanje vrijednosti gdje je Panerai apsolutni prvak.



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us


  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Panerai Luminor 112 vs. Glycine Incursore - Unitas u dva pakiranja

    hvala ti na opisu ali moje skromno misljenje je da i nema sta ovde mnogo da se poredi ...
    Panerai

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #3
    Novi član
    Član od
    17.10.2011.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    8
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai Luminor 112 vs. Glycine Incursore - Unitas u dva pakiranja

    to je prvotno napisano (još onda na našem forumu) pod dojmom nekih ljudi koji su me uvjeravali da panerai ne vrijedi, odnosno da je isti mehanizam unutra i gdje je razlika itd. itd.,... makar je baza mehanizma ista, nema to puno veze jedno s drugim...

  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Panerai Luminor 112 vs. Glycine Incursore - Unitas u dva pakiranja

    Ne,nisam hteo sa ovim da nipodastavam Glycine ali...u svakom slucaju Hvala ti sto si se potrudio da nam ih predstavis!

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #5
    Novi član
    Član od
    17.10.2011.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    8
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai Luminor 112 vs. Glycine Incursore - Unitas u dva pakiranja

    a to je nešto kao šta škoda fabia tdi i audi a3 tdi nisu ista kola makar je baza mašine ista...tako nešto...
    milan zmaj and Misko81 like this.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Panerai Luminor 112 vs. Glycine Incursore - Unitas u dva pakiranja

    Hvala!!!
    Panerai Unitas kuca na 21600vph,a Glycine bi trebalo da je na 18000vph.
    I ovdje je u pitanju Unitas 6497,a ne 6498.
    UlysseNardin likes this.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    17.10.2011.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    8
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai Luminor 112 vs. Glycine Incursore - Unitas u dva pakiranja

    istina, pam je hi beating unitas, glycine low. generalno se svi ti unitasi razlikuju u brzini, rezervi snage, imanju, tj. položaju sekundare, i stvarima koje promijene kompanije (dijelovi, dorada)...
    ali to je drevan mehanizam koji se niakda ne kvari... samo povremeno podmazat i udri!

Slične teme

  1. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 3.3.2012., 16:00
  2. Panerai Luminor GMT PAM 88
    By ugljesa in forum Panerai
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 29.5.2011., 18:33
  3. [PRODATO] Panerai luminor marina logo pam0005 I serie
    By ssuma11 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.5.2011., 16:53

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •