Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17
Like Tree42Likes

tema: Omega Seamaster Profesional 300 Automatic

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Omega Seamaster Profesional 300 Automatic

    Omega SMP 300 Automatic

    Na samom pocetku bih rekao par opstih reci za ovaj sat. Peonta ove cele price je bila ta da sam takav sat imao u standardnoj verziji 2003 godine. Budala (tj., ja) sam ga prodao nakon par godina nosenja i uzivanja u njemu. Sto u lepoti samoga sata, sto u ocitom kvalitetu, sto u masi ostalih stvari, koje ovaj sat uzdizu medju mnogim modelima. Ali eto, dogodilo se, ni sam ne znam kako, da sam ju odlucio prodati…..vec nakon par dana sam pozalio. I to jako…..i tada rekoh sam sebi…E biti ces ti opet moja.
    Sve ove godine sam ju trazio. Normalno htio sam da bude u sto boljem stanju. Ali nikako da se poklope sve stvari…ili je bila preskupa ili je bila jako daleko ili ja tada nisam imao slobodnih sredstava ili….
    Uglavnom….nedavno naidjem na oglasniku….i to LE America Cup….i neckam se…je to taj model ali ova nema onaj prepoznatljiv natpis na donjoj strani brojcanika….ma briga me….to je to. Ako nista drugo ova je bar LE, redak model.
    A sada o samom satu.
    41.50mm u precniku, visine od 12mm i “Lug to lug” od 47.80mm sa prihvatom za oglice izmedju lugova od 20mm, sat je izuzetnih dimenzija. Inace sat oscilira na 28800 A/h, 23 jewels i ima rezervu snage od 48 sati. O samom obliku i lepoti oblika ne treba trositi suvisne reci. Sva njegova lepota se vidi na prvi pogled.
    Kuciste izradjeno u celiku, polirano sa lepim blagim linijama, povijenih lugova prema dolje. Donjom stranom kucista i lugovima lepo prati oblik zgloba. Zbog svega navedenog sat je vrlo nosiv.Uopce nema otklona, bezanja ni u jednu strane.
    Kuciste pokriva konveksno saphirno staklo, koje ima dvostruki AR premaz sa donje strane. Uokvireno je sa celicnim bezelom u kojem je samo u ovom slucaju insert bezela od belog zlata a koji ima 120 klikova. Na sredini sa desne strane kucista nalazi se usrafljujuca krunica sa bocnom zastitom. Sa leve strane na polozaju satnog markera 10 nalazi se helijumski ventil. Sat je s donje strane zatvoren celicnim casebackom sa prekrasnom gravurom.
    Ispod stakla se vidi, po meni, jedan od najlepsih brojcanika ikada napravljen. Crne mat boje sa prepoznatljivim “talasima”. Satni markeri su dosta veliki, premazani luminacijskom masom. Po meni najlepse kazaljke ikada napravljene, tkz., sword kazaljke. Centralna sekundara sa interesantnim krugom na kraju i crvenim vrhom. Jako lep detalj.
    Na lugove je nastavljena metalna narukvica koja je lepog oblika, izuzetno udobna. Deluje bas “mekano”, ali je ustvari dosta cvrsta. Ne uvija se, ne zvecka…..zakopcava se odlicnom kopcom sa ronilackim dodatkom. Mnogi zameraju Omegi sto te kopce nemaju microregulaciju, ali mislim da ne treba. Zadnji link je umanjen, tj., microlink koji svojom dimenzijom upravo postize isti efekat kao i regulacija sa rupicama na kopci. Kao i obe krunice i kopca je potpisane, nose Omeginu oznaku a kopca i puni naziv Seamaster Profesional.
    U samom satu kuca jedan od najboljih ikada napravljenih mehanizama. Omegin kalibar 1120. Baza ovog mehanizma je eta 2892A2. Medjutim treba napomenuti da je samo baza ta a da je Omega dosta toga promenila i nadogradila te tehnicki usavrsila uz par inovativnih detalja. Mnogi im osporavaju tvrdnju tako da napominju da to nije 100% “inhouse” kalibar. Mehanizam je u cosc normi sto i ja mogu posvedociti. Inace moj primerak je iz 2001.,g. Jako malo nosen,( samo u posebnim prigodama) tj., malo koristen tako da je u jako dobrom stanju. Odmah nakon kupovine je otvoren kod casovnicara i napravljen pregled. Sat nikada nije bio otvaran i unutra je cista apoteka. Po njegovoj preporuci nista ne treba dirati. Promenjeni su samo dihtunzi.Treba ga pustiti da radi par meseci pa onda ponovo proveriti ako bude potrebe. Vreme drzi izuzetno dobro.
    Sat je 300m WR.
    Luminacija izuzetna kao i prvi dan. (Pa stajao je u kutiji godinama). Drzi celu noc, jasno i citko.
    Opci dojam koji se zakljucuje nakon mesec i po nosenja…..sat za sva vremena. Moj primerak dolazi povodom America Cup-a 2000 godine. LE i uradjen je u 9999 primeraka. Nosi takav natpis na brojcaniku a takodjer i sa desne strane kucista Najveca lepota ovog sata je u obliku, zatim jedinstvenom brojcaniku i nadasve u tom izuzetnom mehanizmu. Napomena da je taj mehanizam osnova za iduce Omegine mehanizma kalibar 2500 coaxial i iduci….

    Naziv: IMG_1605.JPG, pregleda: 668, veličina: 240,7 KB

    Naziv: IMG_1608.JPG, pregleda: 676, veličina: 278,9 KB

    Naziv: IMG_1619.JPG, pregleda: 727, veličina: 278,7 KB

    Naziv: IMG_1612.JPG, pregleda: 698, veličina: 394,3 KB

    Naziv: IMG_1613.jpg, pregleda: 687, veličina: 191,1 KB

    Naziv: IMG_1614.JPG, pregleda: 822, veličina: 285,0 KB

    Naziv: IMG_1616.JPG, pregleda: 663, veličina: 266,9 KB

    Naziv: IMG_1617.JPG, pregleda: 639, veličina: 240,6 KB

    Naziv: IMG_1618.JPG, pregleda: 653, veličina: 241,3 KB

    Naziv: IMG_1595.jpg, pregleda: 683, veličina: 192,2 KB

    Naziv: IMG_1589.JPG, pregleda: 610, veličina: 323,5 KB

    Naziv: 20151004_191320.jpg, pregleda: 650, veličina: 156,5 KB

    Naziv: 20160218_142956.jpg, pregleda: 745, veličina: 343,2 KB
    RUS, sdbiba, vladas and 21 others like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17737
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Profesional 300 Automatic

    Odlično predstavljanje i tekst sa obiljem informacija o satu.

    Sve čestitke na prinovi i da te dugo dobro služi.

    Drago mi je da si uspeo da ga vratiš u tvoju kolekciju.
    MMario likes this.

  3. #3
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Profesional 300 Automatic

    Lep i kvalitetan sat, lepe fotke i lep opis. U zdravlju ga nosio.

    Ako mogu da prokomentarišem i meni se malo više sviđaju mač kazaljke od novih skeleton i vizuelno više mi se sviđa ova narukvica nego nova. Probao sam i kvarcnu i mehaničku verziju ovog sata i stvarno lepo leži na ruci i sat nije visok tako da može stati ispod svakog rukava. Nisam baš ljubitelj natpisa sponzora, takmičenja i sl. na brojčaniku i mislim da su na konkretnom primerku trebali izbeći ovu bočnu gravuru jer sat inače ima lep profil, potpisanu krunicu, lepe brušeno-polirane površine i taj natpis štrči.

    Hvala za trud i izdvojeno vreme.
    MMario likes this.

  4. #4
    Član
    Član od
    9.6.2015.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    251
    Lajkovi
    438
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Profesional 300 Automatic

    Hvala i bravo MMario
    MMario likes this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Profesional 300 Automatic

    Supe, Mario- da bih riječ rekao
    MMario likes this.

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Profesional 300 Automatic

    Zadovoljstvo je bilo čitati ovakav tekst. Hvala MMario
    MMario likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Profesional 300 Automatic

    Dobar i edukativan test sata koji je po mom mišljenju najlepši i najbolji Seamaster ikada napravljen.
    Natpis LE sa strane kućišta mi se takođe sviđa, jedina neka zamerka bi se mogla uputiti da na brojčaniku nema natpis Seamaster, no ko zna, možda bi onda bila prevelika "gužva" na istom.
    Postao sam veliki fan japanskih proizvođača (ne bih sad o razlozima i da ne odemo u off) ali avatar neću menjati
    MMario likes this.
    Seiko ​Green Willard SPB153J1
    Seiko ​62 MAS Reissue SPB149J1 Limited edition
    Seiko ​Panda Chronograph SRQ029J1 Limited edition

    Omega Seamaster Co-axial 8800 Chronometer Diver Green

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Profesional 300 Automatic

    Za predstavljanje -


    Eto, i ja mislim da bi ovoj Omegi život bio mnogo lepši bez onog upadljivog '' Limited edition''
    Ne priliči to ozbiljnoj firmi.
    Jednostavno nema potrebe.
    Te stvari bi morale da budu diskretne i dovoljno je da ih samo vlasnik zna.
    MMario and Petar012 like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika mizzy
    Član od
    6.2.2013.
    Lokacija
    Zrenjanin, Srbija
    Poruke
    1.488
    Lajkovi
    9914
    Reputacioni uticaj
    103

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Profesional 300 Automatic

    MMario
    MMario likes this.
    trenutna kolekcija:
    Titoni Airmaster Ref. 93963 S-005
    Doxa Sub 300t Aquamarine Ref. 840.10.241.10
    Grand Seiko SBGA211 Snowflake
    Zenith El Primero Classic Cars Ref. 03.2046.400/25.C771

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Profesional 300 Automatic

    ..tnx kolege......
    vidim da vam malo smeta taj naglaseni LE deo na satu. Iskreno da kazem i mene je to malo "lomilo" da li ga uzeti ili i dalje cekati i traziti "obicnu" verziju. Ali sam ga dugo trazio i zbilja se retko nadju na trzistu, pa zbog toga.....
    A inace mi sada ni ne smeta toliko, sada sam se navikao a i zbog toga sto je ta serija SMP ipak izdana povodom tog dogadjaja pa mozda i radi toga. Ima neku svoju "pricu".
    Poslednja ispravka: MMario (24.3.2016. u 20:02)
    VLADAN P and nele like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •