Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 30
Like Tree45Likes

tema: J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...

  1. #1
    Novi član
    Član od
    28.11.2011.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    78
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...

    Da podelim par utisaka o mojem novom "pristupacnom" satu, J.Springs BEB077...

    J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...-1.jpg

    S'vremenom su me oci polako izdavale pa dok ne stavim naocare za citanje nisam u mogucnosti da uzivam u lepoti satova kao nekad a usto mi je i zglob sake postajao sve "jaci" pa su mi par satova sa metalnom narukvicom koje sam posedovao postajali tesnji i nekako mali. Posle nekoliko prodaja i menjanja, kao u svemu sto se voli, mora da se izgubi, dosao sam do Casio Edifice EF-545D modela. Sa belim brojcanikom i vrhovima skazaljki obojeno u svetlo plavo. Lep veliki sat, odlicno mi je lezao na ruci ali opet tesko vidljiv, kolegi se svidjao pa...

    J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...-2.jpg

    Na pocetku Kneza, prodavac mi za J.Springs rece da je japanska marka itd itd. Mislio sam kinez mada mi cudno sto su svi modeli imali neku svoju crtu i osobenost, nisu bili puke kopije boljih firmi. Gledajuci na netu, uverio sam se u prodavceve tvrdnje. J.Springs je podbrend velikog Seika i koristi mehanizme kopije Seiko masina, negde sam pronasao da se mehanizmi i celi satovi "pakuju" u Maleziji sto je verovatno i tacno a cak i ne iskljucujem Kinu kao zemlju porekla posto na satu nigde ne pise gde je isti proizveden. Kao sto sam vec napisao, Seiko je ovom podbrendu verovatno odredio posebno mesto na skali u svojoj ponudi i dobio svojevrsnu Daciu, lepo ruzne, jeftine, robusne satove (automobile)...

    J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...-3.jpg

    Malo tehnickih podataka, 193 grama, 43mm bez krunice, izgleda manje nego sto jeste zbog visoke okretne korone koja ide za "dlaku" iznad ravnog mineralnog stakla i dostize 13.4 mm, narukvica mislim da je 20mm, da je sad ne merim. Kuciste je providno na srafljenje, krunica nije itd itd...

    J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...-4.jpg

    Izdrada svih modela satova ovog brenda koje sam pogledao, neka se ne ljute ljubitelji Casia, mislim da su za klasu bolji od gotovo svih iz Edifice serije...

    J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...-5.jpg

    Narukvica narocito, izuzetno lepo je uradjena i daje satu tezinu i ozbiljnost. Ne svidja mi se sto je logo firme, J.SPRINGS utisnut ravnim fontom na zaobljenoj sigurnosnoj kopci. Malo bode oci ali koliko para toliko i muzike, vise bi mi prijao ispupcen, reljefast font sto bi znacilo da je narukvica napravljena samo za ovaj brend i za ovaj model a ne uradjena u kineskom stanc fazonu i milione primeraka...

    J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...-6.jpg

    Krunica sata je fino nazubljena ali ne poseduje logo firme i ne srafi se, dobro je uvucena i zasticenja od slucajnog izvlacenja ali zeleo bih malo vise sigurnosti. Sa krunicom na srafljenje koju poseduje njegov mladji brat BBH102, verovatno bi i vodo nepropustnost podigao na 200m koliko ima i vec spomenuti model. Uostalom ovakav sat, takav kakav je, trebao da ima krunicu na srafljenje, verovatno zamisljen kao radni, svakodnevni sat ili cak sa jacom luminacijom i kao ronilacki sat ali time bi se verovatno priblizio Seiko 5 sport i monsterima sto gazdama firme ne bi odgovaralo...

    J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...-7.jpg

    Rotirajuca korona sa tackom na i, tj tackom na dvanaest premazanom "svetlecom" farbom je obrtna u kontra smeru ali naravno, zbog stednje sa samo 60 klikova u punom krugu. Od 12 do 4, korona je boje visnje pred sazrevanje i lepo dopunjuje isto takvu sekundaru, ukrasni prsten i cifre na svakih deset minuta na obodu projcanika kao i natpis AUTOMATIC...

    J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...-8.jpg

    Divno je gledati lako uocljivu sekundaru kako lagano klizi u beskonacnim krugovima. Skazaljke su "debele", sa sirokom luminacijom i najzad mogu da pogledam na sat uvece u gotovo svim uslovima, dok vozim skuter, nesto radim itd, belo na crnom, idealno ! Sama luminacija sigurno nije u klasi monstera ali osvetljeni su sve tri skazaljke, svaki podeok na sat vremena i spomenuta tacka na koroni. Na zalost nekako nisam uspeo da ga uslikam kako sam zeleo i da docaram kako "sija" u mraku tj slabijim svetlosnim uslovima...

    J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...-9.jpg

    Sa zanje strane vidljiv je "automatic" mehanizam y676b, sam mehanizam a i njegov "teg" za navijanje sto se lako uocava, je kopija Seiko mehanizama 7S35, 7S36 i slicnih, a poseduje 21 rubin. Nisam se optercivao tacnoscu mehanizma, kako starim tako i na svoje obaveze gledam drugacije pa krenem "na vreme", neka desetina sekundi mi nista ne znaci... Ups, izgleda da lepo kasni...

    J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...-10.jpg

    Sve u svemu, zadovoljan, za 100 eura, izuzetno, 193 grama lepog celika...

    J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...-11.jpg

  2. #2
    Mlađi član Avatar korisnika boris88
    Član od
    10.1.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    69
    Lajkovi
    246
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...

    odlican tekst,svidja mi se sat iako za marku sata nisam cuo

  3. #3
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...

    Cestitam na novom satu.Jako je lep.
    Vidim da ih ima u "Poklon ducanu" i da su cene sasvim ok. Pitanje je samo kako su se pokazali u eksploataciji?

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...

    Lep opis.cestitam na kupovini.najvaznije da je covek zadovoljan sa svojim satom a rekao bi da je ovo sasvim ok sat.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom re: J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...

    Zanimljiv tekst i slike. Sve čestitke na novom satu...

  6. #6
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...

    I po ceni liči na Seiko.

  7. #7
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom re: J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...

    Cestitam na kupovini.
    Video sam ovu marku, prodaje se vec duze vreme na nekim stranim sajtovima, ali nisam imao prilike da ih vidim uzivo.
    Licno mislim da ne treba sumnjati u kvalitet satova.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom re: J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...

    Jako cenjen je J.Springs zbog Seika.Kao i Orient. Doduse,mozda si mogao da narucic Orient Mako-a za taj novac...
    Sto se tice lluminacije,nema potrebe da trazis dlaku u jajetu. Luminacija mu je odlicna.Video sam uzivo ovaj satic pa znam...
    Sa luminacijom Monstera retko koji sat moze da se poredi.Uz njega mozes bukvalno zurke da pravis.
    I naravno,iskrene cestitke na ovom jako lepom satu i u zdravlju ga nosio!

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom re: J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...

    Seiko umjesto Seika

    Cestitam prinovu

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Nick
    Član od
    9.8.2011.
    Poruke
    973
    Lajkovi
    4304
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: J.Springs BEB077 - Jeftini (Seiko a nije Seiko) Automatic...

    Super sat,vel pozz!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Seiko 5 automatic
    By Stefii in forum Seiko
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 15.1.2013., 15:01
  2. Seiko 5 Automatic sat SNXA07K
    By Flegijas in forum Seiko
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 1.11.2012., 12:46
  3. Seiko Automatic 17 jewels
    By Don_Krstic in forum Seiko
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.7.2011., 13:17
  4. Seiko automatic vs Seiko 5
    By Koska23 in forum Seiko
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.1.2011., 3:23
  5. Seiko Automatic 17 jewels
    By Don_Krstic in forum Seiko Prospex, Grand Seiko, King Seiko, Credor
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 8.1.2011., 12:43

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •