Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree11Likes
  • 11 Post By techamape

tema: Ef-527d-1a (527dy)

  1. #1
    Novi član
    Član od
    24.6.2015.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    22
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Ef-527d-1a (527dy)

    Resio sam da se castim od prve plate. Hteo sam prvobitno Nighthawk-a, ali su mi nase cene nedopustivo visoke (cca 300e vs 200e-online) pa se resih za ovaj "poor man's nighthawk (& more)".
    Sat je u trenutku kupovine kostao 17.000 na sensu, a a ja sam ga nasao u prodavnici u Nisu za 14.500 sa nekim popustom, i pazario.

    Prilog 121086
    Celicno
    kuciste i narukvica;
    dimenzije - sirina bez krunice 42mm,
    sa krunicom 46mm,
    "visina" (lug to lug) 50mm,
    duzina samog lug-a 22mm,
    debljina 12mm.
    To sve mereno obicnim majstorskim metrom;
    Deklarisana tezina oko 150g, nisam merio, ali tu je negde.

    Celik deluje robusno, nista se ne ugiba i ne krcka, odaje utisak kvalitetnog proizvoda. Korona nije rotirajuca, iako ima "coin edge pattern". Pusheri se pritiskaju ravnomerno i imaju zadovoljavajuci "hod". Na poziciji "8 sati" ima krunica koja pomera unutrasnji prsten -slide ruler- i ona sama pruza zadovoljavajuci otpor pri vrtenju (na internetu sam nalazio podatke da je pojedincima bila pre labava, mozda je samo stvar licnog ukusa) Nesto negativno - tesko ju je koristiti dok je sat na ruci, krivac je tekstura, tj. nedovoljna nazubljenost iste. Citizen ima to bolje reseno koriscenjem manje sjajne a vise nazubljene krunice. Glavna krunica za stelovanje je potpisana i usrafljujuca, sat je deklarisan na 100m WR. Poliranje nije previse kicasto kao sto mozda deluje na slikama sa neta, otprilike pola sata je visoki sjaj, a polovina mat sjaj: "coin edge" je uradjen tako da su zarezi polirani, a ravan deo, koji je zarezan, nije; sa strana (pusheri i krunice) sat je daleko sjajniji nego iznad lugova -sve u svemu, jos jedno prijatno iznenadjenje za mene. Zadnji poklopac usrafljujuc, celican, sa oznakama i sl.

    Ef-527d-1a (527dy)-cam00773.jpgEf-527d-1a (527dy)-cam00772.jpg


    Narukvica me je narocito prijatno iznenadila (nikad nisam imao sat sa metalnom), karike su od punog celika i krajnje su oblika zrna pasulja i nisu skroz polirane, a srednje su oblika trapezoidne prizme i polirane su vise od krajnjih. Deluje izuzetno izdrzvljivo, prijatna je na dodir, ne grebe i ne cupa dlake. Sama kopca (deo sa vidljivom sarkom) je od drugacijeg tipa metala, drugacije zavrsne obrade (peskarena) i subjektivno manjeg kvaliteta. Mada, ipak rec je o 1mm celiku, ne verujem da tu moze bit problema. Ostatak kopce je od debjeg celika, poliran u dve nijanse i potpisan. Opet, nista ne skripi i ne zveci neprijatno, naprotiv. Ima onaj sistem sigurnosnog zatvaranja, tako da uliva poverenje kad je na ruci. Krajnje karike (end link) nisu od punog celika, ali to je nemoguce opaziti osim ako se ne zagleda ciljano - meni nevazno.

    Cifer je na samoj granici da bude prenatrpan. Ima datum na poziciji 3 (nema perpetual calendar), kazaljke i markeri za brojke su veoma sjajni, pa su lako citljivi i kad se svetlo odbije od njih tokom dana. Sekundara u redovnom rezimu rada kuca u malom brojcaniku na poziciji 6, a ona velika glavna se "pali" samo za hronograf (inace meri 1/20 sek). Preostali brojcanici su u funkciji samo za hronograf (sto je steta, ali bi verovatno iziskivalo kompletno drugaciji modul i cenu). Rotirajuci prsten ima svakakve merne jedinice i meni je recimo upotrebljiv jedino kao primitivni konverter valuta. Iluminacija na kazaljkama je na donjoj granici prihvatljivosti (ako tako nesto objektivno postoji), boje plavkaste kao citizen, ali trajanja svega par sati i to ako je bas dobro "upio". Markeri za sate su jos slabiji, i potraju recimo 1 sat. (nisam bas merio ni jedno ni drugo, ali nista impresivno).

    Staklo je mineralno, potpuno ravno, i potpuno u ravni sa ivicom sata (niti strci -niti je zasticeno metalnom ivicom) - izgleda jako lepo, e sad koliko je izdrzljivo -videcemo.
    Mehanizam - nisam otvarao, ali je verovatno genericki Casio mehanizam koji ubacuju u sve hronografe, a ima ih ko zna koliko modela.

    Ovde je ostatak slika, posto je na pola pisanja ovog pregleda odbilo da mi ubacuje nove slike:
    Casio EF527 - Album on Imgur

    Zakljucak - svime osim iluminacijom sam vise nego zadovoljan (a za iluminaciju sam znao pre kupovine), topla preporuka.
    Priložene slike Priložene slike Ef-527d-1a (527dy)-cam00769.jpg   Ef-527d-1a (527dy)-cam00774.jpg   Ef-527d-1a (527dy)-cam00771.jpg   Ef-527d-1a (527dy)-cam00779.jpg   Ef-527d-1a (527dy)-cam00765.jpg   Ef-527d-1a (527dy)-cam00776.jpg   Ef-527d-1a (527dy)-cam00768.jpg  
    eee, VLADAN P, taunus and 8 others like this.

  2. #2
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Ef-527d-1a (527dy)

    U zdravlju te služio! 😊
    Inače, odličan opis. 👍
    Casio AW80-1AW | Seiko SNKS09K1 | Casio W800-H | Seiko SPC131P1
    | Orient Ray II | Citizen BM7390-14E | Citizen NJ0100-11E | Casio MTP-1381L-7AVDF |

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Dukin
    Član od
    28.3.2014.
    Lokacija
    Bijeljina-Beograd
    Poruke
    730
    Lajkovi
    6859
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Ef-527d-1a (527dy)

    Lijep sat, lijep opis... U zdravlju ga nosio...

  4. #4
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Ef-527d-1a (527dy)

    Dobar sat, cestitam na kupovini. Da te dugo sluzi (odlican opis)

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Ef-527d-1a (527dy)

    techamape

    Odličan prikaz i odličan sat
    Uživaj u njemu.


    Čudi me da end-linkovi nisu od punog čelika pošto ih (pune) Casio ugrađuje i u jeftinije modele.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •