Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
Like Tree49Likes

tema: Cobra de Calibre 2 Steel

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika dr.Duka
    Član od
    21.12.2015.
    Lokacija
    Pozarevac
    Poruke
    616
    Lajkovi
    5408
    Reputacioni uticaj
    195

    Određen forumom Cobra de Calibre 2 Steel

    I nastavljamo dostojanstveno sa mikrobrendovima…

    Ovaj put je u pitanju relativno mlad kanadski mikros,Cobra de Calibre I njihov model 2Steel .Kompanija stavlja akcenat na zavrsnu obradu I jedinstven dizajn, bezi od generickog I klasicnog izgleda ali zadrzava formu I funkciju(Negde procitah ovakav opis:Unique,sexy,stylish & cool watch with high quality parts & materials).Prvo par "umetnickih"slika sa mreze:
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	maxresdefault.jpg
Viđeno:	501
Veličina:	166,7 KB
ID:	133361
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	cobra_2_de_calibre_watch_12.jpg
Viđeno:	497
Veličina:	196,3 KB
ID:	133362



    Kuciste(cushion case forma ) je izradjeno od 316L hirurskog celika I precnika je 42mm,poliranih i brusenih povrsina.Udaljenost lugova je (za moju ruku idealnih) 51mm.Visina kucista je 12mm I tezina oko 100gr.Lepo lezi na ruci I dobro balansiran.Lugovi drilovani a springbarovi su usrafljujuci sa jedne strane(lepse od klasicnih na oprugu).Crownguard je integrisan I odlicno stiti krunicu od udaraca.Krunica je sa ugraviranim logom,tj.potpisom vlasnika ,dimenzija 8mmx3mm,ukomponovana I “ne nabija se u saku”.



    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_20171012_081040_resized_20171012_082056183.jpg
Viđeno:	444
Veličina:	140,6 KB
ID:	133372
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	6.jpg
Viđeno:	439
Veličina:	155,0 KB
ID:	133364
    Staklo je safirno sa unutrasnjim AR premazom I precnika je 35,5mm.Upotpunjava pogled na artisticki dizajniran brojcanik .Veliki precnik stakla stvara iluziju da je sat nesto veci od 42mm.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	3.jpg
Viđeno:	458
Veličina:	294,7 KB
ID:	133365
    I sada najlepsi deo …BROJCANIK!


    ..Da se razumemo ovakav hrabar I odvazan dizajn se mozda nece svakom svideti,ali se nemoze osporiti autenticnost.


    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	1.jpg
Viđeno:	465
Veličina:	208,0 KB
ID:	133366Brojcanik je snezno bele boje sa natpisom ispod broja 12(Cobra de Calibre /WR300 Automatic self winding rotor I kineskim slovima koja u prevodu znace KOBRA.
    Na donjoj polovini je crtez devojke sa zmijom uklopljen u lobanju.
    Markeri su izdignuti ,zaobljeni, bez lumea,ali “high polish” sto daje dobru vidljivost u normalnim uslovima.
    Lume(Superlominova C3 ),taman koliko treba ..dve tacke na dialu..(mene podsecaju u ovoj formi na otiske kobrinih zuba ).
    Kazaljke koje su mac I strela oblika se savrseno uklapaju u celu formu sa visokopoliranim markerima .
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	6.jpg
Viđeno:	488
Veličina:	102,9 KB
ID:	133368

    Poklopac kucista je usrafljujuci I deklarisana vodotoprnost za ovaj model je 300m.Bogato izgraviran(po recima vlasnika u pitanju je “custom”graviranje.
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	5.jpg
Viđeno:	470
Veličina:	181,4 KB
ID:	133367
    Mehanizam je Miyota 9015 automatski(hacking/handwinding ).Sam po sebi je tacan I precizan,manje vise I poznat sirem auditorijumu ljubitelja satova ..
    Fabricka kozna narukvica je sirine 22mm,crne boje prosivena belim koncem, I sa potpisanom kopcom.
    P.S.
    Kozna narukvica(vintage gray leather) koja je na nekim slikama je namenski napravljena za ovaj sat od strane naseg strapmakera Kalle-ta .Ziveo Kalle 100 godina!!
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	5.jpg
Viđeno:	420
Veličina:	151,3 KB
ID:	133369

    I jos nekoliko slika..
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	WP_20171012_15_52_07_Pro.jpg
Viđeno:	449
Veličina:	260,6 KB
ID:	133370
    I na mesh-u
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	1.jpg
Viđeno:	460
Veličina:	171,1 KB
ID:	133371
    Hvala na citanju!!
    Priložene slike Priložene slike Cobra de Calibre 2 Steel-4.jpg  
    Poslednja ispravka: dr.Duka (19.10.2017. u 19:27)
    popovac 76, eee, marko14 and 18 others like this.

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13149
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Cobra de Calibre 2 Steel

    Zanimljiv i jako lep sat. Vidi se, da su se dizajneri potrudili, da odstupe od ostalih. U vreme, kada zapadni proizvođači žele što više, da sakriju veze sa kineskom geografskim područjem, ovi idu baš u suprotnom smeru. To mi deluje iskreno i jako poštujem.
    Ono što meni daje dodatni plus je Miyota 9015 i safirno staklo. Sviđa mi se i mali kontrast: 30 ATM a bez bezela.
    Onako, rockerki sat.
    Hvala za predstavljanje Duka!
    dr.Duka, tzuta and mimamimic like this.

  3. #3
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Cobra de Calibre 2 Steel

    Hvala za opis i doprinos forumu.

    Što se sata tiče, ima nekih detalja koji mi se sviđaju, npr. kazaljke (poprilično su orginalne) i nekih koji mi se ne svđaju a to je brojčanik. Sve u svemu gledajući tehničke karakteristike, rekao bih kvalitetan sat.
    dr.Duka and No42 like this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17737
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Cobra de Calibre 2 Steel

    Odličan opis dr.Duka! Hvala na odvojenom vremenu.

    Interesantan, atraktivan i nadasve originalan sat. Sviđaju mi se oblik i dimenzije kućišta koji su taman kako treba kao i mehanizam sa kojim nema greške.
    Već sa slika se da naslutiti odličan nivo završne obrade, što je po mojim kriterijumima uvek prvo što gledam na satu i što kod mene umnogome utiče na eventualnu kupovinu.
    I još da dodam da mu je kožni kaiš legao savršeno.
    dr.Duka likes this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Cobra de Calibre 2 Steel

    Video sam sat na sajtu pre nekoliko dana (Koji sat danas nosite). Iskreno, pomislio sam da je neko simpatično njesra od par dolara. Ali ispostavilo se da je ovo ozbiljna makina sa nekonvencialnim izgledom. Nije moj fazon ali pozdravljam svaki ozbiljan micro brand jer su oni pravi odgovor na divljačko preuveličavanje cena pozicioniranih brendova. Čestitke za koncizno predstavljanje nove marke i učinjen trud. Ja bih ovakve tekstove čitao svako veče pred spavanje

    Sent from my VIE-L29 using Tapatalk
    nele, dr.Duka, tzuta and 1 others like this.

  6. #6
    Mlađi član Avatar korisnika krofnice
    Član od
    20.9.2017.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    326
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Cobra de Calibre 2 Steel

    Fin pregled i opis, meni se sviđa grafički izraz sata i njegov manga stil, hvala na trudu i slikama!
    dr.Duka likes this.

  7. #7
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cobra de Calibre 2 Steel

    Mozda da su malo manje napadni, ali, dobro, nov su i mali brend, pa ako nece sad fontom 32 napisati po nesto o sebi preko cifera, kad ce
    Dezen na ciferu je stvar licnog ukusa, kazaljke i indikatori jesu lepo dizajnirani, dodatno ulepsani termickom bradom sto im daje taj plavi odsjaj (ili mi se cini?), sad sa gledista kontrasta geometrije jedino bi eventualno lugove i kuciste "razdelio", bilo spustom ili usekom. Sigurno nije jos jedna (losa) kopija Panerai-a ili BR-a, sto je dobro videti, pa sad kome se svidi.
    dr.Duka and mimamimic like this.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika dr.Duka
    Član od
    21.12.2015.
    Lokacija
    Pozarevac
    Poruke
    616
    Lajkovi
    5408
    Reputacioni uticaj
    195

    Određen forumom Re: Cobra de Calibre 2 Steel

    Za spoljnu geometriju kucista koje proizvodi CDC je uzeta osnova Cartier de Calibre .Indikatori i kazaljke su bez termicke obrade samo visok sjaj (vreme da se kupi bolji telefon za slikanje)odsjaj stakla na fotki je u pitanju..i da ..inspiracija za sliku (gorl&snake&skull)na ciferu je tetovaza koju je imala devojka koju je Johnny J.Lee (gazda/vlasnik/osnivac CdC)priveo jedne burne pijane noci..sto bi nas narod rekao kakvo hebanje takvo i secanje..


    Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
    Gde pacov prodje,tu mis nema sta da trazi(rumunska narodna poslovica)

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Cobra de Calibre 2 Steel

    Mogu da potvrdim da ovaj sat uživo izgleda odlično
    dr.Duka likes this.

  10. #10
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cobra de Calibre 2 Steel

    Ipak mislim da je ta prica o atraktivnoj dami poluistina. On je u stvari zakasnio na ono sto bi bio burni pijani seks sa zenom koja je doista imala tu tetovazu, pa se zato i dao u proizvodnju pouzdanijih satova
    dr.Duka, mimamimic and VladimirD like this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •