Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
Like Tree17Likes
  • 9 Post By bursa
  • 1 Post By sdbiba
  • 7 Post By bursa

tema: CITIZEN Sports CA0641-24E

  1. #1
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom CITIZEN Sports CA0641-24E

    Predstavljam Vam moju novu prinovu.

    CITIZEN Sports CA0641-24E-02.jpg

    Negde krajem prošle godine me uhvatio neki nemir i počeh da gledam satove, na kraju prelomih da sebe počastim još jednim satom...ehhhhh.
    Prvo sam se fokusirao na dress satove, medjutim nisam našao ni jedan za kojim bi mi srce zaigralo, i tako...besciljno lutajući netom i onako usput gledajući i Orion, Citizen , Casio... za oko mi zapade ovaj model.

    CITIZEN Sports CA0641-24E-01.jpg
    Na Bomar-ovom sajtu zapazih pristojan popust i tu sam se fokusirao izmedju tri ponudjene varijacije. Naravno ništa dok ih ne vidim uživo. I tako zaputih se u prodavnicu gde su srećom imali sva tri modela izložena na jednom mestu.

    Crni nije nešto u mom fazonu pogotovo što mu je kućište premazano nekom sjajnom varijantom crne pa me to u startu odbilo. Krema varijanta jeste lepa ali su joj kazaljke oivičene crnom pa nije bas oučljivo iz prve koliko je sati.
    Model koji sam uzeo je na mene delovao Uaooo... sportski i elegantno u isto vreme.
    CITIZEN Sports CA0641-24E-03.jpg
    Karakteristike sata veoma pristojne za ovu cenovnu kategoriju, Čelično kućište od 44mm, vodootporan 10 atmosfera, mineralno staklo, Citizenov Eco Drive mehanizam B620 sa rezervom snage od 200 dana, 5 godina garancije.

    Nisam upoznat sa Citizenovim Eco Drive kvarcnim mehanizmima ali ono sam dosad primetio jeste da je sat izuzetno tačan.
    CITIZEN Sports CA0641-24E-04.jpg
    Ono što mogu da Vam potvrdim iz prve ruke to je da ko god da je video sat uživo se oduševio kako dobro izgleda. I zaista uživo izgleda izuzetno. Nije za koktel parti ali za sve ostale prilike jeste.

    Dizajn koji pomalo odstupa od uobičajenih Citizen Hronografa odiše klasikom i preglednošću. Cifer je pregledan , ofarban u mat crnoj boji sa precizno odštampanim markerima bele boje i ponegde crvene. Sve je veoma pregledno i čitljivo. Na ciferu se nalaze tri podbrojčanika, sekundara, pokazivač doba dana i najbitnije pokazivač proteklih minuta kada je štoper aktiviran. Pored svega na cifer je stao i prozorčić sa danom u mesecu. Sve to veoma lepo uklopljeno.
    Posebno me oduševljava što je podbrojčanik štoperice spušten u odnosu na nivo cifera, ofarban u sivo i oivičen crvenom bojom. Detalj vredan pomena.
    Očigledno da je na ovom satu sve podredjeno funkciji štoperice te tako na ciferu postoje samo oznake za minute. Veoma lep detalj je i bezel sa tahometrom.
    CITIZEN Sports CA0641-24E-05.jpg
    Takodje sam zadovoljan kako sama štoperica radi. Pritiskom na taster za pokretanje štoperice čuje se onaj klasični mehanički klik, takodje i na tasteru za zaustavljanje štoperice. Kazaljka štoperice se kreće poput kakvog mehaničkog sata u kratkim hodovima. Kada se resetuje vraća se na početnu poziciju klizeći u smeru kazaljke na satu. Takodje uvek je savršeno poravnata sa markerom na poziciji 12 kad se ne koristi.

    Kućište sata je pristojno uradjeno bez oštrih ivica kombinacija poliranih i mat površina, ništa spektakularno. Na pozadini sata laserski ugravirani logo kao i osnovni podaci.
    CITIZEN Sports CA0641-24E-10.jpg
    CITIZEN Sports CA0641-24E-09.jpg

    Luminacija je odradjena na kazaljkama minuta i sata i može da posluži ali daleko od recimo Seiko luminacije.
    CITIZEN Sports CA0641-24E-08.jpg
    Naravno sat nije bez mana.

    Moja najveća zamerka tiče se upravo same štoperice. Kazaljka štoperice je tanka kao vlas kose i neretko jedva uočljiva. Po meni bi trebala biti nešto deblja.
    Još gore od toga je što nije dovoljno dugačka a što važi i za malu kazaljku štoperice na podbrojčaniku. Pa ti očitaj majci koliko je minuta i sekundi proteklo dok je štoper radio.
    CITIZEN Sports CA0641-24E-07.jpg
    Ne znam da li može i ko bi to mogao ali ozbiljno razmišljam da zamenim kazaljke štoperice.

    Druga zamerka je prozor za dan u mesecu. Ljudi to je stvarno prozor a negde u dubini kućišta nazire se dan u mesecu. Baš mu ga dali po dubini. Po meni na ovakvom satu je slobodno moglo i bez ovog prozora, bilo bi i lepše i preglednije.
    CITIZEN Sports CA0641-24E-06.jpg
    Uz sat ide i 22mm braon perforirana kožna narukvica sa standardnom kopčom na kojoj je ugraviran Citizen. Narukvica je od veštačke kože nije nekog kvaliteta i prvom prilikom ću je zameniti crnom spotrskom narukvicom od prave kože.
    CITIZEN Sports CA0641-24E-11.jpg
    Po meni ovaj model daleko bolje izgleda sa crnom narukvicom.
    CITIZEN Sports CA0641-24E-citizen-brycen-chronograph-black-dial-mens-watch-ca0649-14e-.jpg
    Eto toliko o ovom satu. Suma sumarum uživam dok ga nosim a to je i poenta ove naše ljubavi prema satovima.
    Poslednja ispravka: bursa (15.2.2021. u 10:54)
    sdbiba, Neša, taunus and 6 others like this.
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.397
    Lajkovi
    63882
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: CITIZEN Sports CA0641-24E

    Lep Citizen

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    bursa likes this.

  3. #3
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: CITIZEN Sports CA0641-24E

    Stigao novi kaiš, crni sa belim/krem štepom.

    Montiran i premeštena originalna šnala. E sad je ovo sat 1/1 što bi rekli.


    CITIZEN Sports CA0641-24E-20210218_160108_copy_768x1024.jpgCITIZEN Sports CA0641-24E-20210218_160306_copy_768x1024.jpgCITIZEN Sports CA0641-24E-20210219_073145_copy_1024x768.jpg
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •