Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
Like Tree4Likes
  • 4 Post By Vrana

tema: Citizen chronograph - kalibar 6870

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    8.4.2011.
    Poruke
    44
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Citizen chronograph - kalibar 6870

    Citizen chronograph kalibar 6870:
    - alarm 1
    - alarm 2
    - štoperica 0,05 sek
    - lokalno vrijeme
    - tajmer
    - dan
    - mjesec
    - 24 satno vrijeme
    - WR 200 metara
    - "ronilačka" rotirajuća luneta
    - produženje remena za ronilačko odijelo
    - "kompas"
    - Semi-Perpetual Kalendar
    - i da uz to pokazuje i sate sa sekundama (kasni 90 sekundi na godinu)
    - cijena 1850 kn (kupljen 1998 godine)
    - e, i svijetli u mraku

    Ovaj sat sam kupio sa ciljem da ga nikada ne skidam sa ruke i tako je odgulio 11 godina. Sada ga znam nositi iz gušta.
    A šta je sve proživio, jednostavno legenda od sata! Toliko udaraca da se danas pitam: "KAKO ON JOŠ RADI (100% ispravan)?" Staklo je bilo toliko izgrebano da su se sati jedva očitavali. Tada je sat izdržao nešto nevjerojatno. Uzeo sam bušilicu a u glavu joj stisnuo komad krpe, staklo namazao polir pastom, te krenuo polirat staklo koje nisam skinuo sa sata. Sat je znao od poliranja biti toliko vruć da se nije mogao držati u rukama. Znači temperatura je u njemu bila paklena, no on je i dalje radio. Nekakve sitnije ogrebotine su nestale no staklo je tijekom hlađenja puklo. Odnio sam ga kod lokalnog urara koji mu je stavio novo staklo, no plosnato. Sat je i dalje bio vodonepropusan jedno dvije godine kada sam primjetio sa unutrašnje strane maglicu na staklu. Odnesao ga kod urara koji je nešto pokušao no nije uspio. Drugi urari nisu niti željeli pokušati. Tu sam se pomirio i odlučio ovaj sat spremiti i kupiti novi. Otvorili ga, izvadili bateriju i posušili, te sam ga spremio. Kupio sam novi sat Pulsar. No nisam bio zadovoljan. OK sat no nije legao.
    Izvukao sam Citizena iz ladice te ga poslao u ovlašteni servis u Hrvatskoj. Tražio sam da naprave promjenu stakla - stave originalno zaobljeno, da promjene sve brtve i ispitaju vodonepropusnost. Pošaljem ga poštom u servis u Rijeci gdje ga servisiraju. Vrati mi se sat i ja presretan krenem namještati vrijeme no jedna tipka mi ispadne iz sata. Šok! Urar u servisu je nije vratio dobro osigurač. Vraćam poštom odmah sat u servis. Servis to sredi te mi vrati sat. Drugo jutro sat se opet zamagli. Zovem servis! Vračam ga poštom u servis u Rijeci, a oni ga prosljeđuju direktno u glavni servis za Europu u Hamburg. Vrati se sat, kažu mi da je sada sve u redu i da je istestiran na vodonepropusnost. Ja presretan. Drugi dan na staklu opet maglica. Zovem ovlašteni servis u Hrvatskoj i kažem da više nema smisla i da odustajem od daljnjih pokušaja popravka. No servis me odgovori i ja ga opet pošaljem u Rijeku a oni njega opet u Hamburg. Nakon mjesec i nešto vrati mi se sat. Dečki su ovaj puta dobro obavili posao!










    Ovaj post je u čast kolege Omegasea.
    patek, vladaspas, VLADAN P and 1 others like this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Citizen chronograph - kalibar 6870

    Damn.....!!!!
    Stvarno nemam drugi komentar za život i putešestvije ovog primjerka!!!

  3. #3
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen chronograph - kalibar 6870

    Kako je lepo cuti ove price koje nose neki satovi! A da je lep jeste, lep je i vredeo je sav trud!

Slične teme

  1. Citizen Chronograph
    By anbeast in forum Citizen
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28.3.2011., 16:19
  2. Panerai kalibar P.3000
    By dragon in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 7.11.2010., 13:55
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 2.9.2010., 0:17
  4. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.2.2010., 10:18

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •