Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17
Like Tree11Likes

tema: Citizen BL5251-51L

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Red face Citizen BL5251-51L

    Kompletan test sata: Citizen BL5251-51L


    Svako ko je pratio forum, možda je i znao da ovaj model sanjam već duže vreme . Mislim da već više od pola godine pokušavam da se oduprem pritisku i snovima, ali bezuspešno, te eto sata u mojoj kolekciji. Ja sam prinovom naprosto oduševljen, a zašto ? To ćete saznati u nastavku sažetog teksta i nešto slika uslikanih HTC Desire Z telefonom (te se nadam, da će slike koliko toliko dočarati pomenuti sat) .

    Pakovanje sata je sad već standardno za Srbiju, jer se za skoro svaki model dobija ista kutija (ako je kupljen kod nas). Kada sam otvorio kutiju, usledilo je veoma prijatno iznenadjenje. Za mene, zajsta ozbiljno lep sat...



    Prilog 26664 Prilog 26665 Prilog 26666


    ....sat je izradjen od Titaniuma , ali ne u potpunosti. Najme , korona i zadnji poklopac (kao i krunica, drukeri) je izradjen od brušenog čelika, koji je završnom obradom savršeno legao na Titaniumsko kućište. Prvi modeli (2007 - bl 5250-53l) su imali koronu takodje izradjenu u titanijumu, koliko sam uspeo na netu da saznam. Najme, sat približno istog oblika i izgleda je izašao u tri različite serije, gde postoje bitnije razlike o kojima će biti još reči u daljnjem tekstu. Završna obrada kućišta je za svaku pohvalu i bez i jedne jedine mane. Korona je pokretna u 60 klikova, gde sam naišao na prvu stvar koja mi se nije dopala. Sam mehanizam korone nije najsrećnije odradjen, te se javlja čudan osećaj pri upotrebi. Takodje imam osećaj da postoji blagi "luft" mrdanjem korone levo-desno. Nije strašno, ali mi je zasmetalo. Ubačen je lumiscentni marker na "12 sati" sa odličnom luminacijom. Arapski brojevi i markeri su reljefno i kvalitetno odradjeni na koroni, tako da sumljam da može doći do eventualnog brisanja . Staklo sata kod ovog modela je safirno...



    Citizen BL5251-51L-4.jpg Citizen BL5251-51L-5.jpg Citizen BL5251-51L-6.jpg


    ...krunica sata nije potpisana i nije ušrafljujuća i ako je sat potpisan na 20bar . Zaštićena je kućištem i za moj ukus ,malih dimenzija. Sam mehanizam sata zahteva veoma često korišćenje krunice, sa kojom se menjaju funkcije sata, o čemu će biti reči u daljnjem tekstu. Drukeri su uradjeni bez greške i odaju osećaj vrlo sigurnog, dovoljno dubokog i stabilnog rada.
    Narukvica sata je za svaku pohvalu. Izuzetne udobnosti, vrlo prijatna (bez "brijanja" i čupanja) i može se reći, kao da je iz više klase. Poseduje sigurnosnu kopču, koja je potpisana samim brendom izuzetne preciznosti (za razliku od Seikovih satova iz te klase). Laka je za upotrebu, osigurana veoma dobrim mehanizmom. Preklop je takodje obeležen brendom, kao i oznakom "titanium" ...



    Citizen BL5251-51L-1.jpg Citizen BL5251-51L-2.jpg Citizen BL5251-51L-3.jpg Citizen BL5251-51L-4.jpg

    ...poklopac sata je vrlo zanimljivo izgraviran i razlikuje se na sva tri modela. Na ovom modelu stoji natpis "Promaster" , kao i gravura "sapphire" za safirno staklo.



    Dimenzije sata su meni idealne. Bez krunice, diametar iznosi 43mm, a debljina 13mm. Sat je veoma izbalansiran, odlično leži na ruci bez "pomeranja" na kraj zgloba...



    Citizen BL5251-51L-5.jpg Citizen BL5251-51L-1.jpg Citizen BL5251-51L-2.jpg Citizen BL5251-51L-2.jpg Citizen BL5251-51L-3.jpg Citizen BL5251-51L-4.jpg Citizen BL5251-51L-5.jpg Citizen BL5251-51L-6.jpg

    ....sat poseduje mehanizam kalibra E820 koji je modifikovana verzija kalibra E812 (ugradjivan u prve modele) . Razlike izmedju ova dva kalibra, koje sam za sada uspeo da primetim su "Power save" opcija (kada je sat u totalnom mraku, sekundara zauzima nulti položaj i ne pomera se) , kao i potreba izvlačenja krunice na prvi hod da bi se koristile opcije sata. Od komplikacija tu su, večiti kalendar, štoperica (bez prolaznog vremena- 59:59 0/20sec) , "travel time" (odabir drugog vremena) , alarm...
    Rezerva snage je diskutabilna (E820), jer se navodno sa 7 meseci, popela na 14 m. Za rok trajanja punjive baterije se navodi 15 godina. Sve u svemu, pozitivni komentari za kalibar od znalaca, na šta smo i navikli, kada je ovaj brend u pitanju.

    Luminacija sata je odlična, ali ne kao i na Seiko modelima. Zadržava se više od 8h i u više je nijansi. Mene kod ovog brenda upravo privlači ta nijansa luminacije. Sve u svemu, odlična vidljivost u mraku...



    Citizen BL5251-51L-2.jpg Citizen BL5251-51L-3.jpg Citizen BL5251-51L-4.jpg


    Zapravo, mene ovaj model strašno asocira na dogodovštine Lare Croft ili na neki deo njene opreme. Vrlo avanturističkog izgleda, što doprinosi nijansa udobnog Titaniuma. Evo par zanimljivih fotki , gde sam pokušao da prenesem ovo mišljenje (dvorište je u pitanju, pa se nema previše vizija)



    Citizen BL5251-51L-1.jpg Citizen BL5251-51L-2.jpg Citizen BL5251-51L-3.jpg Citizen BL5251-51L-4.jpg Citizen BL5251-51L-5.jpg Citizen BL5251-51L-7.jpg

    Ja sam prezadovoljan satom. Odlične čitljivosti, veoma robustan, za svaku priliku, prelepog cifera ,odličnog kvaliteta.

    Veliki PozzzZZZZZ

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Za tri priloga na početku posta se ne vide slike, te ću ih ponovo postaviti...

    Citizen BL5251-51L-7.jpg Citizen BL5251-51L-8.jpg Citizen BL5251-51L-3.jpg

    Hteo bih da napomenem, da su sve slike moje i uslikane telefonom... nadam se da ću se u neko dogledno vreme, dokopati pristojnog fotoaparata.
    Poslednja ispravka: backarelli (10.6.2012. u 20:34)
    83stojan likes this.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Cestitam baki , sat je odlican, u zdravlju da ga nosis

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Backarelli, čestitam na kupovini sata, neka te u zdravlju služi takođe čestitam i na lepom tekstu i slikama.

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Aj' sad i zvanične čestitke od mene.
    Danas sam video Backarellijev sat i mogu da potvrdim da zaista izgleda dobro.
    Posebne pohvale na udobnost narukvice i ideju da svi delovi sata koji su najizloženiji udaru budu izrđeni od čelika.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #6
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Uze ga brze nego sto si rekao!
    CESTITKE BRATE!!!

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    cestitke sat je fenomenalan

  8. #8
    Član Avatar korisnika Mister No
    Član od
    3.6.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    344
    Lajkovi
    1376
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Čestitam kolega, sjajan sat!
    Sinn
    Seiko


    "...i kako je do neprepoznavanja dovedena suština prevare" Štulić

  9. #9
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    cek baki jel to moj sat

    next year at this time I'll be a millionaire




  10. #10
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Pa baki - svaka cast na satu. I meni se ovaj Citizen jako dopao, cak mi je bio u izboru za prvi sat "moderne ere" ali su mu mesto zauzeli Nighthawk i Hamilton Khaki Field.

    Moram ti reci da su slike odlicne i da sat izgleda bas mocno ! I nemoj da te plasi sto mu krunica nije usrafljujuca - ako su pametno resili dihtovanje gumica oko kljuca (a verujem da jesu) - to je dovoljno za 20 bara.

    Sve u svemu - bas mi je drago da si se ponovio !
    No time to lose

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •