Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree20Likes
  • 11 Post By bajker71
  • 1 Post By VLADAN P
  • 3 Post By Vladan Stevanovic
  • 3 Post By tiha
  • 1 Post By tolarbo
  • 1 Post By nele

tema: Casio C-801

  1. #1
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Casio C-801

    ,Pre neki dan nabavio sam svoj prvi "digitalac"posle mnogo godina. Lično nisam neki ljubitelj ovog tipa satova ali ovu priliku nisam mogao da propustim. Razlog je model iz 1980 godine koji me je vratio u niže razrede osnovne škole kada je on bio hit. U to vreme bio je prilično skup i nije mogao lako da se nabavi kod nas. Konkretan primerak me je privukao i zbog toga što je praktično nov i na sebi nema tragova korišćenja. Ovakvi satovi su najčešće stradali tako što su im tasteri zbeg svojih malih dimenzija pritiskani olovkama i drugim oštrim predmetima pa su brzo gubili svoju lepotu.
    Casio C-801 je prvi model ovog renomiranog proizvođača sa kalkulatorom. Sećam se kako sam zavideo jednom školskom drugu koji je imao ovakav sat a nosio ga je i na pismenom iz matematike na kome je digitron naravno bio strogo zabranjen.

    Casio C-801-casio-c-801.0.jpgCasio C-801-casio-c-801.1.jpgCasio C-801-casio-c-801.2.jpg

    Casio C-801 osim digitalnog prikaza vremena ima datum sa danima u nedelji, štopericu i naravno pomenuti kalkulator. Alarm nema a njega su dobili neki kasniji modeli. Gornjim tasterom sa leve strane kućišta aktivira se pozadinsko osvetljenje displeja.
    Kućište sata je kvalitetno, izrađeno od špialtera pa zatim niklovano a poklopac kućišta i narukvica su od nerđajućeg čelika. Natpis Japan ili made in Japan nalaze se na staklu, poklopcu kućišta, mehanizmu, narukvici... i podsećaju na neka stara vremena kada su se japanski satovi proizvodili zaista u Japanu!

    Casio C-801-casio-c-801.3.jpgCasio C-801-casio-c-801.4.jpg

    Na kućištu ima ukupno 20 tastera i veoma lepo reaguju na dodir. Struju mu obezbeđuju dve baterije tipa 391 sr 1120.
    Toliko za ovaj put, pozdrav!
    Priložene slike Priložene slike Casio C-801-casio-c-801.3.jpg   Casio C-801-casio-c-801.4.jpg  
    Poslednja ispravka: bajker71 (15.2.2012. u 13:08)

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Casio C-801

    Stvarno k'o nov.
    Čestitam na ''ulovu''.
    bajker71 likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Casio C-801

    Bajker VEEEELIKI LIKE od mene! Svaka cast na super priči koju si podelio sa nama.

    Ovaj sat u meni budi sećanja na neko davno prošlo vreme kada sam za takvim satom čeznuo, i da sam i ja bio na tvom mestu ne bih nikad propustio tu priliku za kupovinu. Nažalost moji nisu imali toliko novca za ORIGINAL Casio pa su mi kupili Levis koji dosta podseća na taj Casio ==> Casio

    Još jednom hvala

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Casio C-801

    Hvala vama na podršci!

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Casio C-801

    Cestitke! Ja sam negde sredinom osamdestih imao sat sa kalkulatorom marke 'MBO'.
    Casio C-801-mbo.jpg (nije moja fotografija)
    Bio je od plastike i ne narocito kvalitetan ali to je u to vreme bas bilo IN - verovatno zbog filma Back To The Future.
    tolarbo, VLADAN P and bajker71 like this.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Casio C-801

    Cestitam na Casio-u, ja imam isti model, ali na zalost vise nije u reprezentanivnom stanju. U svakom slucaju bas lepo sto si pronasao ovako lep primerak.
    bajker71 likes this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Casio C-801

    he,he koliko mi je puta sličan model pomogao u matematici,dok nije jadan zabrljao od petljanja sa dugmićima
    bajker01 likes this.

Slične teme

  1. Satovi Casio Pro Trek PRG-40 i Casio GA-110 - fotografije
    By milan zmaj in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.7.2012., 17:17

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •