Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Ruski političari i ručni satovi

    Visoki zvaničnici Rusije, od zamenika gradonačelnika Moskve do šefa države, ne mogu da odole luksuznim satovima, od kojih neki vrede i po više stotina hiljada dolara, objavio je dnevnik „Vedomosti".

    List navodi da je po pitanju skupocenih ručnih satova najskromniji premijer Vladimir Putin, a da je najveći rasipnik zamenik gradonačelnika ruske prestonice Moskve Vladimir Resin.
    Naime, novinari „Vedomosti" primetili su da u svojim arhivama imaju masu fotografija funkcionera sa satovima, pa su odlučili da pišu na tu temu. Oni su na slikama uočili neke prilično skupe primerke.

    List je titulu najvećeg rasipnika, kad su skupi satovi u pitanju, dodelio zameniku gradonačelnika Moskve Vladimiru Resinu, čiji ručni sat „de vit la presi grand komplikasion" košta čak 1,03 miliona dolara.
    Sledeći ljubitelj skupocenih satova je čečenski predsednik Ramzan Kadirov. On na ruci ima sat marke „bove flerije", čija je cena 300.000 dolara. Taj luksuz je, prema navodima ruskog lista, umalo doveo do propasti Kadirova, koji godišnje prima 100.000 dolara i koji poseduje automobil marke „lada" i stan od 36 kvadrata u Groznom.

    Ni direktori velikih kompanija ne štede kada je reč o satovima. Tako, na primer, čelnik „Gasproma" Aleksej Miler ima „brege" vredan 112.100 dolara, dok sat marke „patek filip", čiji je vlasnik direktor banke VTB Andrej Kostin, vredi 240.800 dolara.

    „Vedomosti" navode da predsednik Rusije Dmitrij Medvedev, koji je među svoje prioritete uvrstio borbu protiv korupcije, poseduje „brege klasik mun fejz" čija je cena skromnija - 32.200 dolara.
    Najštedljiviji među ruskim političarima, bar kad su satovi u pitanju, jeste premijer Vladimir Putin. On nosi ili „IWC pajlots voč mark 15" od 3.400 dolara ili „blanpen leman akvalang grand dat", koji košta 10.500 dolara.

    Izvor: Press Mobile

  2. #2
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ruski političari i ručni satovi

    Interensantna tema, nema šta, znaju ljudi šta im je činiti, da ne kažem šta kupiti!

    Ovom prilikom želim ti dobrodošlicu nazad, ponovo si na forumu? Čitao sam dosta tvojih postova pa sam imao potrebe za dobrodošlicom!

    Pozdrav,
    Igor

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Ruski političari i ručni satovi

    Bas su me razocarale te Bacuske - pored toliko lepih i dobrih ruskih satova, oni nose neke tamo svajcarske... )

  4. #4
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Ruski političari i ručni satovi

    Sta ti je kumunizam i revolucija dobar izbor, licno bi bio zadovoljan izborom Putina.

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Ruski političari i ručni satovi

    Uf, ne zna se koji je sat bolji, mada kao što reče sub bio bih zadovoljan i tim IWC-om, ipak sam ja skroman Zanima me koji je to sat od 1,03M$, pošto me ova latinična interpretacija naziva pomalo zbunjuje...

    Pozdrav,
    V.S.

  6. #6
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Ruski političari i ručni satovi


  7. #7
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Ruski političari i ručni satovi

    Pa dobro,ima se može se.Stvar prestiža.Mada bi logičnije bilo da nose satove njihovih proizvođačaoljot,Šturmanski,Orion,eventualno Vostok Europe(sklapa se u Litvaniji,ali šta sad).Njihovi modeli po atraktivnosti nimalo ne zaostaju za satovima koje nose dotični političari.Uz to su i dosta jeftiniji.Uostalom,sat je sat,svaki pokazuje vreme.

  8. #8
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ruski političari i ručni satovi

    Citat majstor98 kaže: Pregled poruke
    Pa dobro,ima se može se.Stvar prestiža.Mada bi logičnije bilo da nose satove njihovih proizvođačaoljot,Šturmanski,Orion,eventualno Vostok Europe(sklapa se u Litvaniji,ali šta sad).Njihovi modeli po atraktivnosti nimalo ne zaostaju za satovima koje nose dotični političari.Uz to su i dosta jeftiniji.Uostalom,sat je sat,svaki pokazuje vreme.
    Makar se voze Ruskim automobilima! Dobijaju satove na poklon! Ti meni parče poslovnog prostora, ja tebi Vacheron Costantina, ti ponimaesh tovarish Prezident?
    Ni ovi naši ne kaskaju za njima.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Ruski političari i ručni satovi

    Odlična tema.
    Treba joj dodati i političare drugih država,a i kod ovih naših bi se videlo što šta interesantno.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Ruski političari i ručni satovi

    Ufff... ovi novinari kada ga prevedu, treba ti tuce rečnika, leksikona i čega sve ne da bi rastumačio šta je šta... U svakom slučaju, za očekivati je bilo da političari nose skupe i luksuzne satove, pogotovo u Rusiji koja ponovo doživljava procvat. Meni je najsimpatičniji deo o čečenskom predsedniku Ramzan Kadirov-u koji vozi ladu i ima stan od 36 kvadrata, ako se to može nazvati stanom a ipak nije mogao da odoli satu čija je vrednost $300000. To je pravi entuzijasta i zaljubljenik u satove.

    Larosa, postoji već jedna slična tema "Predstavnici naroda (i narodnosti)", nažalost nije zaživela niti naišla na veći odziv kod članova.

    Pozdrav

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ruski satovi - Korisni linkovi!
    By dragon in forum Ruski satovi
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 9.12.2023., 22:39
  2. Ruski satovi
    By Laslo51 in forum Ruski satovi
    Odgovora: 191
    Poslednja poruka: 30.5.2022., 18:01
  3. Ratatan ručni sat?
    By donn in forum Stari (vintage) ručni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.3.2015., 15:29
  4. Ruski satovi u Beogradu
    By eee in forum Ruski satovi
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.6.2011., 18:10
  5. Kupujem nov Ruski sat.
    By Boban. in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.12.2009., 13:56

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •