Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 36
Like Tree56Likes

tema: Vaša iskustva sa prodajom satova

  1. #1
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Vaša iskustva sa prodajom satova

    O kupovini i prodaji satova se odavno diskutuje na forumu, ali do sada nismo konkretnije razgovarali o aktivnosti koja nam često pomaže da osvežimo kolekciju, a to je prodaja satova. Do sada nemam neko veliko iskustvo u ovome, a satovi koje sam prodao su uglavnom jeftiniji primerci koje sam oglasio ovde, na KP ili na voćki.

    Najbitnije što sam do sada primetio jeste da je za prodaju bilo kakvog sata potrebno dosta vremena. Rekord mi je prodaja nekog jeftinog sata za koji me je kupac zvao četiri meseca po postavljanju oglasa. Hteo sam da pitam sve vas koji ste prodavali satove koliko vam je vremena u proseku potrebno da ih prodate, ukoliko se takav podatak može nekako izvesti.

    Zanimljivi su mi i raznorazni kvazi-kupci, tj. oni koji samo troše i moje i svoje vreme. Ne znam zbog čega je teško čitati kratak i jednostavan tekst, gde obično napomenem da ne odgovaram na SMS poruke, da nisam zainteresovan za razmene ili da je cena fiksna. Ukoliko stavim sve tri napomene, ljudi retko zovu ili pišu, premda se nađe i poneki pacijent. Na primer, na oglas za sat za koji sam tražio 130€, javlja se mamlaz koji nudi 40€ i dva krša za razmenu. U pitanju je jedan preprodavac koji je u negativnom kontekstu jednom i spomenut na forumu. Naravno, nisam ni odgovorio, premda priznajem da sam imao žarku želju da ga uputim na bukvar za prvi razred osnovne škole i neki rečnik, kako bi shvatio šta znače izrazi ’fiksna cena’ ili da nisam zainteresovan za razmene. Za isti sat sam primio SMS poruke, uglavnom sa smešnim ponudama, pa se nisam ni pomučio da odgovaram. Na pitanje o ’zadnjoj ceni’ obično uputim na tekst oglasa, ali slaba vajda. Moja ’zadnja cena’ je ista kolika i ’prednja’ – a to je cena koju sam naveo. Cenu mogu da spustim prijatelju ili poznaniku, ali nepoznatom kupcu – jok. Ukoliko nekome odgovara, on će kupiti, a ukoliko je smatra visokom, neka slobodno potraži isti sat po nižoj ceni gde god želi. Najveći biser je bio tip koji je hteo da kupi jedan jeftini ruski sat, čiji sam mehanizam fotografisao i postavio u oglas i naveo da je sat na navijanje – geniju sam jedva objasnio da mehanički sat nema baterije i da to što je video neki sličan sa kvarcnim mehanizmom ne znači da ga i ovaj sat poseduje. Uspeo sam kada sam mu dao primer da mnogi automobili postoje u verzijama sa dizel i sa benzinskim motorom.


    Kako vama ide prodaja satova i da li ste imali pacijente kao ja?
    marko14, jagos, esdy_11192 and 6 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Ha, znam na koga misliš i meni je složio priču kao da sam retardiran....tržište satova preko oglasa je jako često lov u mutnom, većina kupaca ima nerealne želje, to je posledica krize i činjenice da novac trenutno najviše vredi.
    Poslednja ispravka: vlajo (20.6.2013. u 22:45)
    esdy_11192 and Neša like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  3. #3
    Član Avatar korisnika komsa
    Član od
    11.3.2013.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    203
    Lajkovi
    1486
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    ne bavim se prodajom i ne posedujem "neku" kolekciju.......sat sam prodavao jednom po savetima ljudi ovde sa foruma i prodao ga za par dana.........izgleda(moje misljenje) da je bitno koliko je popularan,trazen sat da ne kazem izvikan.......kao sto neki od vas i znaju prodavao sam Seiko Monster-a,cena je bila po vecini realna,ni preniska a ni previsoka ipak dovoljno niza od one u prodavnici da bi bila interesantna......naravno bilo je "talenata" koji su odmah nudili 50% od trazene cene,jakne,bicikle ali to se desava sa svim oglasima pa sto ne bi i sa satovima.......sat sam oglasio ovde i na KP a prodao ga na ovom drugom......da situacija bude zanimljivija,momak koji je sat kupio,kupio ga je za rodjendanski poklon sto je meni bilo neverovatno jer licno nkad ne bih nekoj dragoj osobi poklonio nesto polovno(koristeno) osim ako to nesto nije stvarno neki antikvitet......toliko o mojem iskustvu prodaje sata.Nadam se da me skoro nece uhvatiti "satitis"
    Poslednja ispravka: komsa (20.6.2013. u 22:59)
    jagos, Neša and DrAgod like this.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Citat komsa kaže: Pregled poruke
    ...Nadam se da me skoro nece uhvatiti "satitis"
    Hoće, hoće, samo je pitanje vremena. Nalaziš se među zaraženima

    Zanimljiv mi je aspekt ljudske prirode koji spominje Vlajo, tj. nerealna očekivanja po pitanju cene ili sopstvenih finansijskih mogućnosti. Znam više ljudi iz bližeg okruženja koji su realni po mnogim pitanjima, koji znaju da neće izdvojiti X evra za letovanje, Y evra za automobil ili Z evra za televizor, pa to i ne čine, ne ulaze u kredite ili pozajmice i plaćaju ono šta mogu da priušte. Naravno da bih i ja voleo da posedujem neke satove koji dosta koštaju, ali pošto toliki novac ne mogu da izdvojim za sat, ne bih se ni raspitivao za cenu. Nije mi problem da se pomirim sa činjenicom da su neki satovi skupi za mene, ma koliko da im je cena korektna, ali u ovoj diskusiji ne smem da gledam sebe ukoliko želim da se realno postavim prema ličnosti kupca.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Na prošlom okupljanju smo konstatovali da sam ja (izgleda) jedini član foruma koji nikada nije prodao ni jedan sat
    Da se razumemo - ne kažem ja da je to prodaja pogrešna stvar već samo konstatujem činjenicu.
    Kad kupujem sat-kupujem onaj koji mi se baš sviđa.Posle mi bez veze da ga prodajem kad mi se i dalje sviđa.
    Više volim da imam 20-30 ''jeftinijih'' satovima koji mi se dopadaju nego recimo 2 skupa koja će mi se isto tako dopadati.
    Možda u budućnosti i promenim stav.Za sada je ovako.

    Dakle,od ovog posta u ovoj temi nemate nikakve vajde
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    ja sam prodao nekoliko satova ali sam imao srece da mi se jave ljudi koje na neki nacin poznajem.mislim na poznanstva preko foruma ili preko prijatelja itd.to je proteklo u najboljem redu i mogu samo da pohvalim kupce.sa nekima od njih sam se kasnije i upoznao i postali smo prijatelji.par satova su kupili ljudi koje sam prvi put u zivotu cuo i bili su iznenadjujuce korektni,kupci za pozeleti.medjutim postoji armija ludaka koji misle da sa 100 eura mogu da se izivljavaju.ja bas volim kad mi se jave i vodim duge i glupe pregovore da vidim kad ce covek da ukapira da je kreten i da se samo salim s njim.
    Poslednja ispravka: jagos (20.6.2013. u 23:15)
    VLADAN P, Neša, DrAgod and 2 others like this.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    I ja imam odlična iskustva sa prodajom satova članovima foruma, ali i sa drugim kupcima. Sa pravim kupcem je uvek sve prolazilo korektno, a to su uglavnom bili ljudi koji vole satove kao i mi, bilo da su članovi foruma, bilo da su oglas videli na drugom mestu. Nemam neki veliki uzorak koji bi bio reprezentativan, ali pretpostavljam da nije ni loš.
    jagos and Serb like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Nisi vladane jedini , ni ja nisam prodao ni jedan sat od kad sam ovde (mada ko zna)...Elem, imao sam par "modnih" satova, koje sam razmisljao da prodam, ali ipak nisam, poklonio sam ih meni dragim ljudima, koji su zadovoljni da nose "modni" sat i sve im je jedno koja je marka, mehanizam itd. Draze mi je bila njihova sreca i osmeh od tih 50, 60 , 70 evrica . Druge satove sam poklonio Nesi i Vladi , to su stariji satovi pretezno ruske proizvodnje , koji meni nesto u zadnje vreme ne izazivaju wow efekat , pa umesto da ih prodajem za par stotina dinara , draze mi je bilo da dam ljudima koji ce vise ceniti te satove nego ja ( p.s eno u delu za poklonima ima jos par modela , pa da vas pocetim)

    Sve u svemu ja nesto ne volim da prodajem moje satove (evo sad se kanim , ali ne ide), ali nemam nista protiv prodavaca satova , jer da njih nema ne bi bilo ni ovolikih kolekcija Inace ako se prodaje na oglasima bilo sta pa i satovi, mora se naoruzati mirnocom , jednostavno raznih nas ima
    jagos, VLADAN P, Neša and 3 others like this.

  9. #9
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Meni sve to sa kupcima i njihovim ponudama deluje kao da neko previše gleda Pawn Stars - Episodes, Video & Schedule - History.com gde obično nude 20-30% od cene koju neko traži i kupe za recimo 32%

  10. #10
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Sa kupcima na KP sve najgore. Od nudjenja 10 stvari u zamenu, do raznih glupavih pitanja. Cak je doslo do toga da mi je neki idiot ponudio 100 evra za sat koji vredi nekoliko stotina. Prvo su mi dizali pritisak, ali sada vise ni ne obracam paznju na budale.
    komsa likes this.

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •