Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
Prikaz rezultata 31 do 36 od ukupno 36
Like Tree56Likes

tema: Vaša iskustva sa prodajom satova

  1. #31
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Ovde kad vidis neki novi sat koji je povoljan,a ne mislim na nov kao nov nenosen,vec ga nije bilo na vrtesci ne mozes ni da se organizujes a vec je otisao kos sminkera i nema...
    Sve dok ne dodjemo do trenutka kad sa karticom odemo na net...izaberemo sta nam se svidi...posaljemo mail da se spusti za koji eur dole...vrtecemo se mi u krug dok nam se ne zavrti u glavi.
    GIvan likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  2. #32
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Citat GIvan kaže: Pregled poruke
    Golf 3 1998. godiste ovde se ceni 2500 evra, presao 300000, kao nov...
    Reno Megan 2007. stvarno kao nov presao 130000, cena 3600 evra.

    Imao Golfa 3 godine, sada vozim Megana 2 godine.

    Ja znam koji je bolji ali 99% ljudi (oni koji su formirali cene i trziste) su ovakvim odnosom cena pokazali sta misle.

    Ovde NEMA trzista.
    Golf 3 je kolekcionarski auto i čini se da sa godinama dobija i na ceni i na kvalitetu.

    Tržište satova je fenomenalno u odnosu na tržište automobila.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  3. #33
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Ovo je mali off...ali da napisem neko moje razmisljanje. Mislim da na ovom nasem trzistu , su veoma nerealni i prodavci i kupci... Kupci hoce da dobiju satinu za sitne pare (sto donekle razumem), pa onda traze te trampe, nude neke novce koje su smesne itd...A prodavci (ne svi) vide neke cene ni sam ne znam gde i jos ih dizu , ali ni to mi ne smeta...Najvise mi smeta kod prodavaca (opet pominjem nisu svi takvi) imaju odnos kao da ja njemu prodajem proizvod a ne on meni. Umesto da me ubedi da trebam da kupim sat od njega, glumi neko ludilo, glumi mangupa ili ne znam sta vec. Opet napominjem nisu svi takvi ali ja sam naleteo na par. A to cudjenje kad nekom trazim papire za sat me posebno nervira.

    Ja nema sanse da uzmem polovan sat od prodavca za vocnog sajta , KP pa cak i sa nase berze ako ga ne poznajem sa foruma. Uzeo bi sat od Nese, Jagija , Vlade (vec pazario), Rusa, Skya , Hadzija i jos par ljudi da ne vidim sat (verujem da me ne bi zeznuli) , a kamolo da ga nosim kod casovnicara na proveru. Tako da sam doneo odluku da polovne satove iskljucivo uzimam od ljudi sa foruma, koje znam , vise na ove prodajne sajtove i ne idem...A moje razmisljanje je ovakvo zbog predusteljivih prodavaca na koje sam naletao...Sve u svemu , malo mi se smucilo nase trziste i laknulo mi je kad je pay pall stigao , pa cu bar imati veci izbor a za kvalitet satova i strane prodavce cu tek videti.

    P.S Ja iskljucivo uzimam satove sa papirima po cenu i da dodam malo para zbog toga (pricam o novijim modelima , vintage modeli su druga prica). Ala sam smorio
    milan zmaj, GIvan, Neša and 1 others like this.

  4. #34
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Htedoh da pitam one koji imaju više iskustva od mene u prodaji da li im se isplati da daju oglase bez cene. Ovo me zanima jer su takvi oglasi česti, daju ih i korektni prodavci, ali ne vidim logiku - ukoliko odmah vidim da mi cena ne odgovara ili da ne mogu da je platim, neću ni zvati čoveka i trošiti obojici vreme. Naravno, ovo poslednje kažem iz oba ugla, jer bi mi kao prodavcu bilo sasvim dovoljno da razgovaram sa onima kojima početna ili naznačena cena odgovara, dok kao kupac volim da odmah znam na čemu sam.
    milan zmaj and SanelMNE like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #35
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Logiku jedino vidim u tome da neozbljni ne zovu... Ako zove ozbiljan kupac, lako se može dogovoriti neka mala korekcija cene.

    Ovo što sam napisao važi za korektne prodavce i iste takve kupce,

    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  6. #36
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Vaša iskustva sa prodajom satova

    Sto se tice mog iskustva ne znam dal je gore kad kupujem il kad prodajem neki sat.... ako imam zelju da kupim polovan sat, vrlo brzo odustanem kad vidim cene na KP i slicnim sajtovima za sta su poprilicno krivi i ostali prodavci koji recimo postave nekvalitetan sat koji kosta recimo 9000 dinara u radnji, pa ga polovnog prodaju za 120-150 evra, onda naidje neko ko hoce da postavi neki normala sat za prodaju i kad vidi te druge oglase, on stavi neku ludacku nerealnu cenu jer mu je sat bolji od polovine postavljenih na oglasima od drugih prodavaca, te misli da moze da uzme vece pare no sto se nadao u startu.

    Kad smo kod prodaje satova, vecina kupaca il je bezobrazna il totalno nepismena, il mozda oboje

    Za normalne ljude ovo je vise no ocigledno:

    NEMA ZAMENE, FIKSNA CENA !!!!

    al opet ne vredi, okrenu pitaju moz zamena, moz to malo da spustish cenu itd itd i stekao sam utisak da kad bi uspeli da spuste cenu sa 100 evra na 1 evro, opet im to ne bi bilo dosta nego bi probali da spuste na makar 50 centi !
    milan zmaj and Zagor like this.

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •