Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree23Likes

tema: Top 50 brendova u 2012.

  1. #1
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Top 50 brendova u 2012.

    Prikaz Top 50 brendova u 2012. u Evropi i Americi, podaci su od internet stranice Chrono24, koja mesecno ima 40 miliona pregleda. Istrazivanje je obuhvatilo sve satove, nove, polovne i vintage.

    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Top 50 brendova u 2012.

    Cela lista me ne iznenadjuje previse , osim pozicije Zenita i a posebno Seika. Donekle me iznenadjuje za mene visoka pozicija Panerai , bez obzira sto mi je panerai medju 5 brendova koje najvise volim.
    zoran funduk likes this.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Top 50 brendova u 2012.

    Ima razlike ali nije neka drastična.

    Serb,
    Panerai = Rambo !
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (18.1.2013. u 21:38)
    Serb likes this.

  4. #4
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Top 50 brendova u 2012.

    Pozicije Seika, a narocito Citizena su takve kakve su, verovatno zbog toga sto se sajt bavi prodajom polovnih i vintage satova, a to su uglavnom satovi koji se kupuju novi, i kod kojih nije velika razlika kad se kupuju u nekoj online prodavnici ili na berzi poput chrono24.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Top 50 brendova u 2012.

    Hvala Rus, interesantna lista. Kao što reče Dalibor i nije neka razlika izmedju EUR i USA. Nisam uporedjivao detaljno celu listu, ali vidim da je TOP 10 brendova identično uz neke razlike u rangu pojedinih.

    Mislim da ova lista zaista dosta govori o popularnosti i jačini ovih TOP 50 brendova. Ako bolje razmislite, snaga odredjenih brendova se na neki način i ogleda u veličini potražnje za njihovim polovnim satovima.

    Meni bi bilo takodje interesantno videti ovakvu listu za proizvodjače automobila...

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Top 50 brendova u 2012.

    Ono sto sam ja negde pročitao ovih dana, je da na svetskom trzistu stvari stoje ovako

    1 toyota sa 9,7 miliona vozila (22% više nego 2011)
    2 GM 9,29 miliona (oko 2% vise u odnosu na 2011)
    3 Volkswagen nešto ispod 9,1 miliona (11% vise nego u 2011)

    Toyota je od 2008 neprikosnovena na prvom mestu po broju prodatih, jedino je 2011 bila na trecem zbog cunamija, zemljotresa i zatvaranja pojedinih fabrika izazvanim time.

    Evo podatak koji mozda govori koliko je Evropsko tržiste. Na evropskom tržištu Toyota je prodala 837.969 automobila, što je za 15.583 više nego u 2011. godini. Od ukupnog broja kupcima je isporučeno 792.359 Toyota, dok ostatak od 45.610 automobila otpada na vozila marke Lexus. Dakle, manje od 10% ukupne prodaje.

    Ukupan broj prodatih novih vozila u SAD prošle godine iznosio je 14,5 miliona, što je najviše za poslednjih pet godina. U Kini, najvećom svetskom tržištu automobila, prodato je 19,31 miliona vozila u prošloj. godini, ili 4,3 odsto više nego godinu dana ranije. Za Evropu nisam nasao podatak.
    Poslednja ispravka: 23jewels (18.1.2013. u 22:51)
    Vladan Stevanovic, RUS and vladas like this.

  7. #7
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Top 50 brendova u 2012.

    E vidiš to je jedna strana medalje, a mene zanima kakva je potražnja za ovim brendova na tržištu polovnih automobila. Zato sam i rekao da je ova statistika sajta chrono24 zaista korisna.

    Evo razmislite o sledećem primeru: šta mislite kakva je razlika u potražnja za novim i polovnim Hyundai automobilima na tržištu? Mislim da je razlika velika, ali opet nemam tačne podatke koji bi potkrepili ovu moju tvrdnju...

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Top 50 brendova u 2012.

    Sad ne znam koliko je moguce napraviti takvu statistiku, jer nova vozila prodaju distributeri, pa mogu i imati uvid, a polovna prodaje kako ko stigne...

    Što se Hyundaja tiče,i novih modela, znam da je u Evropi beležio konstantno povećanje prodaje i sada drzi oko 3,5 % ukupnog Evropskog trzista. Evo i neke statistike

    Hyundai/Kia prodali preko 7 miliona vozila u 2012. - Ekonomija

    Statistika za našu zemlju ima ovde

    Vrele Gume online - autobarometar

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Top 50 brendova u 2012.

    Ocekivao sam Seiko,Tissot i Zenith na visim pozicijama.
    Uopste me ne iznenadjuje pozicija Paneraia s obzirom sta S.Stallone radi za tu kompaniju.
    zoran funduk likes this.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Top 50 brendova u 2012.

    S obzirom da rangiranje ukljucuje nove, polovne i vintage satove onda mi je ova rang lista i ocekivana. Da budem iskren ja sam ocekivao da je Panerai na visoj poziciji, posebno sto se njihovi vintage satovi veoma dobro kotiraju a traznja je ogromna. Rolex i Omega su sto zbog broja modela, sto zbog samog brenda ocekivano na prvom mesto, i sigurno najomiljeniji sa siri krug kolekcionara. E jedino mi na ovoj listi nije jasno kako je Hublot na 11 poziciji, ni tradicija, ni preveliki broj modela, a nesto mi se cini da se i takav sat ne prodaje preko internet sajtova.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •